پارس ناز پورتال

ویروسی که با خوردن ادرار و شیر و گوشت شتر به انسان منتقل می شود

مجموعه : مجله خبری روز
ویروسی که با خوردن ادرار و شیر و گوشت شتر به انسان منتقل می شود

به گزارش پارس ناز :روزنامه انگلیسی ایندیپندنت تاکید کرد که پژوهش های پزشکی مشخص کرده اند مبتلایان به بیماریِ خطرناکِ کرونا، به سبب نزدیک شدن به شترها و لمسِ مستقیمِ آن ها به این ویروس آلوده شده اند.

 

ادرار شتر ، گوشت شتر و شیر شتر به عقیده ی بسیاری جزو مواد غذایی و خوراکی پرخاصیت هستند به طوری که گروهی مصرف این فراورده های شتر را بر تمام فراورده های دامی دیگر مقدم می دانند.

 

سازمان بهداشت جهانی (WHO)، اعلام کرد: بهتر است از مصرفشیر شتر و گوشت آن پرهیز شود، در غیر این صورت شیر شتر باید پیش از مصرف استرلیزه و گوشت آن باید خوب پخته شود.

 

به نوشته روزنامه عربستانی سبق، سازمان بهداشت جهانی همچنین درباره نزدیک شدن به شترها یا نوشیدن مستقیم شیر از آن ها یا خوردن گوشت آن ها بدون پاک کردن و خوب پختن، هشدار داد و به شدت بر ضرورت پرهیز از نوشیدنادرار شتر تاکید کرد.

 

این پژوهش، منشاء ویروس کرونا را خفاش ها می داند که از این جانوران به شترها منتقل شده است.

 

بر پایه این پژوهش، بیماران دچار دیابت، نارسایی کلیه و همچنین بیماران ریوی بیش از دیگران در معرض دچار شدن به ویروس کرونا و انتقالِ آن از شترها و حیوانات به انسان هستند.

 

برخی از مردم عربستان، با استناد به فتوای عجیب شماری از مفتیان وهابی، ادرار شتر را دارویی شفابخش می دانند و برای درمان بسیاری از بیماری های خود آن را می نوشند.

 

عربستان، به عنوان کانون بیماری خطرناک کرونا شناخته می شود.