پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

ساخت الماس از جنازه انسان ها

ساخت الماس از جنازه انسان ها
 
در این میان شرکت سوییسی «الگوردانزا» به تازگی آمادگی خود را برای تهیه الماس با استفاده از خاکستر جنازه افراد اعلام کرده است.الماس یکی از گران‌ بهاترین مواد موجود در طبیعت است که طی فرآیندی بسیار طولانی مدت به عمل می‌آید. البته سال‌هاست که بشر شیوه ساخت الماس مصنوعی را نیز آموخته است.طبق اعلام این شرکت، فرآیندی که برای این کار به کار گرفته می‌شود نه تنها در نوع خود بی‌نظیر است، بلکه با نهایت دقت و احترام به خاکستر مرده انجام می‌شود.

هزینه ساخت الماس با این شیوه متفاوت بوده و از پنج هزار دلار تا بیش از بیست هزار دلار متغیر است. پس از تحویل خاکستر جنازه به این شرکت، ابتدا این ماده مورد تحلیل فیزیکی و شیمیایی قرار می‌دهد و کلیه جزئیات مربوط به آن ثبت می‌گردد. برای ساخت یک الماس نیاز به پانصد گرم از خاکستر باقی‌مانده از جسد فرد است.گفتنی است از بدن انسان حدود دو کیلو گرم خاکستر ایجاد می‌شود.

 
در مرحله بعد مواد غیرآلی نظیر نمک طعام و اکسیدها از خاکستر جدا شده و ترکیب کربنی لازم برای ساخت الماس آماده می‌شود. اما اصلی‌ترین مرحله پس از این جداسازی صورت می‌گیرد.در این مرحله، خاکستر به گرافیت و گرافیت به الماس تبدیل می‌شود. این کار نیازمند فشار و حرارت بسیار بالا است و حدود دو هفته نیز به درازا می‌انجامد. این شرکت گزینه دیگری را نیز پیش روی مشتریان قرار می‌دهد و آن هم حکاکی جملات مورد نظر وی که با استفاده از لیزر روی الماس است.

مسئولین شرکت به مشتریان پیشنهاد می‌کنند نام فرد متوفا و تاریخ ولادت و فوت وی را در الماس ساخته شده از خاکستر جنازه وی حک کنند. البته مجموع این کلمات نباید بیش از هفتاد و پنج کاراکتر باشد.این عبارت‌های حک شده بسیار کوچک هستند و باید با ذره بین آن‌ها را مشاهده کرد. افراد پس از پرداخت مبلغ به شرکت و تحویل خاکستر جنازه عزیز خود، پس سه ماه می‌توانند الماس تهیه شده را تحویل بگیرند.