پارس ناز پورتال

کفشی همه کاره برای روشن‌کردن آتش و ماهیگیری

مجموعه : مدل کیف و کفش
کفشی همه کاره برای روشن‌کردن آتش و ماهیگیری

مهندسان کفشی ارائه داده‌اند که حاوی یک کیت کوچک برای روشن‌کردن آتش و همچنین ریسمان ماهیگیری است. کفش Survival Laces برای زمانی که فرد در بیابان بوده و دسترسی به ابزار مناسب برای روشن‌کردن آتش ندارد، بسیار کارآمد است.

 

هر یک از بندهای این کفش دارای هفت رشته نایلون و یک رشته نخ ماهیگیری بوده و هر جفت آن، از یک فتیله 10 سانتی‌متری ضدآب و یک میله 2.5 سانتی‌متری Ferrocerium (ماده فلزی قابل‌اشتعال و تولیدکننده جرقه) برخوردار است. می‌توان از هفت رشته نایلون برای ساخت پناهگاه، درست‌کردن تله و پانسمان زخم نیز استفاده کرد.

 

کفشی همه کاره برای روشن‌کردن آتش و ماهیگیری

کاربر می‌تواند پولک فولادی موجود در انتهای بند کفش را بریده و فتیله قرمزرنگ را از میان رشته‌های موجود در بندهای کفش جدا کند. وی سپس می‌تواند میله آتش‌زنه Ferrocerium را به فولاد مالش داده تا جرقه تولید شود و این جرقه، فتیله را روشن خواهد کرد.

 

کفش‌های Survival Laces در سه اندازه مختلف 121 سانتی‌متر، 172 و 213 سانتی‌متری و در دو رنگ مشکی و زیتونی ارائه می‌شوند. سازندگان به دنبال تامین بودجه لازم برای تولید تجاری این کفش هستند و بهای هر جفت آن 12 دلار اعلام شده است. تاریخ ارائه کفش جدید برای ماه ژوئن سال جاری میلادی اعلام شده است.