"> اتومبیل بی ام و M5 رکورد زد (عکس)

پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

اتومبیل بی ام و M5 رکورد زد (عکس)

اتومبیل بی ام و M5 رکورد زد (عکس)
روز یازدهم ماه می، بی‌ام و توانست توسط خودروی چهار درب خانوادگی خود رکورد طولانی‌ترین دریفت را جابجا کند.به گزارش پارس ناز این رکورد توسط بی‌ام و M5 با رانندگی مربی آکادمی بی‌ام و John Scwartz در کارولینای جنوبی با پیش از 82 کیلومتر دریفت زده شد، سبب شد تا نام پر افتخار BMW در کتاب گینس ثبت شود. 82 کیلومتر و 500 متر دریفت برابر با 322 دور در پیست کوچک مرکز بی‌ام و است.
 
 
البته هدف اصلی بی‌ام و تنها 65 کیلومتر دریفت بود که انجام 82 کیلومتر دریفت همه را شگفت زده کرد.جهت یادآوری این خودرو دارای موتور 4.4 لیتری V8 می‌باشد که قادر به تولید 552 اسب بخار قدرت می‌باشد و جعبه دنده آن هم هفت سرعته خودکار است و صفر تا صد را در عرض 4.4 ثانیه طی می‌کند و نهایت سرعت این خودرو هم به 250 کیلومتر در ساعت محدود شده است.
 
 
پس از دریفت هیچ‌کدام از قطعات خودرو آسیب ندید و تنها تایر های آن تعویض گردید. نوع لاستیک‌های مورد استفادهٔ این خودرو برای جلو 255/30/20 و در عقب295/30/20 بود.رکورد قبلی متعلق به Abdo Feghali بود که توسط خودرو کامارو SS با انجام 11 کیلومتر و 200 متر دریفت روی زمین خشک این رکورد بزند،اما هم اکنون این رکورد با اختلاف زیادی جابجا شد.