پارس ناز پورتال

قاصدک 24

آموزش درست کردن ته چین گوشت و بادمجان

مجموعه : آموزش آشپزی
آموزش درست کردن ته چین گوشت و بادمجان

آموزش درست کردن ته چین گوشت و بادمجان 

شما می توانید ته چین گوشت و بادمجان را برای میهمانی ساده و دورهمی طبخ کنید و از خوردن آن در کنار آشنایان لذت ببرید. ته چین یکی از مورد علاقه های اکثر مردم محسوب می شود. در این ته چین میتوانید به جای گوشت از قارچ استفاده کنید، از ماست خامه ای یا چکیده برای ته چین استفاده کنید.

 

مواد لازم:

برنج 4 لیوان
بادمجان متوسط 4 عدد
گوشت چرخ کرده 400 گرم
پیاز 2 عدد
ماست 1 لیوان
زرده تخم مرغ 4 عدد
کره 4 قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری
زعفران مقداری

آموزش درست کردن ته چین گوشت و بادمجانطرز تهیه
1. بادمجان ها را پوست بکنید و حلقه حلقه کنید ، روی بادمجان ها نمک بپاشید و پس از 30 دقیقه استراحت آبکشی و خشک کنید سپس بادمجان ها را در روغن سرخ کنید و کنار بگذارید.

 

2. پیاز را خرد کنید و در مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود سپس گوشت چرخ کرده را اضافه کنید ، پس از اینکه گوشت سرخ شد رب گوجه فرنگی ، نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید ، تفت دهید تا مواد به خوبی ترکیب شوند سپس از روی حرارت بردارید.

 

3. برنج را کمی قبل از پخت در مقداری اب ولرم خیس دهید ، داخل قابلمه چند لیوان آب و کمی نمک بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید سپس برنج را اضافه کنید ، پس از اینکه برنج جوشید و کمی نرم شد از روی حرارت بردارید و آبکشی کنید.

 

4. ماست ، زرده های تخم مرغ ، کره ذوب شده و مقداری زعفران دم شده را داخل کاسه ای بریزید و با قاشق بزنید تا یکدست شود سپس برنج را اضافه کنید و با قاشق آرام مخلوط کنید تا مواد ته چین به خوبی باهم ترکیب شوند.

 

5. ته قابلمه مقداری روغن بریزید ، نصف برنج ته چین را داخل قابلمه بریزید و با پشت قاشق خوب فشرده و صاف کنید ، نصف بادمجانها را روی برنج بگذارید و روی ان مواد گوشتی بریزید سپس نصف دیگر بادمجان ها را روی گوشت بگذارید ، باقی مانده برنج را روی مواد بریزید و با پشت قاشق خوب فشار دهید و صاف کنید.

 

6. قابلمه را 1 – 2 ساعت روی حرارت ملایم قرار دهید تا ته چین طلایی آماده شود ، پس از پخت کمی صبر کنید تا قابلمه خنک شود سپس ته چین را داخل ظرف برگردانید و سرو کنید.