پارس ناز پورتال

قاصدک 24

آنچه مردان شیک پوش باید رعایت کنند | مردان خوش تیپ این مطلب را بخوانند

آنچه مردان شیک پوش باید رعایت کنند | مردان خوش تیپ این مطلب را بخوانند

آنچه مردان شیک پوش باید رعایت کنند | مردان خوش تیپ این مطلب را بخوانند

بعضی مردان تمام پولی راکه باید صرف استایلشان کنند، به خرید شلوار جین و تیشرت اختصاص میدهند؛ غافل از این که برای این که جذاب بنظر بیایند و جدی گرفته شوند، داشتن استایل رسمی به کارشان می آید. برای درست کردن یک استایل رسمی و جذاب مردانه بهتر است لباس‌هایي راکه در ادامه درباره‌شان می خوانید، در کمدتان داشته باشید.

 

وجود کفش مردانه تمام چرم واجب است

اگر بین کفش‌هایتان انواع و اقسام کتانی‌ها، کفش‌هاي ورزشی و صندل‌ها پیدا می شوند؛ اما خبری از یک جفت کفش چرمی مردانه نیست، حتماً یک پای قضیه خوش‌لباسی‌تان می‌لنگد. وجود حداقل یک جفت کفش رسمی چرم مشکی در کمد هر مردی ضروری است. اگر دوست داشتید می توانید بعداً کفش‌هاي دیگر از جمله یک جفت کفش رسمی قهوه‌اي سوخته هم اضافه کنید تا دستتان برای ساختن استایل‌هاي متنوع باز باشد.

 

از کت و شلوار غافل نشوید

هفت دست تیشرت و بیست دست پولوشرت برای شما استایل‌هاي روزمره و نیمه رسمی زیبایی می‌سازند؛ اما هیچوقت سازنده استایل مردانه شیک و رسمی نخواهند بود. بهمین دلیل روی خرید کت و شلوار مردانه شیک و خوش‌دوخت سرمایه‌گذاری کنید. برای انتخاب بهترین گزینه، لازم است ابتدا انواع کت و شلوار مردانه راکه بر اساس مد روز و اصول زیبایی شناختی دوخته شده‌اند، ببینید تا به اصطلاح چشم‌تان از مدل‌هاي مختلف پر شود. تنها زمانی که انواع مدل‌ها را دیده باشید، میتوانید سراغ انتخاب گزینه‌هایي بروید که نسبت به بقیه به نظرتان شیک‌تر هستند.

 

چه رنگ کت و شلواری بپوشم؟

رایج ‌ترین رنگ‌هاي کت و شلوار مردانه شامل موارد زیر میشود:

 

آبی ملوانی: یکی از جوان‌پسندترین رنگ‌هاي کت و شلوار مردانه است که به سرعت استایلی به روز و شیک برایتان می‌سازد.

 

طوسی: انواع طیف‌هاي طوسی در بازار موجود هستند. پیشنهاد ما برای فصل‌هاي بهار و تابستان، روشن‌ترین تناژ این رنگ است.

 

مشکی: کت و شلوار مشکی از قدیم بوده و همان‌ گونه بعنوان یک رنگ کلاسیک به حیاتش در دنیای مد و لباس ادامه می دهد.

 

خاکی: یکی از رنگ‌هایي است که شیک بودن یا نبودن آن به طیفی که انتخاب میکنید و تناسب آن با رنگ پوستتان بستگی دارد.

 

سرمه‌ اي: از رنگ‌هایي است که به اسانی با سایر رنگ‌ها ست میشود.

 

قهوه‌اي تیره: ست کردن کت و شلوار قهوه‌اي تیره به سهولت سایر رنگ‌هاي این لیست نیست. پیشنهاد میکنیم این رنگ را بعنوان آخرین رنگ انتخابی در فهرستتان قرار دهید.

 

بهترین رنگ برای انتخاب پیراهن کدام است؟

آنچه مردان شیک پوش باید رعایت کنند | مردان خوش تیپ این مطلب را بخوانند

استایل مردانه بدون پیراهن معنی ندارد. بنابر این بخشی از سرمایه‌گذاری‌تان را روی خرید پیراهن مردانه قرار دهید. بهترین رنگ‌هایي که هنگام انتخاب می توانید سراغشان بروید آبی ملایم، بژ، صورتی ملایم، سفید، عاجی، طوسی و مشکی است.

