پارس ناز پورتال

جزئیات دستگیری تفنگداران آمریکایی و تصاویر آنها

جزئیات دستگیری تفنگداران آمریکایی و تصاویر آنها

جزئیات دستگیری تفنگداران آمریکایی و تصاویر آنها

 

روز سه شنبه 22 دی 94 سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران از بازداشت 10 تن از تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس خبر داد . در همین راستا به گزارش پارس ناز حسین جابر انصاری در توضیحی درباره دستگیری و روند آزادی تفنگداران آمریکایی در خلیج‌فارس گفت: عصر روز گذشته سه‌شنبه 22 دی ماه 1394 دو فروند شناور نظامی آمریکایی حامل 10 نفر نیروی نظامی آمریکایی، در حالی که در محدوده دریای سرزمینی جزیره فارسی متوقف و سرگردان بودند، توسط نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران رصد و در چارچوب سیاست ثابت جمهوری اسلامی ایران در مورد حفظ امنیت و ایمنی دریانوردی در خلیج فارس، برای روشن شدن ابعاد موضوع به پایگاه نیروی دریایی هدایت شدند.

جزئیات دستگیری تفنگداران آمریکایی و تصاویر آنها

این مقام مسئول کشورمان در ادماه سخنانش عنوان کرد: با توجه به این که ورود عامدانه شناورهای نظامی به دریای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران نقض مقررات و قوانین کشور محسوب می‌شود علت ورود این شناورها مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد حضور آن‌ها در آن منطقه به علت نقص سیستم ناوبری بوده است. لذا پس از توضیحات طرف آمریکایی و هماهنگی‌های لازم و اطمینان از این که ورود شناورها به دریای سرزمینی ایران اقدامی خصمانه نبوده، شناورهای مذکور به خارج از قلمرو دریایی ایران هدایت شدند.

 

دیپلمات برجسته کشورمان همچنین گفت : همکاری در جهت تسهیل دریانوردی امن بر اساس اصول حقوق بین‌الملل و برخورد انسانی با موارد فوق‌العاده، معیارهای اصلی در انجام ماموریت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و دریای عمان بوده و خواهد بود.

 

یادآور میشود بعلت نزدیک شدن به زمان اجرای برجام تماسهای تلفنی بین مسئولان دو کشور برقرار شد که مسئله آزادسازی این تفنگداران آمریکایی که بنا به اظهار خودشان به اشتباه وارد آبهای ایران شده بودند، نیز مورد بحث قرار گرفت.این تفنگداران آمریکایی که متشکل از 9 مرد و یک زن بودند امروز آزاد شده و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا از همکاری مقامات آمریکایی تشکر کرد.

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

دستگیری مرد آمریکایی که قصد حمله به مسجد الاقصی را داشت!

 

دستگیری دختر آمریکایی در مسابقات کشف استعداد (عکس)

 

دستگیری چارلز بلک کارگردان سیاه پوست به جای سارق

 

تجاوز دست جمعی به دختران دانشجویان آمریکایی + عکس