پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

زندگینامه ی سردار اورتاج

زندگینامه ی سردار اورتاج

سردار ارتاچ در تاریخ 16 شوبات (27 بهمن) 1970 در استانبول به دنیا آمد. دبستانرا در "Kocamustafapaşa" و راهنمایی را در "Suadiye" سپری کرد. دبیرستان را دردبیرستان "Meslek" پشت سرگذاشت. در دانشگاه "Bilkent" در آنکارا در رشته زبان وادبیات امریکایی قبول شد اما در 20 سالگی درسش را در دانشگاه نیمه رها کرد و بهعنوان "DJ" در رادیوها و کلوپ ها به فعالیت پرداخت. اولین فعالیت او در رادیودر "İstanbul FM 106" بود. یک سال در این


رادیو در وظایف مختلف از جمله تهیه کنندگی برنامه های رادیویی مشغول به کار شد. در هنگام افتتاح رادیوهای خصوصی او بهعنوان یک هنرمند رادیویی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بود. یک تهیه کننده کهبرنامه های سردار اورتاچ را با ذوق و اشتیاق دنبال می کرد از او درخواست امضای قراردادی با شرکت "Raks Müzik" را کرد. به این


طریق سردار اورتاچ توانست شعرهایی راکه تا آن زمان نوشته بود را با صدای خود اجرا کند. در سال 1994 اولین آلبوم خود رابا عنوان "Aşk İçin" به دنیای موسیقی عرضه کرد. به همراه آهنگ "Karabiberim" کلیپفوق العاده ای به بازار عرضه کرد "Karabiberim" یک میلیون فروش داشت که این خبرگویای این بود که سردار اورتاچ یک نام فراموش شدنی نیست.


در سال 1996 دومین آلبومش را با نام "YazYağmuru" حاضر کرد. پس از آن سرداراورتاچ مدتی را در مکزیک سپری کرد و در آن جا آلبوم "LocoPara Amar" را به زباناسپانیایی ضبط و پخش کرد. . گفتنی است که وی در این آلبوم بیشتر آهنگ های آلبومپیشین خود "Yaz Yağmuru" را به زبان اسپانیایی ترجمه و اجرا کرده است. این آلبوم درمکزیک به موفقیت زیادی دست یافت و یک کار ماندگار شد.


در سال 1998 سومین آلبومش به زبان ترکی با نام "GecelerinAdami" مانند صاعقه ایفرو جهید. آهنگ های این آلبوم یکی پس از دیگری در صدر جدول بهترین ها قرارگرفتند.


چهارمین فعالیتش یعنی "Bilsem Ki" در سال 1999 مانند یک بمب بود و در کنار بهترینها جا گرفت. در این آلبوم هیچ چیز نبود که وجود نداشته باشد "Bilsem Ki" یک آهنگآرام و زیبا ، "Asrın Hatası" آهنگی که در سال بیشترین شنونده را داشت و ""Seninki هم یک کلیپ عالی بود که همه ی این موارد باعث می شود این آلبوم یک آلبوم به یادماندنی باقی بماند. و در همان زمان بود که سردار اورتاچ نام خود را به عنوان یک شاعرو آهنگساز عالی و یک


هنرمند پایدار در میان سایر هنرمندان ترک ثبت کرد. او قدر تماماین موفقیت ها را می دانست و در هر دوره شعرها و آهنگ های جدید می نوشت و می ساختبدون اینکه به اخبار منتشر شده در مورد خودش اهمیتی بدهد در این مسیر با سرعت بهراه خود می داد. سردار اورتاچ در طول سه سال که آلبومی به بازار عرضه نکرده بودآهنگ هایی می نوشت و به خواننده های مختلف می داد تا به این طریق نیز نام خود را جاودان کند. انگار دیگر نمی شد نام او را فراموش کرد، انسان ها در هر کجا که بودندکارهای او را گوش می دادند.


در سال 2001 سردار اورتاچ آلبوم "SahibininSesi" را ارائه داد. سردار اورتاچ دراین آلبوم تعدادی از آثارش را که توسط خوانندگان دیگر در گذشته اجرا شده بود وهمچنین تعدادی از کارهای خود را که در آلبوم های پیشینش اجرا کرده بود را با تغییراتی بازخوانی و اجرا کرد.


در سال 2002 آلبوم "Okyanus" را بیرون داد. آلبوم "Okyanus" چهارمین آلبوم پرشنونده ی سال 2002 شد.
در سال 2004 آلبوم جدیدش را با نام "Çakra" به بازار عرضه کرد که این آلبوم بااستقبال خیلی خوبی روبه رو شد و به رغم آمار بالای کپی برداری غیر مجاز از اینآلبوم بیشترین فروش را در سال 2004 از آن خود کرد.
سردار اورتاچ در اولین روزهای سال 2005 کتابی با نام ""Bu Şarkılar Kimin İçinرا عرضه کرد. این کتاب دربردارنده ی خاطرات او و داستان حقیقی هر یک از شعرهایشاست.


سردار اورتاچ هنوز در سنین 30 سالگی است و تاکنون آثار به جاماندنی را به دنیایهنر عرضه و به مردم معرفی کرده است. خودتان تخمین بزنید که او در سال های آتی که ازعمرش باقیست چه کارهای عالی را ارائه خواهد داد.

جوایزی که سردار تا حال از آن خود کرده است:

ـ 1994 برنده جایزه شبکه تلویزیونی "کرال" به خاطر جوانترین هنرمند
ـ 1997 انتخاب ترانه "پادشاه" به عنوان محبوب ترین ترانه از طرف مردم
ـ 1999 برنده جایزه پروانه طلایی به علت هنرمند موفق


ـ 2000 برنده جایزه شبکه تلویزیونی "کرال" به عنوان بهترین هنرمند مرد درعرصه موسیقی پاپ
ـ 2003 برنده جایزه اسکار رادیو و تلویزیون به خاطر برنامه تلویزیونی "همه با هم با سردار ارتاچ"
ـ 2004 برنده جایزه MGD به خاطر برترین هنرمند پاپ

ـ 2004 برنده جایزه شبکه تلویزیونی "کرال" به عنوان بهترین هنرمند مرد درعرصه موسیقی پاپ
ـ 2004 برنده جایزه شبکه تلویزیونی "کرال" به عنوان پر فروش ترین آلبوم از این هنرمند