پارس ناز پورتال

جرارد پیکه فوتبالیستی با چشمان آبی مثل دریا + عکس

جرارد پیکه فوتبالیستی با چشمان آبی مثل دریا + عکس

جرارد پیکه فوتبالیستی با چشمان آبی مثل دریا , پیکه متولد 1987/2/2 دربارسلونا و خانوادۀ ثروتمند و پولدار کاتالان بزرگ شد. پدر او “خوان پیکه” وکیل دادگستری و مادرش “مونتسرات” مدیر یک بیمارستان معتبر صدمات ستون فقرات بودند.

 

او برادر کوچکتری به نام مارک دارد. پدر بزرگش، “آمادور برنابئو” معاون سابق مدیرو رئیس بارسلونا بود. مدتی شایعه شده بود که وی با مدل بالیوود و دختر شایسته ۲۰۰۸ انگلستان یعنی ” لیزا لازاروس” ارتباط داشته است .

 

• بالاخره در جریان مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در آفریقا با خواننده معروف کلمبیا شکیرا ملاقات کرد. شکیرا در ۲۹ مارس ۲۰۱۱ رابطه‌شان را رسماً تایید کرد، با قرار دادن عکسی از آن دو با این عنوان : «تقدیم به تو آفتاب من» به زبان اسپانیایی…

 

جرارد پیکه فوتبالیستی با چشمان آبی مثل دریا + عکس

• ودر ۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۳ اولین فرزند آن‌ها به نام «میلان» به‌دنیا آمد.

 

• جرارد پیکه پس از گذراندن 3 فصل در منچستر یونایتد و یک فصل در رئال زاراگوزا در تابستان 2008 به بارسلونا بازگشت. باشگاهی که از نوجوانی فوتبالش را از آنجا آغاز کرده بود.

 

• جرارد پیکه در 2 فوریه 1987 به دنیا آمد و از آن روز بود که او عضو باشگاه بارسلونا شد.

 

•از آنجایی که او خیلی کوچک بود به عضویت باشگاه در آمد تا اینکه در 10 سالگی به تیم نوجوانان بارسلونا “آلوین B” پیوست. از آن زمان به بعد او تمام سطوح را طی کرد و عناوینی را با تیمهای پایه ای Alevín A، Infantil B and A، Cadete B and A ، Juvenil B and A کسب کرد. زمانی که او در تیم پایه ای Cadete B کار میکرد، تیتو ویلانوا سرمربی او بود.

جرارد پیکه فوتبالیستی با چشمان آبی مثل دریا + عکس

• در آنتهای فصل 2004-2003 جرارد پیکه از باشگاه تقاضای استراحت کرده و به منچستر یونایتد پیوست.

 

•تنها 3 هفته بعد از حضورش در منچستر او اولین بازی خود را در برابر تیم کرو الکساندرا در قالب جام اتحادیه برای این تیم انگلیسی در 26 اکتبر انجام داد.

 

•او تا فصل 2006-2005 در تیم منچستر یونایتد حضور داشت و در فصل 2007-2006 به صورت قرضی به رئال زاراگوزا پیوست. پیکه در تنها فصلش در زاراگوزا، به عنوان هافبک دفاعی و در مقابل 4 دفاع پشت سرش بازی کرد. بازیکن کاتالانی در 22 بازی که برای زاراگوزا انجام داد، در ترکیب اولیه 18 بازی حضور داشت و 2 گل به ثمر رساند. در تمام این مدت او در کنار گابریل میلیتو بازی کرده بود.

 

• شکیرا در جواب به خبرنگاری که در مصاحبه ای اختصاصی از وی در مورد ازدواجش پرسیده بود گفت : در حال حاضر ما همه چیز داریم، با هم هستیم، عاشق یکدیگریم و یک فرزند داریم.

جرارد پیکه فوتبالیستی با چشمان آبی مثل دریا + عکس

• فصل 2008-2007 پیکه به منچستر یونایتد برگشت و در آنجا قهرمانی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. او یک فصل به یاد ماندنی در لیگ قهرمانان اروپا داشت مخصوصا اینکه او در مرحله گروهی 2 گل به ثمر رسانده بود.  او یک فصل به یاد ماندنی در لیگ قهرمانان اروپا داشت مخصوصا اینکه او در مرحله گروهی 2 گل به ثمر رسانده بود.

 

• در فصل اول حضورش در بارسلونا، پیکه در مجموع 45 باری که به میدان رفت 3 گل به ثمر رساند که گلش در سانتیاگو برنابئو در مقابل رئال مادرید(6-2) یکی از آنها می باشد. ودر سال دوم حضور خود، مشارکت منظمش با پویول و قهرمانی در لیگ، او را به عنوان یکی از بهترین مدافعان مرکزی دردنیا مشهور کرد.

 

• او در سال 2009 اولین بازی بین المللی خود را در جام کنفدراسیون آفریقای جنوبی در برابر انگلستان انجام داد. از آن زمان به بعد او یکی از ارکان مهم و جدا ناپذیر تیم ملی اسپانیا قرار گرفته است.

 

• او در قهرمانی تیم ملی اسپانیا در جام جهانی 2010 حاضر بود و در قهرمانی اسپانیا در یورو 2012 نقش اساسی را ایفا کرده است.

 

• پیکه یکی از ۴ بازیکنی است که موفق به کسب جام لیگ قهرمانان در دوسال متوالی به همراه تیم های مختلف شده است . ۳ بازیکن دیگر عبارتند از : مارسل دزایی – پائلو سوزا و ساموئل اتوئو. 

جرارد پیکه فوتبالیستی با چشمان آبی مثل دریا + عکس

جرارد پیکه فوتبالیستی با چشمان آبی مثل دریا + عکس

جرارد پیکه فوتبالیستی با چشمان آبی مثل دریا + عکس