پارس ناز پورتال

تبلیغات

این روستای عجیب از زمینش آتش می بارد (عکس)

این روستای عجیب از زمینش آتش می بارد (عکس)

این روستای عجیب از زمینش آتش می بارد روستای “نان جیوان” که در جنوب غربی چین واقع شده است به روستای آتش های زیر زمین “آتش نامرئی” معروف است. این بدان خاطر است که هوای این روستا از گاز متان اشباع است و یک جرقه کوچک می تواند آتشی فروزان را مشتعل کند. برخی از مردم محلی روستا یاد گرفته اند که چگونه این گاز را مهار کرده و برای استفاده ی بهینه، مورد مصرف قرار دهند.

آنها همچنین بسیار با احتیاط از این منبع طبیعی استفاده می کنند تا انفجاری صورت نگیرد.سایت خبرهای جالب دنیا “mirfactov.com ” در این رابطه می نویسد که یک چشمه ی گاز عظیم در زیر خاک اطراف این روستا قرار دارد و از ترک های زمین به بیرون نشت می کند. مقدار این گاز در هوا به قدری است که هیچکس در روستا نمی تواند کبریت یا سیگاری را روشن کند و یا از تجهیزات و ابزارهای برقی استفاده کند.

 

مردم روستا باید حواس شان جمع باشد چراکه جرقه ی حاصل از استفاده ی تجهیزات مکانیکی و ابزارهای فلزی و مخصوصا برخورد آنها با سنگ، می تواند ایجاد جرقه نماید. وجود این گاز حدود 1 سال پیش، هنگامی که “سو گینگ” یکی از ساکنین 83 ساله ی روستا به خاطر بوی بد زیر زمین خانه اش به مقامات محلی شکایت کرد، کشف شد.

این روستای عجیب از زمینش آتش می بارد (عکس)

او در این رابطه می گوید:پس از انجام آزمایش و بررسی های لازم به من گفتند که این بو از گاز متان است که از اعماق زمین بیرون زده است.کارشناسان گروه تجصص، هوا را آتش زدند تا بدین ترتیب به ساکنان ثابت کنند که فرایند انفجار در اثر سوختن گاز متانی حاصل می شود که منبع آن در اطراف روستا واقع شده است.

 

به نظر می رسد که حق با کارشناسان باشد. ولی مردم محلی این حرف ها را قبول نکرده و بر این باورند که این موضع به خاطر خشم ارواح سرگردان و شیاطین است. ساکنان روستا برای دفع بلا و خلاص از آتش، از یک پدر روحانی کمک گرفتند. ولی کاری از پیش گرفته نشده و تغییری حاصل نشد.

این روستای عجیب از زمینش آتش می بارد (عکس)

ولی مردم روستا بر عقیده ی خود پافشاری می کنند و علیرغم این که دلیل علمی وجود گاز متان ثابت شده است ولی آنها همچنان به وجود نیروهای اهریمنی اعتقاد دارند. برخی از آنها می گویند که روزی فرا خواهد رسید و آتش تمام روستا را در بر خواهد گرفت. ولی در میان ساکنان خرافاتی این روستا کسانی نیز هستند که از این موقعیت استفاده کرده و از گاز برای گرم نگه داشتن خانه هایشان بهره برداری می کنند.

این روستای عجیب از زمینش آتش می بارد (عکس)

مناطق مشابه این روستا را می توان در بسیاری از نقاط کره زمین مشاهده نمود. برای مثال، دامنه های شیب دار سواحل ترکیه در دریای مدیترانه، هزار سال به کمک گاز متان روشن نگه داشته می شدند.همچنین می توان به آتش همیشه افروز “یانارداغ” در جمهوری آذربایجان اشاره نمود که از دوران باستان بر فراز تپه ای در این کشور در حال سوختن است.

 

 

 

رابطه زناشویی و زندگی عجیب این مرد با دو همسر جوان در یک خانه
رابطه زناشویی و زندگی عجیب این مرد با دو همسر جوان در یک خانه
مشاهده بیشتر