پارس ناز پورتال

جوان‌ترین ارکستر ایران با سن 13 سال انتخاب شد

جوان‌ترین ارکستر ایران با سن 13 سال انتخاب شد
به گزارش پارس ناز :جوان‌ترین ارکستر ایران با سن 13 سال انتخاب شد مسعود نظر ـ آهنگساز و مربی موسیقی کودک ـ ۱۳ و ۱۴ شهریور ماه جوان‌ترین ارکستر ایران را برای بزرگداشت مقام کودک در تالار وحدت به صحنه می‌برد.
 
به گزارش خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این برنامه در دو قسمت تنظیم شده است که قسمت اول اجرا شامل گروه نوازی گیتار به سرپرستی امین رفیعی است. همچنین علی جباری، هنرمند ۱۳ ساله این ارکستر کوچک را به سرپرستی سعید سبزواری رهبری می‌کند.
 
جوان‌ترین ارکستر ایران با سن 13 سال انتخاب شد
 
جوان‌ترین ارکستر ایران از حدود ۵۰ هنرمند خردسال تشکیل شده که قرار است قطعاتی شاد همراه با «بازی صندلی‌»، «آفتابگردون‌»، «بادبادک‌»، «کرنگ بلا» و «خنده» را اجرا کنند. ملودی این قطعات براساس موسیقی ویژ‌ه‌ی کودک بوده و تنظیم همه‌ی آثار از مسعود نظر است.
 
اجرای موسیقی ملل کشورهای آسیا با گروهی ۱۵۰ نفره بخش دوم این کنسرت را تشکیل می‌دهد. این قسمت با قطعه‌ای از روسیه به نام «کاسوچک» و به همراهی «آواز زندگی» آغاز می‌شود.
 
به گزارش ایسنا‌، قطعات چینی‌، هندی‌ و عربی با تنظیمی براساس موسیقی محلی این سرزمین‌ها به اضافه‌ی قطعه‌ی «آلاگوز» مربوط به آذربایجان، به همراه دوقطعه‌ی آوازی و سنتی بخش دیگری از اجرای جوان‌ترین ارکستر ایران خواهد بود که با حرکات موزون براساس موسیقی نواحی همراه شده است.