پارس ناز پورتال

آزاد شدن 26 اسیر فلسطینی به دست اسرائیل

مجموعه : مجله خبری روز
آزاد شدن 26 اسیر فلسطینی به دست  اسرائیل

در چارچوب از سرگیری مذاکرات سازش
اسرائیل 26 اسیر فلسطینی را آزاد کرد
یاسر ‌هاشمی گفت: آقای ‌هاشمی رویکردی حمایتی درباره کابینه دکتر روحانی در پیش گرفته‌اند و معتقدند دولت با پشتیبانی ارکان نظام و ملت می‌تواند دستاوردهای چشمگیری در عبور از مشکلات به دست آورد. "

به گزارش خبرگزاری فارس، رژیم‌صهیونیستی نیمه شب گذشته طبق برنامه‌ آزادی گام به گام تعداد محدودی از اسرای فلسطینی، 26 نفر از کسانی را که پیش از معاهده سال 1993 اسلو بازداشت شده بودند را آزاد کرد.

اسرائیل قرار است به عنوان آنچه مشوق مذاکرات به فلسطینیان خوانده می‌شود، مجموعا 104 اسیر فلسطینی را آزاد کند. این اولین گروه از این اسرا بودند که آزاد شدند. یازده نفر از آن‌ها اهل رام‌الله و 15 نفر دیگر از اهالی غزه بودند.

اسرای آزاد شده که چند روزی بود به زندان «آیالون» در تل‌آویو منتقل شده بودند، شب گذشته با استقبال «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وارد رام‌الله شدند.

صهیونیست‌ها در حالی آزادی این تعداد محدود از اسرا را به عنوان مشوق مذاکرات مطرح کرده‌اند که در هفته گذشته وزارت مسکن اسرائیل چند مجوز برای گسترش شهرک‌های یهودی‌نشین در اراضی اشغالی کرانه باختری و قدس شرقی، صادر کرد.

دیروز یکی از مقامات تشکیلات خودگردان از احتمال توقف مذاکرات سازش در اعتراض به ادامه شهرک‌سازی‌ها خبر داده بود، با این حال به نظر می‌رسد این مذاکرات از امروز رسما بین نمایندگان تشکیلات خودگردان و رژیم‌صهیونیستی آغاز شود.

شهرک‌سازی در اراضی فراتر از محدوده موسوم به «حریم سبز» کرانه باختری در عرف بین‌الملل غیرقانونی است و این مناطق در مجامع عمومی با عنوان «اراضی اشغالی» شناخته می‌شوند.
اتحادیه اروپا اخیرا در بخشنامه‌ای معامله با ساکنان و شرکت‌های اسرائیلی مستقر در این مناطق را ممنوع کرده است./فارس