پارس ناز پورتال

انتقاد خواننده مرد از اقدام تبلیغی خانم بازیگر (عکس)

مجموعه : اخبار سینما
انتقاد خواننده مرد از اقدام تبلیغی خانم بازیگر (عکس)
 یک هنرمند انگلیسی با ارائه دلایلی منطقی در خصوص نژادپرستی رژیم صهیونیستی، از حمایت یک هنرپیشه زن آمریکایی از این رژیم انتقاد کرد.در سایه گسترش تحریم محصولات و کالاهای رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف جهان به ویژه اروپا، اقدام اخیر یک بازیگر زن آمریکایی در حمایت از یک شرکت تولید نوشابه در یکی از شهرک های صهیونیست نشین، با انتقادهای منطقی یک موسیقیدان انگلیسی همراه شد.راجر واترز که با گروه موسیقی پینک فلوید همکاری می کند، چند نامه انتقاد آمیز به "اسکارلت جوهانسون" به علت حمایتش از نژادپرستی اسرائیل فرستاده است، که البته نَه جوابی از جوهانسون دریافت کرده و نَه رژیم صهیونیستی واکنشی به این نامه ها نشان داده است؛ لذا واترز مطلبی را در صفحه فیسبوکش منتشر کرد، در این نامه ها آمده است:

اسکارلت؟! حدود یک سال پیش با او (اسکارلت) دیدار کردم و آنگونه که به یاد دارم، شدیداً مخالف نومحافظه کاران بود و از ارتش ویژه دیک چنی و بازیگر اصلی عراق (بلک واتر) بسیار متنفر بود.واترز چنین ادامه می دهد " اسکارلت کوچولو! آیا می دانی اسرائیل یک روستا را در منطقه بیابانی نقب 63 بار کاملاً تخریب کرد که این روستا آخرین بار روز 26 دسامبر 2013 تخریب شد؟ آیا می دانی در اسرائیلِ به اصطلاح دمکراتیک 50 قانون نژادپرستانه وجود دارد."

واترز افزود : "اسکارلت ! من جواب هایت را که در آن ادعا می کنی فلسطینی ها همچون دیگران (صهیونیست های ساکن اراضی اشغالی 1948 موسوم به اسرائیل) از حقوق مساوی برخوردارند ، خواندم. واقعاً فلسطینی ها و دیگران از حقوق مساوی برخوردارند؟!! آیا فلسطینی ها حق رأی دادن دارند؟! آیا می توانند آزادانه در هر مسیری تردد کنند؟! آیا می توانند بدون توقف چند ساعت در ایست های بازرسی ارتش اسرائیل به محل کار خود بروند؟! آیا آب نوشیدنی سالم دارند؟! آیا از سیستم بهداشتی مناسب برخوردارند؟! آیا حقوق آنها مراعات می شود؟! آیا از حمله گاه و بیگاه نیروهای ارتش اسرائیل به خانه های خود برای بازداشت فرزندانشان در امان هستند؟! آیا از حق اعتراض به احکام دستگاه قضایی اسرائیل برخوردارند؟! آیا می توانند املاکی را که پس از جنگ سال 1948 از دست دادند، بازپس بگیرند؟ آیا حق برخورداری از زندگی عادی و معمولی را دارند؟ آیا حق تعیین سرنوشت خود را دارند؟"

واترز افزود : "اسکارلت ! می دانی که جواب این سؤال ها «نَه» است یعنی فلسطینی ها از این حقوق برخوردار نیستند پس از کدام حقوق مساوی سخن می گویی.منابع رسانه ای تأکید کردند، در حالی که لندن نیز طرفدار سرسخت رژیم صهیونیستی است، واترز برای بیان دیدگاه خود درباره این رژیم ترس و واهمه ای از خود نشان نداده است. او باید الگویی برای سران عرب باشد سرانی که در قبال ظلمی که رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین روا می دارد، سکوت کرده اند.

