پارس ناز پورتال

مصاحبه خواندنی و تصاویر دیدنی از آنجلینا جولی

مصاحبه خواندنی و تصاویر دیدنی از آنجلینا جولی

مصاحبه خواندنی و تصاویر دیدنی از آنجلینا جولی جولی

، که این روزها بیش از بازیگری دغدغه کارگردانی دارد، به تازگی با فصلنامه انجمن کارگردانان آمریکا گفتگوی مفصلی انجام داده و در آن درباره موضوعات مختلفی، از تجربه کارگردانی فیلم «لب دریا» (By the Sea) گرفته تا زندگی شخصی اش، صحبت کرده است.

 

آنجلینا جولی، ستاره مطرح و محبوب هالیوود، سال های سال است که علاوه بر فعالیت در عرصه سینما، کارهای خیر خواهانه هم انجام می دهد. و تا کنون برای کمک به نیازمندان سراسر دنیا تلاش زیادی انجام داده است.

 

مصاحبه خواندنی و تصاویر دیدنی از آنجلینا جولی

 

جولی,که این روزها بیش از بازیگری دغدغه کارگردانی دارد,فصلنامه انجمن کارگردانان آمریکا گفتگوی مفصلی انجام داده,تجربه کارگردانی فیلم «لب دریا» (By the Sea) گرفته تا زندگی شخصی اش,آنجلینا جولی,ستاره مطرح و محبوب هالیوود,اخبار فرهنگی

 

جولی، که این روزها بیش از بازیگری دغدغه کارگردانی دارد، به تازگی با فصلنامه انجمن کارگردانان آمریکا گفتگوی مفصلی انجام داده و در آن درباره موضوعات مختلفی، از تجربه کارگردانی فیلم «لب دریا» (By the Sea) گرفته تا زندگی شخصی اش، صحبت کرده است. در ادامه می توانید چکیده این گفتگو را در ادامه مشاهده کنید:

 

درباره سه فیلمی که کارگردانی کرده است

فیلم هایی که ساخته ام در مورد موضوعاتی هستند که به آن ها اهمیت می دهم. داستان هایی بودند که می خواستم روایت کنم. و این موضوع اتفاقی نیست. اگر دو سال از زندگی تان را صرف کاری می کنید باید برای تان مهم باشد. باید عاشق اش باشید.

 

درباره آنچه از حرفه بازیگری آموخته است

به عنوان یک بازیگر می دانم باید روی چه بخشی از احساساتم کار کنم. می دانم چه حس هایی نیاز به تقویت شدن دارند. و چه بازیگرهایی می توانند موفق باشند. واقعیت این است که بازیگرهایی خسته و نا امید می شوند که مدام از خودشان انتقاد می کنند.
مثل کلینت ایستوود به صورت «تک برداشت» کار نمی کند

 

من به صورت تک برداشت کارنمی کنم. اما برداشت های متعدد هم نمی گیرم؛ مگر اینکه یک بازیگر خودش از من بخواهد. اما معمولا خیلی واضح می گویم که من برای انجام کار آماده هستم. و آن ها هم باید آماده باشند. و با هم کار را پیش می بریم.

 

مصاحبه خواندنی و تصاویر دیدنی از آنجلینا جولی

دوست دارد محیط فیلمبرداری آرام و دوستانه باشد
دوست ندارم سر صحنه فیلمبرداری مدام سر و صدا و جیغ و داد باشد. و عوامل عذاب بکشند. دوست دارم یک محیط خانوادگی شاد و دوستانه بسازم. مهم نیست در روز چند ساعت کارمی کنیم، یا اینکه زاویه دوربین ها باید چطور باشد. مهم این است که وقتی دور هم جمع شده ایم بدانیم می خواهیم چکار کنیم.

 

آیا دور هم جمع شده ایم تا بنا بر یک احساس مشترک، یک کار جمعی خوب انجام بدهیم؟ یا فقط می خواهیم به مسائل فنی کار بپردازیم؟ من چنین آدمی نیستم. معتقدم وقتی آدم های کار بلد را دور هم جمع کنی، نتیجه کار عالی خواهد شد. این احساس فوق العاده ای ست. از روز اول همین احساس را داشتم. و بسیار هیجان زده بودم.

