پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

روش جدید و آسان زیارت حرم امام رضا + تصاویر

روش جدید و آسان زیارت حرم امام رضا + تصاویر

روش جدید و آسان زیارت حرم امام رضا 

 

روش جدید و مناسب زیارت ضریح امام رضا (ع)، با این روش جدید زیارت ضریح امام رضا (ع) بسیار آسان و ایمن تر شده است.آستان قدس رضوی، همزمان با ایام عزاداری سالار شهیدان، اقدام به نصب نرده‌هایی در مسیر ورودی بانوان به روضه منوره کرده است که باعث ایجاد نظم و تشکیل صف در مسیر زیارت شده و تا حدودی زیادی از آشفتگی در زیارت جلوگیری کرده که این اقدام با استقبال زائران مواجه شده است.

 

با این اقدام، دو مسیر ورودی، یکی از سمت صحن آزادی، رواق دارالسعاده و رواق حاتم‌خانی و دیگری از رواق دارالولایه و رواق دارالشکر به سمت ضریح منور گشوده شده که زائران با ایستادن در صف، توسط خدام،برای زیارت و استلام ضریح، هدایت می‌شوند.

روش جدید و آسان زیارت حرم امام رضا + تصاویر

در بین این دو مسیر ورودی نیز برای آن دسته از زواری که می‌خواهند بایستند و زیارت‌نامه بخوانند فضایی خالی بدون دسترسی به ضریح تدارک دیده شده است.البته برخی زوار نیز، طولانی‌بودن صفوف را موجب خستگی و معطلی ذکر می‌کنند

 

در مقابل، برخی دیگر معتقدند ایستادن در صف، فرصت مناسبی برای مشغول‌بودن به ذکر و توجه قلبی است و مشمول آداب زیارت از جمله آرام قدم برداشتن به سوی روضه منوره و اذکار صدگانه ای است که پیش از حرکت به سوی ضریح، سفارش شده است.یک بانوی زائر و میانسال به رغم اینکه به علت طول صف، موفق به دسترسی ضریح نشده بود، اما در پاسخ به پرسش خبرنگار ، از این حرکت جدید ابراز خرسندی کرد.

روش جدید و آسان زیارت حرم امام رضا + تصاویر

زائر دیگری نیز با اشاره به اینکه سال گذشته در حرم سیدالشهداء(ع) در کربلا نیز شاهد چنین حرکتی بوده است، از این اقدام ابراز خشنودی کرده و خواستار تکمیل این اقدام و رفع نقائص احتمالی آن از سوی مسؤولان آستان قدس رضوی شد. وی گفت: به نظرم این روش، خیلی عالی بود و در طول عمرم این طور زیارت خوب و با آرامشی نرفته بودم زیرا با کسی برخوردی نداشتم و ظرف ۲۰ دقیقه، زیارت خیلی خوبی انجام دادم.

 

یکی از خدام حاضر در دارالولایه در پاسخ به پرسش  احتمال برقراری صف مشابه در قسمت آقایان، با بیان اینکه در این قسمت، نظم نسبی وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر، ضرورتی وجود ندارد که این طرح، در قمست آقایان نیز اجرا شود.

 

در ادامه نیز سه بانوی زائر که از شهر دیگری به مشهد آمده بودند، گفتند: هرچند صفوف، کمی طولانی است و در ساعت شلوغ حدود یک ساعتی در صف بودیم ولی خیلی راحت به زیارت رفتیم.

 

یکی از زوار در مورد نرده‌کشی و تشکیل صف برای استلام ضریح در قسمت آقایان می‌گوید: ما در قسمت آقایان در حد چند دقیقه زیارت می‌کنیم و رد می‌شویم لذا به نظر، نیازی به نصب این نرده‌ها در قسمت آقایان وجود ندارد.بنا بر شنیده‌ها، این طرح در حال حاضر به طور آزمایشی انجام شده و در صورت موفقیت به طور دائم در کنار ضریح مطهر رضوی اجرا خواهد شد.

 

 

شرق

 

 

مطالب مرتبط:

 

عکس های قدیمی و جالب از حرم امام رضا (ع) در مشهد

 

جدید ترین عکس الناز شاکردوست در حرم امام رضا (ع)

 

تصویر رهبر انقلاب در حرم بدون ضریح امام رضا (ع)

 

 

 

Loading...
عکس های زیباترین و جوان ترین مادربزرگ جهان ژاکلینا بریدو
عکس های زیباترین و جوان ترین مادربزرگ جهان ژاکلینا بریدو
مشاهده بیشتر