پارس ناز پورتال

خبر هایی از بازار خرید و فروش مدل های جدید آی فون


 فروشنده ها می گویند قیمت گوشی بیشتر خواهد شد اما خودشان هم حاضر نیستند برای فروش کالاهایشان با قیمت های فعلی تعلل کنند. نمونه های بدون گارانتی گلکسی اس 4 سامسونگ از یک میلیون و 900 هزارت تومان تا یک میلیون و 700 هزار تومان قیمت گذاری شده است. فروشند هایی که قیمت های بالا را اعلام کردند، بهانه نرخ بالای دلار را می آورند.

همین گوشی را در همان روز می توانستید با قیمت های کمتری در مغازه های طبقه های بالاتر یا مغازه های خلوت تر پیدا کنید. گلکسی اس 4 در ابتدای ورود به بازار ایران، دو میلیون و 200 هزار تومان بود و پس از کاهش ارز در هفته های گذشته به یک میلیون و 700 هزاذر تومان رسید. این بازار نامعلوم، می تواند جرقه ای برای فروش بیشتر نیز باشد. آنچه بیش از هر چیز دیگری مشخص است به کاهش قیمت مدل های قدیمی آی فون مربوط می شود. ورود نمونه های 5C و 5S عامل اصلی این کاهش قیمت است. قیمت نمونه های 5 از 2 میلیون و 200 هزار تومان به یک میلیون و 900 هزار تومان رسیده است. اگر یک آی فون 4S بخواهید وضع خیلی بهتر است. اگر چه ما این خرید را توصیه نمی کنیم و ترجیح می دهیم به عنوان گزینه حداقلی فقط به iPhone5 16 گیگابایتی فکر کنیم.

با اینحال 5S همچنان وسوسه انگیز است. می توانیم حداقل تا سال آینده آن را بهترین گوشی موجود بدانیم که بدون رقیب به کار خود ادامه می دهد. در ابتدای عرضه البته قیمت ها کمی گران و غیرمنطقی است. پیشنهادها از این مغازه به مغازه بعدی متفاوت است. برای خرید نمونه 16 گیگابایتی این محصول قیمت دو میلیون و 950 هزار تومانی منطقی تر است.

اگر نمونه های 32 گیگابایتی را بیشتر از سه میلیون و 250 هزار تومان دادند، نخرید و بالاخره برای مدل های 64 گیگابایتی هزینه کردن بیش از چهار میلیون اشتباه است. همه این قیمت ها برای رنگ مشکی آی فون جدید است. با اینکه در بازارهای جهانی رنگج آی فون تاثیری در قیمت ندارد، این روزها در بازار داخلی رنگ طلایی نآی فون 5 اس به دلیل نایاب بودن قیمت بیشتری دارد. بعضی فروشنده ها حتی از پنج میلیون تومان حرف می زنند و بعضی خریداران هم با آن کنار می آیند.

قیمت فروش آی فون 5 اس 16 گیگابایتی در بازارهای جهانی حدود 649 دلار است که با احتساب دلار آزاد حدود یک میلیون و 900 هزار تومان تمام می شود. بعضی فروشگاه های آنلاین ایرانی هم قیمت همین محصول را سه میلیون و 100 هزار تومان اعلام کرده اند