پارس ناز پورتال

رازهای دستیابی به شادی چیست ؟

رازهای دستیابی به شادی چیست ؟

 

با شادی دعوا نداشته باشید : ما در دنیایی زندگی میکنیم که مملو از انسان های بد‏شانس، فقر ، خشونت ، استرس ، رقابت و انواع گوناگونی از غصه و ناراحتیست.

این مسائل محیط اطراف ما را در برگرفته‏اند پس بدیهی است که بخشی از تفکر روزمره ما به این مسائل و مشکلات معطوف شود اما عقیده پذیرفته شده بر این است که رهایی از این شرایط تنها در دست خود انسانهاست.

در حقیقت این خود انسان‏ها هستند که هم میتوانند خود را درگیر مشکلات غمبار زندگی کرده و در عین حال محیط شاد و با طراوتی برای خود ایجاد کنند.

 

تغییر نگرش : این نخستین گام و در عین حال مهمترین بخش از فرآیند شاد کردن محیط زندگی است و براساس این استراتژی فرد باید به این نتیجه برسد که از لحاظ روحی و روانی نیز باید خود را آماده پذیرفتن شرایط محیطی جدیدی کند.

زمانیکه شخص درگیر مسائل مختلف زندگیست و دوست دارد که پذیرای شادی و نشاط باشد، به نوعی درگیر تغییر خواهد شد پس آمادگی برای این تغییر شرایط بسیار مهم است.

بنابراین پیش از به خواب رفتن ، ذهن خود را برای فردایی تازه و گام برداشتن به سوی از بین بردن تک‏ تک موانع در این فرآیند آماده کنید ، در این صورت فردا که از خواب برمیخیزید بسیار سبک‏تر و با روحیه‏تر خواهید بود.

 

یک لبخند بزرگ بزرگ : یک لبخند بزرگ میتواند بهترین نشانه برای یک تفکر و روحیه شاد باشد ، این کار نه تنها موجب میشود که احساس بهتری داشته باشید، بلکه آهنگ بهتر و شاد‏تری برای ادامه روز و انجام سایر فعالیت‏های روزمره ایجاد میکند.

در حقیقت با همین تک لبخند بزرگ میتوانید به زندگی خود آهنگ دلنشینی ببخشید ، از آن گذشته با این کار توجه و علاقه شمار بیشتری از مردم را به سوی خود جلب میکنید، افرادی که خود عمدتاً درگیر مسائل زندگی هستند و به دنبال فرار از این شرایط سراغ افرادی نظیر شما را میگیرند.

 

مراقب تنبلی فکرتان باشید : این یک خواسته طبیعی برای هر انسانیست که میخواهد شادی را در زندگی تجربه کند ، سعی کنید همیشه خود را در تیر رس دیدگان افراد زیادی ترسیم کنید که حالات و رفتار شما را به صورت لحظه به لحظه دنبال میکنند.

همیشه از ذهنتان کار بکشید حتی اگر فرد پیر و بازنشسته‏ای شده‏اید، خود را سرگرم کنید تا همواره بر شمار سلولهای مغز‏تان افزوده شود.

شطرنج بازی کنید و از انجام بازی‏های ویدئویی لذت ببرید، جدول حل کنید و با فکر کردن و پیدا کردن پاسخی مناسب برای معماهای مختلف، شرایط را برای شاد شدن یا حفظ شادی در زندگی مهیا کنید.

 

نسبت به آنچه دارید شکرگزار باشید : همیشه به آینده و دستیابی به موقعیت‏های برتر در زندگی فکر کنید اما در عین حال از زمان حال و شرایط فعلی خود غافل نشوید.

اینگونه با خود فکر کنید که در گذشته به داشتن شرایط فعلی خود غبطه میخورید و روزی دوست داشتید که به اینجا برسید پس اکنون که این شرایط را به دست آورده‏اید و به نوعی در زندگی خود شاد هستید.

پس نباید شکرگزاری را فراموش کنید ؛ در این صورت است که از هم اکنون میتوانید به فردایی بهتر و دستیابی به موقعیت‏های کاری و درآمدزایی مناسب‏تر فکر کنید.

 

امید به خوش شانس بودن را فراموش نکنید : حتی اگر در بدترین مخمصه‏ها نیز گیر کرده‏اید، اگر فردا باید بدهی سنگینی را پرداخت کنید اما پول کافی ندارید و اگر رویای بزرگی در ذهن دارید اما توانایی دستیابی به آن را ندارید، امیدتان را از دست ندهید.

شانس برای آن دسته از افرادی بیشتر پیش می‏آید که امید خود را همواره حفظ میکنند.