پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

لاله پورکریم محبوب‌ ترین خواننده سوئد در سال 2012 شد

مجموعه : اخبار سینما
لاله پورکریم محبوب‌ ترین خواننده سوئد در سال 2012 شد
 
لاله پورکریم به عنوان موفق‌ترین و محبوب‌ترین خواننده سوئد در سال 2012 نام گرفت.به گزارش پارس ناز رادیو سوئد فهرستی از برترین‌های موسیقی سوئد در سال 2012 را منتشر کرده که در آن لاله پورکریم به عنوان خواننده و آهنگساز به مقام برتر رسید و ترانه معروف او به نام Some die young در صدر فهرست برترین‌های سال2012 قرار دارد.همچنین روزنامه «داگنزنیهتر» هم در مطلبی، لاله پورکریم را که از اعضای ارکستر جایزه صلح‌نوبل در سال ۲۰۱۲ نیز بوده، «ملکه موسیقی سوئد» نامیده است.
 
ترانه Some die young این خواننده به مدت ۲۹ هفته در میان برترین‌های موسیقی سوئد قرار داشت.Some die young (برخی جوان می‌میرند) به عنوان ترانه سال سوئد به نام یکی از ترانه‌های چهارمین آلبوم این خواننده با نام Sjung است که ژانویه سال‌گذشته توسط کمپانی مشهور موسیقی، «وارنر» وارد بازار شد. لاله پورکریم، خود، ترانه این قطعه را نوشته و آهنگسازی کرده است.
 
 
مضمون این ترانه با بیان اینکه برخی جوانان از دنیا می‌روند ولی امید برای بازماندگان ادامه دارد، در واقع ترانه‌ای غیررسمی برای بازماندگان حادثه تروریستی نروژ لقب گرفته است که طی آن ده‌ها کودک و نوجوان قربانی حمله مسلحانه یک تروریست نژادپرست نروژی شدند. این قطعه نه‌تنها در سوئد، بلکه به مدت هشت‌هفته، برترین ترانه در نروژ بود و اولین قطعه موسیقی از این خواننده بود که از مرزهای اسکاندیناوی نیز فراتر رفت.وی همچنین در سال ۲۰۰۵ به عنوان بهترین هنرمند زن در فستیوال راک سوئد انتخاب شد و رقبای معروف و پرطرفداری چون روبین، لنا فیلیپسون و امی دیاموند را پشت‌سر گذاشت.
 
لاله پورکریم در مراسم Grammis سوئد نیز به عنوان تهیه‌کننده و هنرمند جدید سال سوئد انتخاب شد.وی همچنین در هفت‌شاخه نامزد دریافت جایزه شده بود. این خواننده ایرانی‌الاصل در سال ۲۰۰۵ به دلیل آهنگ live tomorrow در یوتیوب، موفق به کسب هفت نامزدی و دریافت سه جایزه از هیات داوران برترین فستیوال موسیقی کشور سوئد شد. پورکریم متولد سال ۱۹۸۲ میلادی در شهر بندرانزلی است و از سن 14سالگی فعالیت در زمینه موسیقی را آغاز کرده است.