پارس ناز پورتال

آشنایی با فناوری ساعت هوشمند اوکیتل شیک و زیبا

آشنایی با فناوری ساعت هوشمند اوکیتل شیک و زیبا

آشنایی با فناوری ساعت هوشمند اوکیتل شیک و زیبا  محسن کریمی: شرکت های متنوع و متعددی در چین مشغول تولید ابزارهای هوشمند هستند. یکی از این شرکت ها که هنوز چندان شناخته شده نیست ولی به نظر می رسد سودای جهانی شدن را در سر می پروراند، اوکیتل نام دارد. در ادامه با ساعت اوکیتل A28 این شرکت بیشتر آشنا می شویم.

 

طی دو سال گذشته شرکت های چینی گوشی های هوشمند زیاد و متنوعی را روانه بازار کرده اند و این گوشی ها همچنان در حال ورود به بازار و افزایش سهم شرکت های چینی در بازار هستند. چین خانه بسیاری از شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند است که نام بسیاری از آن ها را شنیده اید و البته برخی را هم احیانا هنوز نمی شناسید؛ شرکت اوکیتل احتمالا جزو دسته دوم است. این شرکت در تلاش است تا بیشتر شناخته شود. اوکیتل در شنژن چین واقع شده است و نه تنها به زودی یک گوشی هوشمند جذاب به بازار معرفی خواهد کرد بلکه ساعت هوشمند این شرکت نیز در راه بازار است.

 

آشنایی با فناوری ساعت هوشمند اوکیتل شیک و زیبا
 

 اوکیتل A28 ساعت هوسمند این شرکت است که هم از اندروید و هم  iOS پشتیبانی می کند. این ساعت از آلومینیوم ساخته َشده و یک بند چرمی نیز دارد. اوکیتل دو رنگ طلایی و نقره ای را برای ساعت خود برگزیده و باتری 250 میلی آمپر ساعتی را نیز درون این ساعت تعبیه کرده است. این باتری باعث می شود تا ساعت هوشمند اوکیتل A28 در حالت استند بای 100 ساعت کار کند ولی هنوز دقیقا مشخص نیست که در صورت روشن بودن نمایشگر و فعالیت عادی، شارژ این ساعت چند ساعت دوام می آورد. این ساعت هوشمند مجهز به نمایشگر 1.54 اینچی IPS با روزولوشن 240 در 240 ،  پردازنده مدیاتک MT2502A و بلوتوث 4.0 است. همچنین A28 مقاوم در برابر آب است.  از جمله قابلیت های این ساعت هوشمند می توان به  کاربردهایی در زمینه سلامتی و کنترل خواب کاربر اشاره کرد.

 

آشنایی با فناوری ساعت هوشمند اوکیتل شیک و زیبا
 

با توجه به تصاویر به نظر می رسد که در قسمت پشتی این ساعت هوشمند سنسور ضربان قلب قرار دارد. این ساعت هوشمند تا پایان ماه میلادی جاری برای فروش به بازارهای بین المللی عرضه خواهد شد ولی هنوز از قیمت  آن اطلاع دقیقی در دست نیست.