پارس ناز پورتال

تبلیغات

استقبال‌ها و بدرقه‌ ها در وزارتخانه‌ های اقتصادی

استقبال‌ها و بدرقه‌ ها در وزارتخانه‌ های اقتصادی

  استقبال‌ها و بدرقه‌ها در وزارتخانه‌های اقتصادی
اولین روز‌ كاری وزرا چگونه گذشت؟
دیروز وزارتخانه‌ها روز متفاوتی را تجربه كردند‌. دید وبازدیدها رونق داشت و عده‌ها در راهروها و اتاق‌های وزارتخانه‌ها بیش از سالن جلسات و همایش‌ها رونق داشت‌. هر چند دیروز اولین روز كاری وزرا، پس از اعلام نظر مجلس محسوب می‌شد اما برخی از وزرا نه فقط روز جمعه كه حتی روز پنجشنبه، پیش از اعلام رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌در وزارتخانه‌ها حضور یافته و در جریان اوضاع كاری قرار گرفته بودند‌. در این میان تلخ و شیرینی‌هایی برای روایت وجود دارد‌. برخی بدون استقبال آمدند و برخی بدون بدرقه رفتند.

 وزارت نفت
 زنگنه به گفته كاركنان وزارت نفت، حتی روز پنجشنبه نیز سركشی به وزارت نفت داشته است، دیروز در اولین روز رسمی‌كاری خود ساعت هفت و سی دقیقه در دفتر حاضر شده است و شاید بتوان وی را اولین وزیری دانست كه به فاصله 45 دقیقه از ورودش به دفتر كار حكمی‌را صادر كرده است‌.

 

زنگنه مدیركل دفتر وزارتی را تغییر داد‌. منصور معظمی‌را به عنوان سرپرست معاونت امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت و در سومین حکم صادره نیز مهندس محسن پاک نژاد را به سمت سرپرست اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی منصوب کرد. صدور اولین حكم از سوی وزیر جدید آن هم در ساعت 8:15 موضوع صحبت بسیاری از كاركنان نفت در راهروها بود‌.

 وزارت نیرو
حمید چیت‌چیان وزیر نیرو راس ساعت هشت در وزارتخانه نیرو حاضر شد‌. مجید نامجو كه از ساعتی قبل وارد وزارتخانه شده بود از وی استقبال كرد و دفتر وزارت را شخصا به حمید چیت‌چیان تحویل داد‌. حمید چیت‌چیان هر چند تا قبل از ظهر دیروز هیچ حكمی‌را به امضا نرساند اما با كاركنان این وزارتخانه دیدار كرد و از اهداف تعیین شده سخن گفت‌.

 

نامجو پس از حضور چیت‌چیان در وزارتخانه با بدرقه وی، نه در كسوت وزیر نیرو كه با عنوان وزیر سابق نیرو این وزارتخانه را ترك كرد‌.

 وزارت امور اقتصادی و دارایی
 علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی راس ساعت 8:30 در وزارت امور اقتصادی حضور یافت‌. وی در غیاب حسینی، وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی توسط معاونان و كاركنان این وزارتخانه مورد استقبال قرار گرفت‌. طیب‌نیا پیش از ظهر دیروز جلسه‌ای نیز با شورای معاونان وزارت نیرو برگزار كرد و از وضعیت این وزارتخانه مطلع شد و اهداف تعیین شده را به همكاران تازه‌اش اعلام كرد‌.

 وزارت مسكن وشهرسازی
عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ساعت 8 صبح در حالی وارد وزارتخانه تحت تصدی‌اش شد كه علی نیكزاد وزیر سابق همچنان در وزارتخانه حضور داشت. وی از آخوندی استقبال كرد و جلسه‌ای نیز با حضور وی و معاونان تشكیل داد‌. در این جلسه نیكزاد از وضعیت كارهای صورت گرفته در حوزه راه و شهرسازی گزارش داد و كارها و اولویت‌های مطرح را تشریح كرد. آخوندی نیز اعلام كرده است قصد دارد برای پیشبرد اهداف از مدیران شایسته و كارآمد استفاده كند‌.

 وزارت كار، رفاه و امور اجتماعی
 عقربه‌های ساعت به 14 نزدیك می‌شد اما هنوز وزیر جدید كار، رفاه و امور اجتماعی در این وزارتخانه حضور نیافته بود‌. می‌گفتند وزیر سابق نیز به این وزارتخانه نیامده و در كل نیمروز دیروز روز بدون وزیر این وزارتخانه مهم تلقی می‌شود‌.

 بر اساس گفته‌های كاركنان و اعضای روابط عمومی، اولین جلسه كاری علی ربیعی برای بعداز ظهر برنامه ریزی شده بود‌.این جلسه مقرر بود با حضور معاونان وزارتخانه برگزار شود‌.

 وزارت جهادكشاورزی
علی ربیعی تنها وزیری نبود كه روز گذشته در اولین ساعات روز، دفتر خود را خالی نگه داشت‌. محمود حجتی نیز به گفته كاركنان این وزارتخانه تا ظهر دیروز در دفتر خود حاضر نشد‌. البته یكی از كاركنان روابط‌عمومی‌وزارت جهاد كشاورزی از برگزاری جلسه‌ای توسط حجتی در اولین روز كاری‌اش خبر داد اما از مفاد جلسه اطلاعی نداشت‌. محمود حجتی مانند بیژن زنگنه و عباس آخوندی پیش از این در وزارتخانه خود سابقه وزارت دارد‌.

 وزارت صنعت، معدن و تجارت
 اولین روز كاری محمدرضانعمت‌زاده وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت در حالی آغاز شد كه تمامی‌تلفن‌های این وزارتخانه به دلیل اشكال فنی یا دلایل دیگری كه معلوم نشد، قطع بود‌. تلفن‌خانه این وزارتخانه از تمامی‌تماس‌گیرندگان می‌خواست فردا نسبت به پیگیری كارهای خود اقدام كنند‌. وی در ساعات اولیه روز وارد وزارتخانه شد و مورد استقبال جمعی از معاونان ومدیران كل قرار گرفت.

 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
محمود واعظی وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به گفته كاركنان این وزارتخانه در اولین ساعات صبح در دفتر كار خود حاضر شد‌.

روابط عمومی‌اعلام كم و كیف جلسات كاری وی را به دفتر وزارتی محول كرد اما كاركنان دفتر وزارتی نیز حاضر نشدند درباره اولین روز كاری آقای واعظی توضیح خاصی ارائه كنند و تاكید كردند كه نمی‌توانند از جزئیات كاری وی اطلاعی در اختیار خبرنگاران قرار دهند‌./روزنامه قانون

 ازدواج زن فرانسوی با ربات دارای آلت جنسی
ازدواج زن فرانسوی با ربات دارای آلت جنسی
مشاهده بیشتر