جستجو در پارس ناز

آشنایی با کویرهای یزد

آشنایی با کویرهای یزد

زیباترین کویرهای ایران در یزد قرار دارند؛ پس اگر به کویرنوردی علاقه دارید، همین امروز با خرید بلیط هواپیما یزد به این شهر سفر کنید و از دیدن جاذبه های طبیعی موجود در آن لذت ببرید. کویرنوردی با هر تجربه دیگری که در زندگی داشته اید، متفاوت است؛ پس به هیچ عنوان آن را از دست ندهید.

نکات خرید بلیط هواپیما یزد

پیشنهاد ما برای خرید بلیط هواپیما یزد، استفاده از خدمات شرکت های گردشگری آنلاین است؛ زیرا این شرکت ها، ارزان‌ ترین بلیط ها را به مشتریان ارائه می کنند؛ از طرفی به دلیل تنوع بالا، دست انتخاب مشتریان را باز می گذارند. نکته دیگر اینکه اغلب شرکت های آنلاین خدمات پشتیبانی عالی دارند که باعث می شود مسافران سفر بهتری داشته باشند؛ زیرا در هر ساعت از شبانه روز می توانند سوال های خود را از مشاوران بپرسند و در صورت بروز مشکل، سریعا آن را حل کنند. بهتر است قبل از اقدام برای خرید بلیط به خوبی همه گزینه های پرواز را چک کنید تا در نهایت مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

معرفی معروف ترین کویرهای یزد

اگر زمانی تصمیم گرفتید به یزد سفر کنید، بازدید از کویرهای جذاب آن را باید در برنامه خود قرار دهید. خوشبختانه این شهر زیبا، کویرهای زیبای زیادی دارد که با دیدن آن ها می توانید تجربه ای جدید به دست بیاورید. معروف ترین کویرهای یزد عبارت اند از:

کویر کارال

از جمله کویرهای بسیار خاص یزد، کارال نام دارد. گونه ای زیبایی از گربه سانان در این کویر زندگی می کنند که به آن ها کارال می گویند؛ از این رو نام این کویر را نیز به کارال می شناسند. در کویر کارال تفریحات متنوعی وجود دارد؛ برای مثال موتورسواری و شتر سواری جزو تفریحات عالی آن محسوب می شوند. علاوه بر این شما می توانید در کنار نخلستان های زیبای موجود در کویر عکس برداری کنید یا ساعت ها برروی شن های نرم آن بنشینید و از مشاهده محیط اطراف خود لذت ببرید. کویر کارال در 15 کیلومتری شهر بافق و در روستای صادق آباد واقع شده است.

کویر هفت سنگ

خرید بلیط هواپیما تهران یزد از فلای تودی

کویر دیگری که در استان یزد واقع شده و تنها 30 دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد، کویر هفت سنگ است. در این کویر کمپ‌ های زیادی وجود دارد که می‌توانید از امکانات مختلف آن ها برخوردار شوید و از تفریحات متنوع موجود در آن مانند سافاری و زیپ لاین لذت ببرید.

کویر بافق

اگر به دنبال کویری هستید که بتوانید از طبیعت زیبای آن لذت ببرید و روی رمل های زیبایش قدم بگذارید، بافق بهترین گزینه برای شما است. این کویر در 10 کیلومتر شهر بافق واقع شده و وسعتی برابر با 75 کیلومتر مربع دارد. این کویر زیبا مناسب پیاده روی، روی رمل های نرم است.

کویر اردکان

کویر دیگری که می خواهیم به شما معرفی کنیم، کویر اردکان است. این کویر از نظر ظاهری شبیه به هلال ماه می ماند و بین دو کوه هرشت و سیاه کوه قرار گرفته است. جالب است بدانید بخش شمالی و جنوبی کویر اردکان از نظر شرایط آب و هوایی بسیار با یکدیگر متفاوت اند؛ زیرا قسمت شمالی آن همیشه رطوبت دارد، اما آب و هوای قسمت جنوبی آن از خرداد تا شهریور کاملا خشک می شود.در این کویر هم مانند دیگر کویرهای یزد، کمپ های تفریحی مختلفی وجود دارند که می توانید از خدمات گوناگون آن ها برخوردار شوید.

کویر ابرقو

یکی از زیباترین کویرهای یزد که طبیعتی بسیار خاص دارد؛ ابرقو است. شما با ورود به این کویر می توانید شاهد نمکزارهای زیبا، رودخانه شفاف و شکاف های عمیق و خاص باشید. به صورت کلی فضای کویر ابرقو متفاوت از سایر کویرهای یزد است. در نظر داشته باشید رفتن به ابرقو بدون راهنما درست نیست؛ زیرا باتلاق‌های خطرناکی در آن وجود دارد که گردشگران عادی از مکان آن ها با خبر نیستند. اگر زمانی بخواهید به این کویر بروید باید در خانه های بوم گردی آن اقامت کنید؛ زیرا این کویر کمپ گردشگری ندارد.

نکات خرید بلیط هواپیما یزد

کویر ریگ زرین

کویر ریگ زرین نیز جزو بهترین کویرهای یزد به شمار می رود. ریگ زرین در روستای ساغند یزد واقع شده و برای رسیدن به آن باید از اردکان بگذرید. خوشبختانه در این کویر هم کمپ تفریحی وجود دارد که می‌توانید از امکانات آن برخوردار شوید. به خاطر داشته باشید این کویر حیوانات وحشی مختلفی مانند روباه، گرگ، کفتار، عقرب و غیره زندگی می کنند؛ از این رو بهتر است گروهی به آن سفر کنید تا خطری شما را تهدید نکند. نکته دیگری که باید بدانید این است که این کویر پوشش گیاهی بسیار کمی دارد و تنها چند درخت خارشتر، گز، تره تیزک و غیره در آن مشاهده می شود.

کویر هرات و مروست

آخرین کویری که می خواهیم به شما معرفی کنیم، هرات و مروست نام دارد. مهم ترین ویژگی این کویر چشمه های آب خودجوشی است که در آن جاری هستند.

خرید بلیط هواپیما تهران یزد از فلای تودی

برای خرید بهترین بلیط های تهران یزد، می توانید به فلای تودی مراجعه کنید. این شرکت گردشگری، جزو معتبرترین مجموعه های ایرانی است که انواع خدمات سفرهای داخلی و خارجی را به مسافران ایرانی ارائه می کند. با فلای تودی می توانید بهترین سفر را برای خود رقم بزنید.