پارس ناز پورتال

تبلیغات

لباس جدید اسلامی برای امدادگران زن + (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
لباس جدید اسلامی برای امدادگران زن + (عکس)
برای نخستین‌بار در خاورمیانه لباس مخصوص زنان امدادگر (توانا) با توجه به شئونات اسلامی و راحتی امدادگران زن طراحی شد.
به گزارش فارس، كشور ما از جمله سیل، زلزله، رانش زمین و همچنین حوادث دست ساخت انسان مانند تصادفات جاده‌ای نیز هر ساله قربانیان زیادی می‌گیرد. چنین حوادث و سوانحی به شدت زندگی بازماندگان را تحت تأثیر منفی خود قرار می‌دهد به طوری كه تا سال‌های بعد نیز همچنان بازماندگان تحت تأثیر منفی حوادث و بلایا قرار دارند.

این در حالی است كه اصولاً بیش از نیمی از بازماندگان از حوادث و سوانح را زنان و كودكان تشكیل می‌دهند. این گروه به ویژه كودكان كم سن به شدت در حوادث و بلایا آسیب‌پذیری ویژه‌ای دارند، زنان نیز در مقایسه با مردان بیشتر تحت تأثیر حوادث و بلایا قرار می‌گیرند، با این حال در برنامه‌های مختلف امداد و نجات توجه خاص یا ویژه‌ای به این دو گروه كه از آسیب‌پذیرترین گروه‌ها به شمار می‌آیند نشده است.

 

همچنین، نبود توجه ویژه به زنان و كودكان در فعالیت‌های مختلف امدادی در حالی است كه شناسایی نیازها و تأمین نیازهای مصرف‌كننده خدمات، یكی از مباحث نوین و جدید در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است. در سیستم ارائه خدمات درمانی و امدادی ضرورت دارد كه خدمات ارائه شده متناسب با نیازهای مصرف‌كنندگان خدمات باشد. با این حال برنامه جامعه كه تأمین‌كننده نیاز این گروه از مصرف‌كنندگان خدمات باشد به صورت مدون و منسجم طراحی و تنظیم نشده است.

نكته بسیار مهم دیگری كه ضرورت توجه خاص به ارائه خدمات امدادی و نجات به زنان و كودكان را از اهمیت بیشتری برخوردار می‌كند توجه به ابعاد فرهنگی، اعتقادی و شرعی در ارائه خدمات امداد و نجات است. اگرچه، در فعالیت‌های امداد و نجات، ضرورت نجات مصدومان از هر اصلی مهم‌تر است با این حال، در مواردی كم توجهی به مسائل شرعی و فرهنگی خاص كشور، مانع از فعالیت‌های امدادی امدادگران مرد نسبت به مصدومان زن شده است.

* فعالیت زنان امدادگر بر سرعت و كیفیت ارائه خدمات به زنان آسیب دیده می‌افزاید

ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: از آن جایی كه با فعالیت و حضور امدادگران زن مشكلات شرعی كاهش می‌یابد، به نظر می‌رسد فعالیت زنان امدادگر بتواند بر سرعت و كیفیت ارائه خدمات به زنان آسیب دیده بیفزاید.

لباس جدید اسلامی برای امدادگران زن + (عکس)

لباس جدید اسلامی برای امدادگران زن + (عکس)