پارس ناز پورتال

اسرارآمیز و شگفت آور چین

اسرارآمیز و شگفت آور چین

به گزارش پارس ناز به نقل از لاپلاس: زمانهای قدیم وقتی حرف از سفر به چین میشد انگار حرف از سفر به کره ماه بود ، یه جای اسرارآمیز و شگفت آور و معروف به داشتن دیواری که از کره ی ماه معلوم بود!

 

تو این پست با ما همراه باشید تا یه سفر جمع جور به باستانی ترین کشور دنیا بعد از کشور خودمون بریم.
 
 

اسرارآمیز و شگفت آور چین

 

۱. شهر ممنوعه:

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

خیلی ّها اعتقاد دارند پکن پایتخت باستانی شرق آسیاست. بهترین مکان برای این افراد بازدید از بزرگ ترین مجموعه ی معماری چوبی دنیا٬ یعنی «شهر ممنوعه» است. از سال ۱۴۲۰تا سال ۱۹۱۱ میلادی این مجموعه٬ محل اقامت پادشاهان چینی بود و هیچ کس حق ورود یا خروج بدون اجازه ی پادشاه را نداشت. تنها از سال ۱۹۲۴ بود که با تبدیل «شهر ممنوعه» به کاخ موزه٬ بازدید آن برای عموم آزاد شد.

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

«شهر ممنوعه» شامل بیش از ۹۰۰۰ اتاق و مساحتی بیش از ۱ کیلومتر مربع است؛ پس یادتان باشد که با کفش راحتی به آن جا بروید!

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

در ضمن به خاطر وجود داستان های تاریخی فراوان در جای جای «شهر ممنوعه٬» ما به شما توصیه کنیم حتما به همراه یک موسسه توریستی معتبر از آن دیدن فرمایید.

 

۲. میدان تیان آنمن:

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

این میدان در قلب شهر پکن واقع شده و بزرگ ترین میدان جهان می باشد.«میدان تیان آنمن»همواره شاهد اتفاقات تاریخی مهم و تظاهرات های مردم چین بوده است؛ از جمله تاسیس جمهوری خلق چین به دست مائو در سال ۱۹۴۹ تا حادثه ی «مرد تانکی» در سال ۱۹۸۹.

 

جالب است بدانید که تا قبل از مرگ مائو٬ عکس سران کمونیسم یعنی مارکس٬ انگل٬ لنین و استالین در این میدان نصب شده بود.

 

۳. دیوار بزرگ چین:

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

«دیوار بزرگ چین» نماد این کشور و بزرگ ترین ساخته ی دست بشر تاکنون می باشد. این دیوار بر روی نقشه ی جغرافیایی چین ۷۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته٬ ولی طول خود دیوار با احتساب تک تک انشعاباتش به بیش از ۲۱ هزار کیلومتر می رسد! در حدود ۶۰۰ کیلومتر آن نیز در شمال پکن واقع شده است.

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

یک ضرب المثل چینی می گوید: «کسی که به دیوار چین صعود نکرده باشد٬ قهرمان نیست»!

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

یادتان باشد برای پیمودن «دیوار بزرگ چین» کفش های مستحکمی پوشیده و اگر در تابستان قصد این کار را دارید٬ حتما کرم ضد آفتاب٬ عینک آفتابی و آب آشامیدنی به همراه داشته باشید.

 

۴. معبد آسمان:

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

«معبد آسمان» که در جنوب شهر پکن واقع شده٬ بیش از ۵ قرن است که به عنوان یکی از مقدس ترین مکان های کشور چین شناخته می شود.

 

اگر در صبح خیلی زود به این معبد بروید٬ مردمی را خواهید دید که برای تمرین کونگ فو و یا تایجی به آن جا آمده اند. در ساعات دیگر نیز همواره مردمی را در حال رقص و آواز مشاهده خواهید کرد.

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

در صورتی که دچار جت لگ (پرواز زدگی) شده اید٬ «معبد آسمان» بهترین مکان برای درمان آن است.

 

۵. کاخ تابستانی پکن:

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

«کاخ تابستانی پکن» مجموعه ای از چندین باغ٬ دریاچه و کاخ بوده و مساحتی در حدود ۲۵ کیلومتر مربع دارد. این مجموعه در واقع بزرگ ترین باغ سلطنتی کشور چین می باشد.

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

با سفر به «کاخ تابستانی پکن» می توانید از عمارت ها٬ معابد و پل های تاریخی و دریاچه ی عظیم آن دیدن نمایید.

 

۶. دی باند؛ اسکله ی شانگهای

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

«دی باند» یکی از معروف ترین نمادهای معماری شهر شانگهای است. این اسکله در مرکز شانگهای واقع شده و شامل ساختمان های زیادی با معماری های مختلف می باشد.

 

جالب است بدانید که ریشه ی کلمه ی باند (در انگلیسی Bund) واژه ی پارسی «بند» بوده که با وارد شدن به زبان هندوستانی٬ معنی سد پیدا کرده است.

 

۷. جاده ی نانجینگ:

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

اگر خرید کردن را دوست دارید٬ «جاده ی نانجینگ» بهترین مکان برای شماست. این خیابان٬ مسیر ۵/۵ کیلومتری «دی بان» تا معبد «جینگ آن» را پوشش می دهد.

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

با گذشت زمان مغازه های سنتی «جاده ی نانجینگ» جای خود را به پاساژهای مدرن٬ سینماها و هتل های بین المللی داده اند؛ با این وجود این خیابان جز پرانرژی و پررونق ترین خیابان های دنیا محسوب می شود.

 

۸. میدان مردم:

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

«میدان مردم» در قلب شانگهای و جنوب «جاده ی نانجینگ» واقع شده است.اطراف این میدان سرسبز و پردرخت٬ ساختمان هایی نظیر شهرداری شانگهای٬ موزه ی شانگهای و «گران تئاتر» قرار دارد. در مرکز آن نیز یک فواره ی موزیکال هوشمند قرار دارد.

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

در صورتی که در شب از این میدان بازدید کنید٬ خواهید دید که بخار خارج شده از دودکش های موزه و انعکاس نورهای مختلف بر دیوار شیشه ای «گران تئاتر»٬ زیبایی آن را دوچندان خواهد کرد.

 

۹. خیابان تیان زیفانگ:

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

خیابان «تیان زیفانگ» برای دوست داران هنر٬ بهترین منطقه ی شانگهای می باشد. از گالری و بوتیک گرفته تا کافه و مغازه ی صنایع دستی٬ هر چیزی که بخواهید در این خیابان یافت می شود.

 

مردم محلی نیز در کوچه های باریک «تیان زیفانگ» ساکن هستند. حواستان باشد که در صورت بازدید از این خیابان٬ به حریم شان تجاوز نکنید.

 

۱۰. شهر باستانی ژوجیاجیائو

 

اسرارآمیز و شگفت آور چین
 

شهر باستانی «ژوجیاجیائو» یک شهر آبیست که به «ونیز شانگهای» و «هالیوود شانگهای» معروف است. این شهر که قدمت آن به ۱۷۰۰ سال قبل باز می گردد٬ ترکیبی از کانال های آبی٬ ساختمان های بسیار قدیمی و پل های سنگی می باشد.

 

شما می توانید پس از گذر از کانال های آبی با قایق٬ در خیابان های این شهر آبی قدم زده و از مغازه ها٬ باغ ها و خانه های قدیمی آن دیدن نمایید.