پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

8 اشتباه رایج در ظاهر

8 اشتباه رایج در ظاهر

خیلی اعتماد‌به‌نفس دارید؟ فکر می‌کنید همیشه در هر جمعی قرار بگیرید یکی از خوش‌پوش‌ترین‌ها هستید؟ شاید هم از آن‌هایی هستید که همیشه وقت زیادی برای انتخاب لباس‌های‌تان می‌گذارید، اما آن‌طور که باید و شاید مورد ستایش و تشویق دیگران قرار نمی‌گیرید. پس مطمئن باشید، یک جای کار ایراد دارد؛ ایراد نه از سلیقه شماست، نه از سلیقه دیگران. قطعا شما جایی اشتباه می‌کنید که باید هرچه سریع‌تر بفهمید. این گزارش،۸ اشتباه رایج در ظاهر آدم‌ها را لو می‌دهد؛ اشتباهاتی که به طور معمول و با یک سر چرخاندن در دور و اطراف‌تان به چشم‌‌تان می‌آید.

فصل‌ها را بشناسید!

همانطور که «هرکسی را بهرکاری ساختند»، هر پارچه‌ای را هم مناسب فصلی ساخته‌اند. یکی از مهم‌ترین اشتباه آدم‌ها این است که در انتخاب پارچه لباس‌های‌شان در فصل، دچار سردرگمی هستند. درست است که بعضی از مخمل‌ها واقعا نازک و سبک هستند، اما به دلیل این‌که در ظاهر، همیشه مخمل‌ها، پارچه‌های زمستانی هستند، ظاهر شما را دچار اشکال می‌کنند. همان‌طور که اگر شما در زمستان یک شلوارنخی پا کنید، ممکن است خیلی غیرعادی به نظر برسد. در صورتی که شما زیر آن یک جوراب شلواری گرم پوشیده‌اید. پس یادتان باشد، پارچه‌هایی که به عنوان پارچه‌های فصل شناخته شده‌اند، در همان فصل بپوشید تا دیگران احساس نکنند شما در ظاهرتان ایرادی دارید.

——————————————————————————–

چهارخانه با توپ توپی؟ هرگز!

بعضی آدم‌ها فکر می‌کنند هرقدر لباس‌شان شلوغ‌تر و پرطرح‌تر باشد، نشان از سلیقه بهترشان است؟ نخیر، برای هماهنگ کردن لباس، باید یادتان باشد که نهایتا می‌توانید از ۲ طرح مختلف استفاده کنید. (آن هم به زور!) وقتی یکی از لباس‌های شما (مثلا مانتوی‌تان) چهارخانه است، دیگر لازم نیست، روسری گلدار هم سر کنید و یک کیف پارچه‌ای توپ‌توپی دست بگیرید. مگر این‌که علاقه داشته باشید آدم‌ها با دیدن‌تان یاد قفسه‌های رنگارنگ پارچه‌فروشی‌ها بیفتند! پس فراموش نکنید، از لباس‌هایی استفاده کنید که تنها یک طرح معین دارند مثلا گلدار باشند، آن هم فقط در یک قسمت. همین.

——————————————————————————–

مراقب کمدها باشید

شما مجبور نیستید، همه لباس‌های داخل کمدتان را به هم بریزید تا وقتی دنبال یک کت تابستانه می‌گردید، دست‌تان به یک کت نیمه‌پشمی بخورد! وقتی شما لباس‌های فصل‌های گرم و سرد را از هم جدا کنید، کمتر پیش می‌آید که یک‌دفعه تصمیم بگیرید در چله زمستان،‌ یک پیراهن لینن تن کنید آن هم با یک کت چرم و خزدار. وقتی بخش‌های مختلف لباس شما به لحاظ فصلی و میزان گرمی و سردی، هماهنگی نداشته باشد، دیگران و حتی خودتان خیلی زود حس خواهید کرد که یک جای کار می‌لنگد. پس لطفا مراقب کمدهای‌تان باشید.

——————————————————————————–

همیشه به اتاق پرو بروید!

شما از آن آدم‌ها هستید که سایزتان کاملا مشخص است؟ یعنی به طور کامل از سایز شلوار خودتان مطمئن هستید؟ بسیار خب، اما لطفا همیشه قبل از خرید شلوار، آن را پرو کنید. شاید سایز شما مشخص باشد، اما سایز و کوپ شلوارهای مارک‌های مختلف با هم فرق دارند. حالا ممکن است همه شلوارهای سایز ۴۰ تن شما بروند، اما خیلی وقت‌ها ظاهرتان را خراب می‌کنند. اگر شلوارها دقیقا با گودی کمر، قدپا، دورشکم و… شما هماهنگی نداشته باشند، ظاهرتان خیلی وحشتناک می‌شود، باور کنید. پس یکی دیگر از اشتباهات شما در ظاهرتان، پرو نکردن شلوارهاست.

