پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

قدمت 5000 ساله قدیمی ترین لباس جهان +عکس

قدمت 5000 ساله قدیمی ترین لباس جهان +عکس

قدمت 5000 ساله قدیمی ترین لباس جهان

 

قدیمی ترین لباس جهان مورد بررسی تاریخی قرار گرفت و قدمت آن تعیین گردید . به گزارش پارس ناز این لباس که زنانه به نظر میرسد قدمتی پنج هزار ساله دارد . باستان شناسان با استفاده از روش تاريخ‌گذاري راديوکربن، موفق به تاييد قدمت 5 هزارساله قديمي‌ترين لباس جهان شدند.بررسي و آزمايشات بر روي نمونه‌اي کوچک از يک لباس کهن مصري نشان داد، اين لباس که در سال 1913 از گورستان باستاني «تارخان» در جنوب قاهره کشف شده بود، در واقع بين سال 3484 تا 3012 پيش از ميلاد ايجاد شده است.

 

ابعاد اين لباس قديمي حاکي از آن است که متعلق به دختر نوجوان و يا زني لاغر اندام بوده و پيش از سوزانده‌ شدن مورد استفاده قرار مي‌گرفته است.

 

«اليس استونسون» متصدي موزه باستان‌شناسي مصر در کالج دانشگاهي لندن در اين‌باره گفت: بقاي يک بافت بسيار ظريف و آسيب‌پذير در باستان‌شناسي استثنائي است و بقاي کامل يا تقريبا کامل لباس کشف شده در گورستان «طارخان» از اين هم قابل ملاحظه‌تر است. ما هميشه مشکوک بوديم که اين لباس متعلق به اولين سلسله مصر باستان است، اما نمي‌توانستيم آن را تائيد کنيم و آزمايشات پيش از تاريخ‌گذاري راديو کربن مستلزم آسيب رسيدن جدي به لباس بود.

 

مطالب مرتبط:

 

 

جنجال طراحی لباسهای مبتذل و سکسی از چفیه +عکس

 

انشیتین نابغه با لباس سرخپوستی در بین سرخپوستان

 

تغییر جنسیت دیدنی این مرد و اعتیادش به جراحی پلاستیک +عکس 

 

جنجال مزون های زیرزمینی و فشن شوهای غیرمجاز در ایران با لباس 100 میلیونی

 

 

 

 

مطالب جنجالی سایت

زندگی برادران دوقلو با خواهران دوقلو زیر یک سقف
زندگی برادران دوقلو با خواهران دوقلو زیر یک سقف
مشاهده بیشتر