پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

جزئیات رونمایی بابک زنجانی از املاکش در خارج + عکس

مجموعه : مجله خبری روز
جزئیات رونمایی بابک زنجانی از املاکش در خارج + عکس

جزئیات رونمایی بابک زنجانی از املاکش در خارج

 

دوازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی حدود ساعت 8:15 همانند جلسات قبل با تدابیر امنیتی وارد دادگاه انقلاب شد.

 

* دو خواهر متهم ردیف اول وارد دادگاه انقلاب شدند.

 

* وکلای شکات و متهمان در جلسه دادگاه حضور دارند.

 

* بابک زنجانی و وکیل مدافع وی ساعت 8:45 وارد شعبه 15 دادگاه انقلاب شدند. متهم اصلی پرونده قبل از شروع دادگاه چند دقیقه‌ای با وکیل مدافع‌اش صحبت کرد.

 

* جلسه رسیدگی حدود ساعت 9:10 با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

 

* قاضی صلواتی در ابتدای جلسه مواد 352، 353، 354 و 358 قانون آیین دادرسی کیفری را متذکر شد.

 

* رییس شعبه 15 دادگاه انقلاب از متهم خواست با حضور در جایگاه درباره نحوه خرید بانک FIIB و افزایش سرمایه‌اش و همچنین ملک ایران زمین توضیحاتی را ارائه دهد.

جزئیات رونمایی بابک زنجانی از املاکش در خارج + عکس

بابک زنجانی در دادگاه

بابک زنجانی با حضور در جایگاه درباره بانک FIIB گفت: این بانک در مالزی بود و برای اینکه آن را خریداری کنیم باید به مالزی سفر می‌کردیم تا کارهای مالی‌مان را انجام دهد. نیاز بود بانک دیگری را خریداری کنیم و به همین دلیل به تاجیکستان رفتیم و مجموعه‌ای را در تاجیکستان خریداری کردیم به نام ارزش. رئیس جمهور تاجیکستان از ما پرسید چرا می‌خواهید بانک ایجاد کنید و ما گفتیم می‌خواهیم سرمایه‌گذاری کنیم که ایشان هم اجازه فعالیت را داد. در سال 88 ترمینال تاجیکستان را خریداری کردم و اتوبوسرانی شهری را راه‌اندازی کردیم.

 

وی ادامه داد: پس از اینکه اجازه دادند بانک «کنت» شکل بگیرد از آنجایی که نمی‌توانستیم پول زیادی را به تاجیکستان بیاوریم سعی کردیم بانک فرست اسلامی را در لابوان به مبلغ 4 میلیون دلار خریداری کنیم. یعنی سرمایه اولیه بانک فرست اسلامی 4 میلیون دلار بود.

 

بابک زنجانی درباره اینکه گفته می‌شود این بانک 3 اتاق بیشتر نداشت با نشان دادن تصاویری از آن خطاب به قاضی صلواتی گفت: اینکه گفته می‌شود این منطقه، منطقه خطرناکی است باید بگویم که یکی از امن‌ترین شهرهاست و این بانک بیش از 40 اتاق داشت. من توانستم سهام آن را از 4 میلیون به 104 میلیون دلار برسانم؛ در واقع صد درصد این بانک مربوط به من بود و به همین دلیل مجبور شدم سهام کنت تاجیکستان را بالا بیاورم.

 

قاضی صلواتی گفت: دادسرا ادعا می‌کند که در حین فروش به بانک ملت در این رابطه شما افزایش سرمایه دادید، در این رابطه توضیح دهید.بابک زنجانی گفت: نه اینطور نیست. بانک ملت یک یورو بابت افزایش سرمایه به من پرداخت نکرد و پس از افزایش سرمایه بانک ملت سرمایه‌اش را نزد ما قرار داد. از پول‌های خودم افزایش سرمایه داشته‌ام.

 

قاضی صلواتی سئوال کرد آیا شرکت SCT دبی وجود خارجی دارد که بابک زنجانی گفت: ما شعبه SCT کیش را در دبی ثبت کردیم. آقای «ط» که کارمند من بود، مدیر هتل ما در دبی بود که خیلی از این موضوعات اطلاع نداشت.

 

قاضی صلواتی از متهم پرسید ملک ایران زمین را از چه کسی خریده‌اید و پولش را از کجا تامین کرده‌اید؟

 

متهم اصلی پرونده موسوم به فساد نفتی مدعی شد: در سال‌های بین 87 الی 89 این ملک را از ایرانیان اطلس خریدم و 280 میلیارد تومان اصل زمین را خریداری کردم. این زمین فقط 9 هزار متر تجاری بود و تعدادی رستوران و قصابی و نانوایی نیز در آنجا بود که از آنجا خارج نمی‌شدند. پس از اینکه زمین را خریداری کردم مغازه‌ها و سرقفلی‌ها را خریدم.

 

قاضی صلواتی سئوال کرد این پول را از کجا آوردید؟ بابک زنجانی پاسخ داد یادم نیست، فقط می‌دانم که پول خودم بود که واریز کردم.قاضی مجدداً پرسید از منابع بانک ملت بوده است؟ که بابک زنجانی پاسخ داد: حتماً معامله‌ای وجود داشته که آنها پول را به من داده‌اند، ولی می‌دانم که پول خودم بوده، آن زمین را به مبلغ 280 میلیارد تومان خریداری کردم.

