پارس ناز پورتال

با شکلات تلخ درد کشنده ی پیش قاعدگی را کاهش دهید

مجموعه : بهداشت زنان
با شکلات تلخ درد کشنده ی پیش  قاعدگی را کاهش دهید

درمان درد پیش از قاعدگی با شکلات تلخ اگر میخواهید بدانید برای مهار درد پیش از قاعدگی قرص آهن بهتر هست یا شکلات تلخ ادامه مقاله را بخوانید.افسردگی و خستگی غیر عادی و بدخلقی هاي ناگهانی تنها بخشی از تاثیراتی میباشند که تغییرات هورمونی در روزهای گذشته از قاعدگی روی روان و بدن انسان می‌گذارند.

 

بیشتر زنان به علت افت ماهانه ترشح استروژن و پروژسترون، علائم ناخوشایند و آشفته کننده سندروم پیش از قاعدگی را تجربه می‌کنند که این تغییرات هورمونی موجب پیامدهای دیگری مانند افت موقتی میزان ترشح هورمون شادی آفرین سروتونین و همین طور سایر هورمونهای آرام بخش می‌شود.

 

حاصل این تغییرات هورمون ایجاد احساس تحریک پذیری هست که همگی از شایع ترین علائم سندروم پیش از قاعدگی میباشند و ۳ تا ۷ روز ادامه پیدا می‌کند. گر چه  اغلب زنان فکر می‌کنند هیچ راهی برای خلاص شدن از این روزهای ناخوشایند نیست. اما تحقیقات نشان داده هست بعضی از مواد خوراکی مانند توت ها، کلسیم، ویتامین E و B6 و منیزیم می‌توانند علائم سندرم پیش از قاعدگی را به حداقل برسانند.

 

دیدنی تر این که تحقیقات نشان داده هست شکلات تلخ نیز حاوی منیزیم، اسیدهای چرب، خوب، امگا۳، امگا۶ و مقادیر بسیار کمتری قند و همین طور فاقد شیر هست که در کاهش علائم این سندرم نقش خوب دارد.گرچه ورزش کردن- و حذف قند- نمک- کافئین از رژیم خوراکی هم در کاهش علائم این سندرم موثر هست.