بازیگر زن آمریکایی در کنار مدیر سودا استریم

 

گفتنی است  اسکارلت جوهانسن برای شرکت سودااستریم تبلیغ کرده است که یک شرکت اسرائیلی است و دستگاه های تولیدکننده سودا و دیگر نوشیدنی های کربناتی را تولید می کند. این شرکت ۲۵ کارخانه در سراسر دنیا دارد و یکی از آنها در شهرک یهودی نشین اسرائیلی معاله ادومیم در کرانه غربی رود اردن است.
 
کارگران سودااستریم در حال کار
 

انتقاد خواننده مرد از اقدام تبلیغی خانم بازیگر (عکس)
 
موسسه بین المللی آکسفام اینترنشنال،‌ که جوهانسن سفیر تبلیغاتی این موسسه خیریه هم هست،‌ به تازگی در بیانیه ای که روی وبسایت خود منتشر کرده است، نوشته است که "این شرکت که در شهرک‌های اسرائیلی فعالیت می کند، سبب تداوم فقر و محرومیت از حق جوامع فلسطینیانی می شود که ما از آنها حمایت می کنیم.به گزارش پارس ناز آکسفام مخالف هر گونه فعالیت اقتصادی با شهرک های یهودی نشین اسرائیلی است که تحت قوانین بین المللی،‌ به طور غیر قانونی ساخته شده اند."

اسکارلت جوهانسون در حال نوش جان محصول نوشابه شرکت صهیونیستی سودااستریم

 

انتقاد خواننده مرد از اقدام تبلیغی خانم بازیگر (عکس)
 
در پی حرکت تبلیغی مورد اشاره، این موسسه بین المللی که اسکارلت جوهانسون از سال 2005 عضو افتخاری آن بوده خواهان قطع رابطه با وی شده است.راجر واترز یکی از مدافعان طرد رژیم اشغالگر قدس است که در جنبش‌های متعددی برای طرفداری از تحریم رژیم صهیونیستی حضوری فعال داشته و تلاش می‌کند موسسات را از سرمایه‌گذاری در این رژیم منصرف کند. «الویس کاستلو» و «آنی لنوکس» از دیگر موسیقی‌دانان سر‌شناسی هستند که در این گونه فعالیت‌ها شرکت می‌کنند.

 شعار نویسی راجر واترز روی دیوار حائل

 

انتقاد خواننده مرد از اقدام تبلیغی خانم بازیگر (عکس)
 
راجر واترز خواننده، ترانه‌سرا و آهنگ‌ساز انگلیسی است که به عنوان هسته اصلی گروه پینک فلوید از وی یاد می‌شود. خلاقیت واترز در خلق سبک خاصی از موسیقی «سایکدلیک راک» موج جدیدی را در جامعه موسیقی دهه 60 و 70 میلادی به راه انداخت.او بین سال‌های 1965 تا 1985 عضوی از گروه پینک‌فلوید بود و به عنوان نوازنده گیتار بیس و خواننده فعالیت می‌کرد.
 
پس از رفتن «سید برت»، وی به عنوان ترانه‌سرا و مفهوم‌دهنده اصلی آلبوم‌های پینک فلوید نقش عمده‌ای ایفا کرد و همراه با پینک فلوید توانست در دههٔ 70 میلادی به موفقیت‌هایی با آلبوم‌های مفهومی «نیمه تاریک ماه»، «کاش این‌جا بودی»، «حیوانات» و «دیوار» برسد.وی به دلیل اختلاف با سایر اعضای پینک فلوید، گروه را در سال 1985 ترک کرد و به یک نبرد حقوقی با سایر اعضا بر سر نام و آهنگ‌های پینک فلوید پرداخت. آن‌ها در 1987 خارج از دادگاه به حل و فصل این موضوع پرداختند و تا سال 2005 اجرایی با هم نداشتند.