پارس ناز پورتال

درمان بواسیر ، شقاق و یا یبوست
قاصدک 24

آموزش نصب پرده پانچی اتاق خواب

آموزش نصب پرده پانچی اتاق خواب

به طور معمول بعد از خرید پرده اتاق خواب نوبت به نصب آن میرسد. در نصب پرده انواع مدل های نصب وجود دارد که در این بخش نصب پرده پانچی اتاق خواب را آموزش میدهیم با ما همراه باشید.

آموزش نصب پرده پانچی اتاق خواب

نحوه ی نصب پرده پانچی اتاق خواب

برای نصب پرده اتاق خواب نیاز  به ابزار و اکسسوری هایی مخصوص می باشد که در ادامه این مقاله به صورت مختصر و مفید در رابطه با آنچه که قبل نصب پرده پانچ، نیاز است توضیحاتی را ارائه و سپس نحوه ی نصب آن را آموزش می دهیم.

 

اکسسوری های نصب پرده پانچ

آموزش نصب پرده پانچی اتاق خواب

در کل دو نوع اکسسوری برای نصب پرده پانچ وجود دارد. اکسسوری های معمولی و اکسسوری های لاکچری که هر کدام با متریال های خاص تولید می شوند. اغلب برای نصب پرده اتاق خواب از اکسسوری های معمولی که شمال میل پرده گرد معمولی، قپه یا قاپک و پایه چوب پرده پانچ می شود.

 

چوب پرده پانچ معمولی در رنگ های نقره ای و طلایی با جنس کروم و آهن عرضه می شود. پایه های پرده پانچ در دو مدل دیواری و سقفی جهت نصب به دیوار و یا سقف و قاپک هایی با متریال پلاستیک و فلز فروخته می شوند.

 

قاپک پرده پانچ بخش تزئینی ریل پرده می باشد و در صورت تمایل میتوانید از آن استفاده نکنید.قبل از خرید پایه های پرده پانچ دقت نمایید که آیا ریل پرده را بر روی دیوار میخواهید نصب کنید یا بر روی سقف.

آموزش نصب پرده پانچی اتاق خواب

مراحل نصب پرده پانچی اتاق خواب

حتما قبل از خرید ریل پرده و پایه ها به این چند نکته دقت کنید. توجه نمایید که قبل از خرید، متراژ مورد نیاز چوب پرده را بدانید، معمولا چوب پرده را به اندازه ی بیست سانت بزرگ تر از عرض پنجره تهیه مینمایند. برای خرید پایه ها دقت کنید که به ازای هر متر یک عدد پایه اضافه کنید در زیر جدول تعداد پایه آورده شده است.

 

یک متر

دو عدد پایه

دو متر

دو عدد پایه

سه متر

سه عدد پایه

چهار متر

چهار عدد پایه

 

پس از تهیه ملزومات نصب، شروع به علامت گذاری و سوراخ کردن دیوار یا سقف میکنیم. ابتدا پایه ها را در محلی که میخواهیم نصب کنیم قرار میدهیم و با مداد علامت گذاری مینماییم. سپس با دریل مکان های علامت گذاری شده را سوراخ میکنیم و سپس رولپلاک ها را جا گذاری میکنیم.

 

توجه داشته باشید که فاصله ی پایه ها از دیوار یا سقف یکسان باشد و نسبت به همدیگر فواصل منظمی داشته باشند. حتما پایه های کناری از لبه های چوب پرده ده سانت فاصله داشته باشند. پس از سوراخ کاری و قرار دادن رولپلاک ها پایه ها را توسط پیچ مناسب به دیوار یا سقف متصل میکنیم.

 

سپس ریل پرده گرد را از حلقه های پرده پانچ شده عبور میدهیم. دقت داشته باشید که تعداد حلقه ها حتما جفت باشد و لبه های اول و آخر پرده رو به دیوار باشد.بعد از عبور دادن ریل پرده از حلقه ها آن را از پایه های نصب شده، آویزان میکنیم و قاپک ها را به دو طرف چوب پرده متصل میکنیم.

آموزش نصب پرده پانچی اتاق خواب

پرده پانچ ارزان از کجا بخریم؟

بعضی اوقات خرید پارچه و دوخت پرده پانچ به دلیل زمان بر و هزینه بر بودن آن مقرون به صرفه نیست در این صورت باید چه کرد؟ شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که پرده پانچ ارزان از کجا بخریم؟

 

با پیشرفت روز افزون فرهنگ خرید اینترنتی، برخی فروشگاه های پرده اقدام به فروش اینترنتی پرده های آماده پانچ و دیگر پرده ها کرده اند که به دلیل تولید انبوه این پرده، بهای تمام شده آن کاهش پیدا کرده و در مقابل قیمت تمام شده پرده های آماده کمتر از قیمت خرید پارچه و دوخت پرده آن توسط خود اشخاص می باشد.

 

در صورتی که همچنان نیاز به راهنمایی و مشاوره در این زمینه دارید با شماره 02155867998 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان پرده ادریس بهرمند شوید.