——————————————————————————–

اشتباه نه، افتضاح!

خانم‌ها و آقایان خوش‌پوش قطعا خودشان می‌دانند، اما شرمنده،‌ صندل، نوعی پاپوش است برای روزهای گرم که جلوباز است، دورتادور پا را نمی‌گیرد‌، خلاصه خنک است و می‌گذارد هوا در آن بچرخد تا پای شما در گرما عرق‌سوز نشود. پس دیگر جوراب پوشیدن‌تان چه صیغه‌ای است؟! یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در ظاهر آدم‌ها این است که با صندل‌های‌شان،‌ جوراب پا می‌کنند. تقریبا می‌شود گفت که چنین حرکتی، اشتباه نیست، افتضاح است!

——————————————————————————–

وقتی دست خشک‌کن محبوب شد!

همه‌چیز در ظاهرتان خوب است. همه رنگ‌بندی، طرح‌ها و ترکیب‌ها درست هستند، اما باز هم انگار یک چیزی کم است. ما می‌دانیم اوضاع از چه قرار است. فقط کافی است بخش کوچکی از یکی از لباس‌های شما، چروک باشد یا یک لکه کوچک، گوشه‌ای جا‌خوش کرده باشد تا همه‌چیز به هم بریزد. دوستان عزیز، چاره خوش‌پوشی شما خیلی راحت است. یک اتو و یک میز اتو بخرید، همین. اگر در مسافرت هم هستید و به اتو دسترسی ندارید، حرص نخورید. جای چروک را کمی خیس کنید. از دست‌تان به عنوان کفی اتو استفاده کنید و از سشوار به جای منبع گرما! تازه اگر سشوار هم نداشتید، مهم نیست، دست خشک‌کن سرویس‌های بهداشتی رستوران‌ها و فروشگاه‌ها در خدمت شما هستند!

——————————————————————————–

انگشتریکی کمه، دو تا زیاده!

خانم‌ها باید بدانند‌، زیورآلات تنها وقتی زیبایی دارند که درست انتخاب شوند. یک خانم شیک‌پوش، نهایتا ۲ انگشتر دست می‌کند. آن هم در هر دست، یکی؛ اگر هم النگو دارد، دیگر بی‌خیال دستبند می‌شود. اگر گوشواره‌هایش خیلی بلند یا بزرگ هستند، گردنبند را فراموش می‌کند و در محافل رسمی و غیرخودمانی هیچ‌وقت خلخال به پا نمی‌بندد. اگر قرار باشد شما همه زیورآلات‌تان را با هم ببندید واقعا تبدیل به یک مجسمه خنده‌دار می‌شوید. درضمن یادتان باشد، حلقه و ساعت شما هستند که تعیین می‌کنند بقیه جواهرات و زیورآلات‌تان چه رنگ و چه سبکی باشند.
در ضمن وقتی لباس طرح‌دار می‌پوشید، از زیورآلات ریزتر و کمتری استفاده کنید. شلوغی که زیورآلات به ظاهر شما می‌دهند، بیشتر به ریخت‌و‌پاش تعبیر می‌شوند و در نظر دیگران ظاهرتان را به هم می‌ریزد.

——————————————————————————–

شما را از روی کفش ها قضاوت می کنند!

آقایان محترم توجه! خیلی از خانم‌ها به طور خودآگاه یا ناخودآگاه در مورد شخصیت شما از روی کفش‌های‌تان قضاوت می‌کنند. به طور کل آدم‌ها را از روی کفش‌های‌شان می‌شود تا حدودی تجزیه و تحلیل کرد. کفش‌ها نقطه پایانی ظاهر شما هستند. همیشه آدم‌ها از سر تا پا را ورانداز می‌کنند. یعنی نگاهی عمودی به ظاهر دارند.
به دلیل این‌که کفش‌ها در آخرین مرحله هستند، توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند. پس یادتان باشد، کفش‌هایی درست انتخاب کنید، تمیز نگه‌شان دارید و نگذارید تغییرشکل دهند. یکی از اشتباهات رایج در ظاهر (به‌خصوص برای مردان) پوشیدن کفش‌های نامتناسب با ظاهرشان است.
اگر روزی در یک مهمانی شلوارجین با کفش رسمی برق انداخته مردانه پا کرده بودید، از نگاه ناجور آدم‌ها یکه نخورید. آن آدم‌ها ممکن است نفهمند که ایراد از کجاست. اما می‌دانند که پای یک عیب و ایرادی در ظاهر شما در میان است. در ضمن برای یک فرد شیک‌پوش (چه خانم و چه آقا) خیلی مهم است، کفش‌هایی پا کند که تغییر شکل نداده‌اند و به اصطلاح دفرمه نشده‌اند. کفش‌هایی که شبیه پاهای خودتان شده‌اند، دیگر باید به زباله‌دان تاریخ سپرده شوند.