پارس ناز پورتال

تبلیغات

لوازم آرایشی

تبلیغات

عجیب ترین استفاده های طلا در ایران

عجیب ترین استفاده های طلا در ایران

عجیب ترین استفاده های طلا در ایران

طلا فلز گران‌قیمت و زیبایی است که از گذشته‌ها مورد توجه بشر بوده و کسانی که وضع مالی بهتری داشته اند، همیشه سهم بیشتری از آن را ذخیره کرده اند. استفاده از این فلز به عنوان زینت امری عادی است؛ اما در سال های اخیر طلا در جامعه ما کاربردهای عجیب و غریب دیگری نیز داشته است:

 

کمربند طلا

در برخی از مناطق ایران، مردان تمایل دارند که برای زنان خود کمربندهایی طلایی بخرند.  یکی از فروشندگان طلا در مرکز تهران می گوید: «کمبرندهای طلای ما معمولا توسط مشتری های اهل سیستان و بلوچستان و برخی از مسافرین کُرد خریداری می شود.»

 

استفاده از این کمربندهای طلا برای مشتری‌هایش از ۷ الی ۸ میلیون گرفته تا ۶۰میلیون تومان خرج برمی‌دارد. گفته می شود این کمربندهای طلا به بخشی از فرهنگ و رسوم مهدی‌شهر تبدیل شده است و در مردم مناطق دیگر کشورمان به ندرت به آن گرایش دارند و شاید هم در اکثر مناطق اصلا از وجود چنین کمربندهایی بی‌اطلاع باشند.

 
 عجیب ترین استفاده های طلا در ایران
 

بستنی های بی خاصیتی که جنجال ساز شد

در برخی رستوان ها به صورت محدود غذاهایی همراه با طلای خوراکی سرو می شود که به گفته کارشناسان تغذیه این طلاهای خوراکی به جز افزایش قیمت، هیچ خاصیت دیگری به غذاها اضافه نمی‌کند. برای مثال امروزه میوه، شکلات، دسر و حتی نوشیدنی های مختلفی دیده می شود که با ورقه های طلا پوشیده شده و یا در آن‌ها ذراتی از این فلز موجود است.

نکته جالب اینکه طلای خالص به دلیل بی اثر بودن می تواند بدون جذب شدن از دستگاه گوارش فرد بگذرد. هرچند که طلا نه تنها ارزش غذایی ندارد که مصرف آن در برخی از افراد می‌تواند باعث آلرژی و دل درد هم بشود.

 

اما مشهور ترین غذای طلایی ایران جنجالی است که بر سر بستنی های طلایی برج میلاد به وجود آمد! چهار سال پیش بود که خبر سرو بستنی ۴۰۰هزار تومانی ذر رستوان گردان برج میلاد سروصدای زیادی کرد. این رستوران از برگه‌های طلا برای تزیین بستنی استفاده می‌کرد؛ در حالی که اغلب کشورها فقط از پودر طلا استفاده می‌کنند و ایران دومین کشوری بوده که از برگه‌های طلا استفاده کرده است.

 

عجیب ترین استفاده های طلا در ایران

 

پستانک طلا

این پستانک طلا اولین بار توسط برخی شرکت‌های اروپایی یا امریکایی با قیمت ۵۰۰ میلیون تومان تولید شد. این پستانک‌های اعیانی با نگین‌های گران‌قیمت طراحی شده است. گران‌ترین این پستانک‌ها از طلای سفید و ۲۷۸ نگین الماس ساخته شده است که ارزش آن ۱۷۰۰۰۰ دلار است؛ نوع این پستانک سیلیکون اصل است. الان اگر به بازارها و طلافروشی‌های ایران هم سری بزنید،حتما با این پستانک‌های طلایی روبه‌رو خواهید شد.

 

عجیب ترین استفاده های طلا در ایران

 

اما این روزها در بسیاری از طلافروشی های سطح شهر می توانید پستانک هایی را خریداری کنید که قیمتی حدود یک میلیون تومان دارند. پستانک هایی که به گفته طلافروشان هیچ کاربردی نداشته و صرفا هدیه ای برای نوزادان است. هدیه ای که صرفا والدین نوزاد را خرسند می کند.

 

عجیب ترین استفاده های طلا در ایران

 

ماسک های طلایی

استفاده از طلا برای ماسک‌های آرایشی بیشتر در کشورهای شرق آسیا مرسوم بوده اما مدتی است که میان زنان ایرانی نیز مشتری پیدا کرده است. این ماسک از یک لایه بسیار نازک طلای ۲۴ عیار استفاده شده است. به گفته سازندگان،این ماسک برای چین و چروک های موجود بر روی پوست مفید است. سازندگان این ماسک گرانقیمت معتقدند که این ماسک در آبرسانی به پوست کمک می‌کند.

 

 عجیب ترین استفاده های طلا در ایران

 

 

 

 

لوازم آرایشی