پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

زنی که در عربستان گردن زده شد + عکس

مجموعه : مجله خبری روز

یک زن عربستانی به جرم دعانویسی، سحر و فریب مردم در این کشور، با شمشیر گردن زده شد.خبرگزاری رسمی عربستان اعلام کرد که بر اساس اعلامیه وزارت کشور عربستان «آمنه بنت عبدالحلیم بن سلیم ناصر» روز دوشنبه در شمال شهر الجوف با گردن زدن بوسیله شمشیر، اعدام شده است.

این وزارتخانه اطلاعات دقیق تری از اتهامات وارده شده به این زن اعلام نکرده است.

هم چنین روزنامه ی الحیات چاپ لندن در مورد این زن نوشته است که او زنی میانسال، حدودا ۷۰ ساله بوده و از مردم با ادعای اینکه می تواند بیماری های آنها را شفا دهد، پول می گرفته است.

بر اساس این گزارش، او در یک جلسه تقریباً ۸۰۰ دلار مطالبه می کرده است.

سازمان عفو بین الملل اعلام کرده است که با احتساب این اعدام، تعداد اعدامیان امسال در کشور پادشاهی عربستان به ۷۳ مورد رسیده است. هر چند آمار دقیقی از تعداد زنانی که در عربستان اعدام می شوند وجود ندارد.

در ماه اکتبر یک زن دیگر نیز در این کشور به جرم قتل شوهرش گردن زده شد. وی زمانی که شوهرش در خانه به سر می برده آنجا را به آتش کشیده است.

عفو بین الملل اعدام زن دعانویس را محکوم کرده و سرپرست بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در این سازمان نیز در این باره گفت: دعانویسی و جادوگری در قوانین عربستان به عنوان جرم تعریف نشده است.

در عربستان قوانین کیفری نوشته شده ای به اسم کتاب قانون وجود ندارد ولی اکثر آرای دادگا ه ها بر اساس احکام اسلامی و برگرفته از شرعیت صادر می شود.

 

 

Loading...
خواستگاری که 80/000 بار جواب رد شنیده است +عکس و خبرهای داغ جذاب
خواستگاری که 80/000 بار جواب رد شنیده است +عکس و خبرهای داغ جذاب
مشاهده بیشتر