پارس ناز پورتال

بیوگرافی جنیفر گارنر

بیوگرافی جنیفر گارنر

مشخصات فردی

نام: جنیفر گارنر

تولد: ۱۷ آپریل ۱۹۷۲ هیوستون، تگزاس

قد: ۱/۷۵ متر

 
    جنیفر گارنر هنرپیشه زن هالیوود
کودکی

او در ۱۷ آپریل ۱۹۷۲ در هیوستون تگزاس زاده شد. دختر دوم از سه دختر خانواده بود( ملیسا خواهر بزرگتر و سوزانا خواهر کوچکترش). در سال ۱۹۷۵ زمانیکه سه سال داشت به چارلستون ایالت ویرجینیای غربی مهاجرت کردند تا بیل، پدرش در اتحادیه ی کار به عنوان مهندس شیمی و پت، مادرش در کالج محلی به عنوان دبیر انگلیسی مشغول به کار شوند. گرچه چارلستون مرکز ایالت بود اما جمعیت تنها ۵۳۰۰۰ نفری آن، آنرا شهر کوچک و دورافتاده ای در تپه های غربی کوه آلگنی جلوه می داد. آنها در منطقه ی متوسطی زندگی می کردند اما بعدها مادرش شاکی شد چرا که به خاطر بچه داریش نصف شهر جنیفر را می شناختند.

در دوره ی ابتدایی بود که استعداد بازیگریش کشف و تبدیل به برنده ی همیشگی نمایش های مدرسه شد. او در آن دوران تسلط خاصی نسبت به همبازی هایش داشت، یکی از دبیرانش به یاد دارد که روزی در لباسی سبز چطور داستانی عامیانه را برای همبازی هایش می خوانده است و هرگاه یکی از آنها بی قرار می شده، با کشیدن سردوشی لباسش او را برمیگردانده است.
 دوران هنری

جنیفر گارنر پس از چندین شروع ناموفق سرانجام در سال ۲۰۰۱ با حضور در سریال تلویزیونی آلیاس در نقش سیدنی بریستو( نماینده ی سیا)، دانشجویی که در دنیای مخوف ضد جاسوسی تبدیل به زنی با چهره ی پوشیده و خشن شده است- به شهرت رسید. این نقش تنها ترس و کشیدن ماشه هنگام خشم نبود بلکه بریستو واقعیت کارهای اکشن همچون نیکیتای لوک بسون را القا می کرد و هر قسمت بدنش نوعی اسلحه بود.

جنیفر گارنر بازیگر زن هالیوود

 زمانی که در نقش الکترا بسیار موفق ظاهر شد، افکت های او تحسین برانگیز بود. بازی او در فیلم کمدی ۱۳ going on 30 هم به معنای بروز استعدادی جدید بود.

جنیفر گارنر که از نقش اصلی سریال آلیاس به شهرت رسیده، راه درازی را از محل تولدش در هیوستون طی کرده است. در چارلستون در کنار پت، مادرش( معلمی بازنشسته) و بیل پدرش( مهندس شیمی سابق) بزرگ شده است. دختر دوم خانواده است. ۹ سال از نوجوانیش را به گذراندن رقص باله اختصاص داده که در آن بیشتر اراده اش به چشم می خورد تا استعداد که بیشتر با عشق به صحنه به دنبال آن رفته بود.

او این اراده را در انتخاب رشته ی شیمی در دانشگاه هم داشت اما بعدها برایش تبدیل به یک درام شد چراکه احساس می کرد عشقش به صحنه بیش از هر زمان دیگری در او انگیخته شده است. پس از کالج، او در نیویورک همزمان با مهمانداری، دوره ای را در فیلم و تلویزیون می گذراند. او در اولین مهاجرتش به لس آنجلس آمد که منجر به بازی در مجموعه ی Felicity در سال ۱۹۹۸ شد جاییکه همسر آینده اش یعنی اسکات فولی را درآن یافت( در سال ۲۰۰۴ از هم طلاق گرفتند).

او برای نقش بریستو در سریال آلیاس، نامزد ۴ جایزه ی امی برای بازی درخشانش شد و همچنین ۴ نامزدی گلدن گلاب و همینطور ۲ بار نامزد جایزه ی two screen Guild را داشت که در هرکدام یکبار برنده شد.