پارس ناز پورتال

قاصدک 24

آموزش تهیه شورت برد قهوه دسر لاکچری

مجموعه : آموزش آشپزی
آموزش تهیه شورت برد قهوه دسر لاکچری

آموزش تهیه شورت برد قهوه دسر لاکچری 

اگر می خواهید به گونه ای لوکس و لاکچری دسر درست کنید ما یک گزینه عالی برای شما داریم با نام شورت برد قهوه که تجربه ای خاص و عالی است. شورت برد قهوه دسری باکلاس و فوق العاده لاکچری است، درست کردن این شیرینی تقریبا راحت است و می توانید سریع آن را آماده کنید.

 

مواد لازم:

کره (نرم): 125 گرم
پودر قند: 50 گرم
آرد: 150 گرم
پودر نسکافه: یک قاشق چای خوری
آب جوش: یک دوم قاشق چای خوری

 

مواد لازم تزیین:

خمیر مارسیپان: حدود 200 گرم
پودر کاکائو: حدود 3 قاشق سوپ خوری
گیپور خوراکی: در صورت تمایل
نوتلا: به مقدار لازم

آموزش تهیه شورت برد قهوه دسر لاکچریطرز تهیه:

1. پودر نسکافه را با آب جوش مخلوط کرده و کنار بگذارید تا خنک شود. کره نرم و پودر قند را با دور متوسط همزن برقی بزنید تا کمی سبک و کرمی شود و رنگ آن روشن شود.

 

2. نسکافه آماده و خنک شده را اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم بزنید. در آخر همزمان را خاموش کرده و آرد را کم کم افزوده و با لیسک مخلوط کنید تا مواد خمیری شده و به دست نچسبد.

 

3. در این مرحله آرد را بیش از اندازه اضافه نکنید تا شیرینی پس از پخت سفت نشود. خمیر را داخل نایلون قرار داده و به مدت یک ساعت در یخچال استراحت دهید. در مدت یک ساعت استراحت چسبندگی خمیر از بین می رود.

 

4. پس از استراحت تکه های کوچکی از خمیر برداشته و روی سطح آردپاشی شده با وردنه باز کرده و با کاتر گردو یا هر کاتر دیگری بریده و روی سینی فر چیده و در فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت 10 تا 12 دقیقه قرار دهید. پس از پخت و خنک شدن تزیین کنید. شورت برد را بدون تزیین هم می توانید سرو کنید.

 

5. خمیر مارسیپان را کمی ورز دهید. پودر کاکائو را اضافه کرده و سپس ورز دهید تا رنگ خمیر شکلاتی شود. اگر خشک بود کمی سفیده تخم مرغ را با چنگال زده و به خمیر اضافه کنید تا خمیر منسجمی حاصل شود. خمیر را روی سطحی که پودر قند پاشیده اید باز کرده و با یک کاتر تقریبا هم اندازه بیسکویت بریده و کمی نوتلا روی بیسکویت مالیده و خمیر مارسیپان را روی آن بچسبانید. در صورت تمایل گیپور خوراکی طلایی را روی آن بچسبانید.

 

مدت زمان آماده سازی: 15 دقیقه
مدت زمان پخت: 30 دقیقه
میزان سرو: 4 تا 6 نفر