 

وی ادامه داد: من آن زمین را با شرایطی خریدم و چک‌هایی را برای خریدش دادم؛ زیرا آنها گفتند که ما زمین را اگر نقد بفروشیم مشکل پیدا می‌کنیم و من سه چک به آنها دادم که هر سه چک را در سال‌های 90 و 91 پاس کردم. آخرین چک هم که مربوط به سال 92 بود موعدش نرسیده بود. به بانک انصار رفتم و گفتم می‌خواهم زمین را انتقال دهم. آنها گفتند شما یک سوم مبلغ را پاس کرده‌اید و باید چک سوم را پاس کنید تا انتقال انجام شود. به همین منظور یک سپرده 80 میلیارد تومانی به انصار واریز کردم.

جزئیات رونمایی بابک زنجانی از املاکش در خارج + عکس

زبان بدن و تحرکات بابک زنجانی در دادگاه امروز

بابک زنجانی گفت: ما از بانک انصار پروژه‌های دولت، انقلاب، ونک و ایران زمین را خریدیم.

 

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: بانک انصار چک سوم را برگشت زده که بابک زنجانی پاسخ داد نه اینطور نیست، چون ملک را آزاد کرده بود.

 

وی درباره دو چک اول نیز گفت که قطعاً چک‌های پاس شده از پول نفتی‌ها نبوده که قاضی صلواتی پرسید از محل فروش شرکت نیکو بوده است؟

 

بابک زنجانی پاسخ داد: خیر، اولاً شرکت نیکو به من پولی نداده و مصوبه آنها مربوط به برج 4 سال 90 بود. پول‌های من از محل بانک‌های تجارت، ملت و صادرات بوده که حواله‌های بیرونی را انجام دادم و به جایش پول به من دادند.

 

رییس شعبه 15 داگاه انقلاب خطاب به متهم گفت: شما در پروژه صدر با شهرداری همکاری کردید و حداقل 12 میلیون یورو آن از محل شرکت نیکو تامین شده، در این زمینه توضیحاتی را ارائه دهید.

 

بابک زنجانی گفت: ما به شهرداری بیش از 60 و 70 میلیون یورو پول دادیم و 12 میلیون آن با تاریخی که آقایان مطرح کردند با من کار کرده‌اند، تداخل داشته است.

 

قاضی صلواتی در بخشی از جلسه دادگاه، در خصوص 2.5 میلیارد پولی که مسئول حقوقی وقت شرکت نفت به عنوان هزینه ثبت در آن زمان دریافت می کند، گفت: مسئول حقوقی وقت شرکت نفت 2.5 میلیارد تومان پول می‌گیرد که پرونده آن در دادسرا مفتوح است و به‌زودی به دادگاه می‌آید.

 

قاضی صلواتی در بخش‌هایی خطاب به متهم اصلی پرونده نفتی گفت: شما با دادگاه و نماینده دادستان صداقت داشته باشید و با سند و مدرک صحبت کنید.بابک زنجانی گفت: مرا دعوا نکنید! من اشتباهات پیش آمده را به شما می‌گویم.

جزئیات رونمایی بابک زنجانی از املاکش در خارج + عکس

زبان بدن و تحرکات بابک زنجانی در دادگاه امروز

وی در ادامه سئوالاتی را از نماینده دادستان پرسید که نجفی نماینده دادستان گفت: شما از من بازجویی نکن.

 

بابک زنجانی در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد که من از پول‌های خودم افزایش سرمایه داشته‌ام.

 

قاضی صلواتی در مورد ملک ایران زمین خطاب به متهم گفت: کل زمین ایران زمین 300 میلیارد تومان است. شما چرا قیمت این ملک را بالا می‌برید.

 

بابک زنجانی پاسخ داد: شما چرا دوست دارید من را پایین بیاورید؟

 

بر اساس این گزارش، پیش از این 11 جلسه برای رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شده که در جلسات اول تا سوم کیفرخواست متهمان ردیف اول، دوم و سوم این پرونده قرائت شد.

 

در جلسات چهارم تا هفتم بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی به دفاعیات خود پرداخت. در جلسه هشتم دادگاه، وکیل مدافع شرکت HK به قرائت شکایت موکل خود پرداخت. در جلسه نهم نیز وکیل مدافع بانک مسکن شکایت این بانک را مطرح کرد. در دهمین و یازدهمین جلسه دادگاه نیز بابک زنجانی ادامه دفاعیات خود را ارائه کرد.

 

بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی در دوازدهمین جلسه رسیدگی به این پرونده عکس‌هایی از املاک و بانک‌هایش را نشان داد که در ادامه این تصاویر قابل مشاهده است:

 

زبان بدن و تحرکات بابک زنجانی در دادگاه امروز

جزئیات رونمایی بابک زنجانی از املاکش در خارج + عکس

زبان بدن و تحرکات بابک زنجانی در دادگاه امروز

 

 

مطالب مرتبط:

 راز میلیاردر شدن بابک زنجانی فاش شد!!

پاسخ جالب بابک زنجانی به مجری BBC

رضا ضراب: در مورد بابک زنجانی هشدار داده بودم! +عکس

این خانم 6 میلیاردی چه ارتباطی با بابک دارد؟ (+عکس)

 

 

Loading...
لخت شدن زنان روبروی دوربین در آیرس آرژانتین + (تصاویر زنان لخت)
لخت شدن زنان روبروی دوربین در آیرس آرژانتین + (تصاویر زنان لخت)
مشاهده بیشتر