پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

بهترین موزه های دنیا در کجاست؟

بهترین موزه های دنیا در کجاست؟

بهترین موزه های دنیا در کجاست,فهرستی که در ادامه آمده است، 10 موزه برتر در سرتاسر دنیا را به شما معرفی می کند که شامل مجموعه ای بی نظیر از شاهکارهای هنری، فرهنگی و تاریخی از تمام دوران تاریخ است.

 

1.    موسسه اسمیتسونین (Smithsonian Institution)، واشینگتن دی. سی. آمریکا
موسسه اسمیتسون با 19 موزه و گالری، پارک ملی جانورشناسی، ایستگاه های تحقیقاتی مختلف، به بزرگترین مجموعه علمی، فرهنگی تحقیقاتی دنیا تبدیل شده است. این موسسه 137 میلیون شی را در کلکسیون خود نگهداری می کند.
بهترین موزه های دنیا در کجاست؟2.    موزه لوور (Le Louvre)، پاریس، فرانسه
لوور که اساسا یک کاخ سلطنتی قرون وسطایی بود، حدود 2 قرن است که به یک موزه عمومی تبدیل شده است. شهرت جهانی فضای بیرونی این موزه، مدیون «ورودی هرمی شکل بلوری» است که در 1989 به این مجموعه افزوده شده است.
 
 
کلکسیون موزه لوور از پر اهمیت ترین اشیا دنیا به شمار می رود و بدون شک مشهورترین جاذبه آن تابلوی «مونالیزا» داوینچی است.

بهترین موزه های دنیا در کجاست؟
3.    موزه آکروپولیس (The Acropolis Museum)، آتن، یونان

این موزه به یافته های مکان باستان شناسی آکروپولیس آتن اختصاص دارد و از این رو یک موزه «باستان شناسی» محسوب می شود. این مجموعه برای مردم یونان یک نماد ملی به شمار می رود.
بهترین موزه های دنیا در کجاست؟4.    موزه ارمیتاژ (State Hermitage)، سن پیترزبورگ، روسیه
موزه فرهنگ و هنر ارمیتاژ (یا هرمیتاژ) یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های جهان است. این موزه را کاترین کبیر در 1764 افتتاح کرد و از 1852 بازدید آن برای عموم آزاد شد. این مجموعه شامل 6 سازه تاریخی است و بیش از 3 میلیون اشیا (از جمله بزرگترین مجموعه نقاشی دنیا) در آن نگهداری می شود.
بهترین موزه های دنیا در کجاست؟5.    موزه بریتانیا (The British Museum)، لندن، انگلستان
موزه بریتانیا (بزرگترین موزه در بریتانیا) مجموعه ای بسیار عظیم از آثار باستانی دنیا را در خود جای داده است. در مجموع حدود 8 میلیون شی از دوران مختلف تاریخ در آن نگهداری می شود. بازدید از این موزه برای عموم رایگان است.
بهترین موزه های دنیا در کجاست؟6.    موزه دل پرادو (Museo del Prado)، مادرید، اسپانیا
این موزه (موزه اصلی اسپانیا) یکی از بهترین مجموعه ها در زمینه هنر اروپایی (از قرن 12 تا اوایل قرن 19 میلادی) در دنیا است که بر پایه کلکسیون سلطنتی اسپانیا بنا شد و بدون شک از بهترین مجموعه های هنر اسپانیایی است. 
بهترین موزه های دنیا در کجاست؟7.    موزه متروپولیتن نیویورک (The Metropolitan Museum of Art)، نیویورک سیتی، آمریکا
این موزه که به اختصار The Met خوانده می شود بزرگترین موزه در نیمکره شرقی زمین است. مجموعه آن شامل بیش از 2 میلیون اشیا از سرتاسر جهان و از تمام دوران است. این موزه حاوی مجموعه ای بزرگ و نادر از تاریخ اسلام و ایران باستان است.
بهترین موزه های دنیا در کجاست؟8.    موزه های واتیکان (The Vatican Museums)، واتیکان رم، ایتالیا
این موزه در محدوده واتیکان واقع شده و جاذبه اصلی این شهر است. موزه واتیکان دارای آثار هنری تاریخی بی نظیری مرتبط با مسیحیت و مذهب کاتولیک، مجسمه های مشهور کلاسیک و مشهورترین شاهکارهای هنر رنسانس در تمام دنیا است.

 
 
این موزه در اوایل قرن 16 تاسیس شد. در داخل موزه واتیکان بیش از هر جای دیگری از جهان آثار برهنه وجود دارد.
بهترین موزه های دنیا در کجاست؟9.    گالری اوفیزی (The Uffizi Gallery)، فلورانس، ایتالیا
گالری اوفیزی یکی از قدیمی ترین و مشهورترین موزه های هنر در نیمکره غربی زمین است. شامل مجموعه ای بی نظیر از نقاشی های برجسته دوران رنسانس است. شاهکارهایی از مشهورترین و مهم ترین هنرمندان ایتالیایی از تمام دوران در این گالری گرد آمده است.
بهترین موزه های دنیا در کجاست؟10.    موزه امپراتوری (Rijksmuseum)، آمستردام، هلند
این موزه ملی هلندی به آثار هنری و تاریخی اختصاص دارد. حدود یک میلیون اثر هنری در این موزه نگهداری می شود که مربوط به سال های 1200 تا 2000 است (و عموما شاهکارهایی از رامبراند، فرانس هالس، و ورمیر است). در این موزه مجموعه کوچکی از هنر آسیا نیز جمع آوری شده است.
بهترین موزه های دنیا در کجاست؟

 
 
 
 
 منبع:برترین ها
 
 
 
Loading...
اندام جنسی این دختر زیبای مدل آمریکایی که دو واژن دارد باعث تعجب شد +عکس
اندام جنسی این دختر زیبای مدل آمریکایی که دو واژن دارد باعث تعجب شد +عکس
مشاهده بیشتر