 

درباره فعالیت های بشر دوستانه اش
معتقدم که مردم رفتار آدم های مشهور را زیر نظر دارند. اگر به عنوان یک چهره مشهور آستین هایت را بالا زدی و سخت کار کردی، یک عالمه ایده به ذهنت می رسد و می توانی مشکلات را حل کنی. آن موقع است که مردم تو را به عنوان یک چهره محبوب به خاطر می سپارند.

 

توضیح درباره فیلم «لب دریا» (By the Sea)
«لب دریا» یک فیلم هنری ست. از تماشای فیلم های هنری لذت می برم. ولی معمولا در این گونه فیلم ها بازی نمی کنم.

 

دیگر فیلمی مانند «لب دریا» (By the Sea) نخواهد ساخت

به خودمان افتخار می کنم که جسارت به خرج دادیم و این فیلم را ساختیم. با همسرم در ماه عسل بودیم که ایده این فیلم به ذهنم رسید. این فیلم برای من تجربه سختی بود. احتمالا دیگر سراغ چنین فیلم هایی نخواهم رفت.

 

مصاحبه خواندنی و تصاویر دیدنی از آنجلینا جولی

فیلم بعدی اش، «آفریقا» (Africa)
پیش از این فیلم هرگز با حیواناتی مثل فیل و شیر کار نکرده بودم. بنابر این در این مورد تحقیق کردم تا یاد بگیرم چطور باید از آن ها فیلمبرداری کنم.

 

جنسیت و کارگردانی
در زمینه کارگردانی به جنسیت اهمیتی نمی دهم. کارگردان های زن زیادی وجود دارند که واقعاً دوست دارم با آن ها همکاری کنم. به نگاه های منفی اهمیتی نمی دهم. کارگردان های زن در کانون توجه من هستند. و همیشه به دنبال راهی هستم تا با آن ها همکاری کنم.

 

او هیچ وقت عاشق بازیگری نبوده است
در مورد کارگردانی، مسئله ای که من را شگفت زده می کند میزان عشق و علاقه من به این کار است. هر وقت روی صندلی کارگردانی می نشینم واقعاً احساس خوشحالی می کنم. تازه فهمیدم که هیچ وقت عاشق بازیگری نبودم.

 

 از اینکه در اتاق گریم یا اتاق تعویض لباس باشم لذت نمی برم. خیلی عجیب است که بیشتر عمرم را صرف بازیگری کردم. و چون در این زمینه موفق بودم، هیچ وقت از خودم نپرسیدم که آیا واقعاً این کار را دوست دارم یا نه. بعد ها فهمیدم که وقتی کارگردانی می کنم خیلی خوشحال تر هستم.

 

در مصاحبه ای با مجله هفتگی زنان استرالیا، «آنجلینا جولی» گفت که در زندگی مشترک با «برد پیت» باید تلاش زیادی کرده و وقت زیادی صرف کند. آنجلینا گفت: «حفظ زندگی مشترک و بزرگ کردن بچه ها می تواند کار سختی باشد. ما خیلی برای پرورش خانواده و اطمینان حاصل کردن از اینکه تمام اعضای خانواده سالم هستند و ارتباط بین همه برقرار است تلاش می کنیم… باید مطمئن باشی که کارت مانعی برای انجام وظایفت نمی شود و کاری نمیکنی که فشاری به خانواده ات وارد کند».
 
 
مصاحبه خواندنی و تصاویر دیدنی از آنجلینا جولی
 

آنجلینا جولی و برد پیت در سال 2005 پس از همکاری در فیلم «خانم و آقای اسمیت» با یکدیگر آشنا شدند. برد به تازگی از «جنیفر انیستون» جدا شده بود و آنجلینا در سال 2003 از «بیلی باب تورنتون» طلاق گرفته بود. چند ماه بعد آنها «مدوکس»، اولین فرزند خوانده جولی، را از پرورشگاهی در کامبوج به فرزندی پذیرفتند. برد آنجلینا را در سفر به اتیوپی برای به فرزندی گرفتن «زاهارا مارلی»، دومین فرزند خوانده آنها، همراهی کرد. در سال 2006 اولین فرزند آنها به دنیا آمد. این زوج اکنون 6 فرزند دارند.

 

این دو بالاخره در آگوست 2014 پیوند ازدواج خود را در حضور فرزندانشان و در یک مهمانی اختصاصی ازدواجشان را رسمی ساختند. آنجلینا می گوید از اینکه ازدواج کرده ام و برد پیت همسرم است بسیار خوشحالم.
 
 
مصاحبه خواندنی و تصاویر دیدنی از آنجلینا جولی