چگونگی عمق دادن به زندگی

چگونگی عمق دادن به زندگی


با هدیه دادن عشق تان را عمق ببخشید

یکی از مهمترین عوامل مدیریت نظام خانوادگی محبت افراد در شرایط ایده‌آل و قابل تحمل فعال نگه داشتن افراد در بستر زندگی و جدید نگه داشتن روابط افراد و خود افراد است.

یکی از تکنیک های ارزان و آسان اما موثر برای حاصل شدن این نتایج تبادل هدیه یعنی هدیه دادن و قبول آن است.

هدیه دادن یک شاخه گل ، یک جعبه شیرینی ، یک قطعه طلا و حتی یک لبخند رضایت بخش یا فشردن دست و یا یک کلام حکمت آمیز در مناسبت های مختلفی مانند روز مادر ، روز پدر ، سالگرد ازدواج ، جشن تولد پنجره‌ای از شادابی را بر خانواده می گشاید.

در زمانی که بین زن و شوهر کدورتی به وجود می آید هدیه دادن می تواند خاطرات بد و رسوبات منفی را از ذهن و روح پاک سازد زیرا هدیه جلوه‌ای از احسان و نیکی شاخه‌ای از سخاوت و مصداقی از انفاق به اقربا است.

معمولا نتیجه این احسان یک سویه نبوده بلکه اثر دو سویه دارد و نسیمی از آرامش و شادمانی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

هدیه گرانتر حاکی از بالاتر بودن عشق نیست ، مهم این است که شما در هنگام هدیه دادن به فکر همسر خود بوده‌اید.

بزرگترین هدیه‌ای که می توانید به همسرتان بدهید همان عشق بی‌قید و شرط است ، عشق بدون قید و شرط نه تنها به فردیت هر کس احترام می‌گذارد بلکه آن را پرورش می‌دهد.

رسول اکرم (ص) می‌فرماید : به یکدیگر هدیه دهید تا یکدیگر را دوست بدارید و به یکدیگر هدیه دهید تا زنگارهای کینه از قلبهایتان پاک شود.

امام علی (ع) می‌فرمایند : هدیه سبب جلب محبت می‌شود.

امام باقر (ع) از قول پیامبر اکرم فرمود: به یکدیگر هدیه بدهید زیرا هدیه دادن کینه‌ها را از دلها بیرون برده و انتقام و دشمنی و کینه‌توزی را برطرف می سازد.

 Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
تبلیغات