پارس ناز پورتال

تبلیغات

خولیو گروندونا دشمن مارادونا به دلیل عارضه قلبی درگذشت

خولیو گروندونا دشمن مارادونا به دلیل عارضه قلبی درگذشت

خولیو گروندونا دشمن مارادونا به دلیل عارضه قلبی درگذشت ، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین در سن ۸۲ سالگی درگذشت.خولیو گروندونا، رئیس فدراسیون آرژانتین و نایب رئیس فیفا به دلیل عارضه قلبی در سن ۸۲ سالگی در بیمارستان از دنیا رفت.گروندونا بیماری قلبی نداشت و به دلیل مشکل تنفسی ناشی از گرفتگی قلب به بیمارستان منتقل شد، اما در حین احیا جان باخت.

 

وی که از سال ۱۹۷۹ ریاست فدراسیون آرژانتین را بر عهده داشت، اخیرا با سابیا که اعلام کرده‌بود قصد ندارد روی نیمکت آرژانتین بنشیند گفت و گو کرده بود. گروندونا هرگز نتوانست با بزرگ‌ترین چهره فوتبال آرژانتین یعنی مارادونا کنار بیاید. پس از جام جهانی ۲۰۱۰ که تیم ملی آرژانتین به همراه مارادونا ناکام ماند، مصاحبه‌های زیادی علیه هم مطرح کردند.

 

رئیس فدراسیون فقید آرژانتین در پاسخ به ادعای مارادونا که فوتبال آرژانتین هیچ گاه تا زمان حضور گروندونا به جایی نمی‌رسد او را غیرآرژانتینی معرفی کرده بود، حتی در دوره اخیر جام جهانی نیز جنگ لفظی این دو ادامه داشت. گروندونا مدعی شده بود آرژانتین تا زمانی که مارادونا در ورزشگاه حضور داشته نتوانسته به ایران گل بزند!

 

که مارادونا نیز در پاسخ این ادعا را رد و عنوان کرده بود که تا آخرین دقیقه در استادیوم حضور داشته است.رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین از سال ۱۹۹۸ عضو کمیته اجرایی فیفا نیز بود.با درگذشت گروندونا احتمال بازگشت مارادونا به کادر اجرایی یا فنی تیم ملی آرژانتین وجود دارد.
 

 

 

 

 

منبع: فیفا دی