پارس ناز پورتال

قاصدک 24

آموزش تهیه ترشی لوبیا سبز خوشمزه

آموزش تهیه ترشی لوبیا سبز خوشمزه

آموزش تهیه ترشی لوبیا سبز خوشمزه 

ترشی لوبیا سبز خواص تغذیه ای بسیاری دارد و لذیذ و خوشمزه نیز هست. می توانید بعنوان یک دورچین غذای خوب از آن استفاده کنید. 

 

مواد لازم برای ترشی لوبیا سبز :

لوبیا سبز ۴۵۰ گرم
نمک ۱ قاشق غذاخوری + ۳ قاشق غذاخوری
سیر ۴ قاچ شده ۳ حبه
دانه فلفل سیاه ۲ قاشق چایخوری
فلفل قرمز خرد شده یک چهارم قاشق چایخوری
شوید خرد شده ۱ فنجان
سرکه ۱ و نیم فنجان
آب ۱ و نیم فنجان
شکر ۳ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه ترشی لوبیا سبز :

۳ لیتر آب را به همراه ۱ قاشق غذاخوری نمک به جوش بیاورید. لوبیا سبزها را که به اندازه ی شیشه ترشی برش زده اید را اضافه کرده ۱ دقیقه بجوشانید تا کمی نرم شوند.

 

آبکشی کرده و بلافاصله در ظرفی محتوی آب یخ بریزید و بگذارید بماند و خنک شود سپس آبکشی کرده و بگذارید خشک شوند.

 

در شیشه ی مورد نظرتان سیر، فلفل سیاه و فلفل قرمز را بریزید و سپس لوبیا سبز ها را به حالت ایستاده در شیشه بچینید به طوری که حدود ۱ سانت با لبه ی شیشه فاصله داشته باشند. می توانید سرد و ته لوبیاها را بزنید تا به اندازه ی مناسب در آیند و شیشه را پر کرده و کناری بگذارید.

 

شویدها را در پارچه پیچیده سر پارچه را محکم ببندید و در قابلمه ای کوچک بگذارید. آب، سرکه، شکر و ۵ قاشق غذاخوری نمک را به قابلمه اضافه کرده و روی حرارت بالا به جوش بیاورید و ۱۰ دقیقه شویدها را در این مخلوط بجوشانید سپس شویدها را از آب و سرکه کشیده و به جوشاندن ادامه دهید.

 

سرکه داغ را روی لوبیاها ریخته به طوری که رویشان را بپوشاند و بدون این که در شیشه را ببندید کناری بگذارید تا به دمای اتاق برسد. سپس در آن را ببندید و ۷ روز در یخچال نگهداری کنید تا آماده ی خوردن شود. بعد از باز کردن در شیشه ترشی تا یک ماه یا کمی بیشتر ماندگاری خواهد داشت.