 

برای داشتن یک استایل تمام رسمی بهتر است سراغ پیراهن‌هاي بدون طرح و ساده بروید یا نهایتا از چارخانه‌هاي ریز بجای نمونه‌هاي درشت استفاده کنید. پیراهن خال خالی و طرح‌دار از رسمیت‌تان کم میکند. دقت داشته باشید حتی اگر ساده ترین پیراهن را هم می پوشید باید کاملا تمیز و اتو خورده باشد. چین خوردن سر آرنج‌ها یا پشت پیراهن استایل رسمی را خراب می کنند. نحوه صحیح اتو زدن تیشرت و پیراهن مردانه را این جا ببینید.

 

دکمه‌ هاي کتم را ببندم یا نه؟

شاید خیلی از مردان از قوانین دکمه‌اي کت مردانه بی‌خبر باشند. قضیه از قرار زیر است:

 

* وقتی کت شما یک دکمه دارد، آن دکمه باید بسته باشد.

 

* وقتی کت‌تان دو دکمه دارد، تنها دکمه بالاست که باید بسته باشد و دکمه پایین حتماً باز است.

 

* وقتی کت شما سه دکمه است، تنها دکمه میانی است که باید حتماً بسته باشد. دکمه پایین همیشه باز است و دکمه بالا ممکن است باز یا بسته باشد.

بهمین دلیل هنگام خرید دقت داشته باشید کت، کاملا اندازه و به اصطلاح فیت بدن تان باشد چون اگر کمی شکم داشته باشید و به این امید که دکمه‌اش را باز خواهید گذاشت ؛کت تک دکمه بخرید، نقشه‌هایتان نقش بر آب خواهند شد.

 

جلیقه و کت تک بخرم؟

آنچه مردان شیک پوش باید رعایت کنند | مردان خوش تیپ این مطلب را بخوانند

بعضی مردان هم هستند که دوست دارند بجای خرید ست کت و شلوار، تنوع ایجاد کنند و با استفاده از انواع مدل های کت تک و جلیقه مردانه برای خودشان استایل‌هاي مختلفی بسازند. اینکار به خصوص برای جوان‌ترها ایده خیلی خوبی است و هیچ ایرادی هم ندارد.

 

کافی است قبل از خرید کت تک و جلیقه مردانه نگاهی به رنگ شلوارهایی که دارید بیندازید و بر این اساس دست به انتخاب کت تک بزنید. برای مثال اگر در کمدتان شلوار سفید دارید، یک کت تک آبی روشن یا حتی سرمه‌اي یک ست تابستانه برایتان می‌سازد.

 

اکسسوری لازم برای استایل مردانه چیست؟

قید انواع دستبندهای رنگارنگ را بزنید ودر عوض یک ساعت شیک رسمی تهیه کنید. استفاده از انگشتر هم بدون مانع است به شرطی که سنگین باشد و فانتزی و سبک بنظر نرسد. انداختن گردنبند را تا جاییکه ممکن است از ذهن خود بیرون کنید.

 

عطر مناسب کدام است؟

هیچوقت برای شرکت دریک مراسم رسمی با یک استایل رسمی، سراغ عطری نروید که بعد از یک ساعت ماندن بد بو می شود یا حتی دیگر هیچ ردی از خود به جا نمیگذارد. عطر شما، نشان دهنده سلیقه شماست. بنابر این یک عطر با کیفیت و شیک تهیه کنید ودر مراسم رسمی سراغش بروید.

 

* بهتر است عطرتان خیلی تند نباشد، مگر این که با گذشت زمان، از تند بودن آن کاسته شود؛ دراین صورت یک ساعت قبل از حضور در مراسم عطر بزنید. عطر تند مردم را از شما فراری می دهد و ممکن است باعث سردرد دیگران شود.

 

* عطر گرم برای فصول سرد سال مناسب است و عطر خنک برای فصل‌هاي گرم سال. برعکس این قانون بازهم باعث فرار کردن مردم از اطرافتان یا کلافگی آن‌ها خواهد شد.

 

* در مهمانی‌هاي رسمی که در فضای باز برگزار می شوند و شبانه هستند، استفاده از مقدار بیشتر عطر، مجاز است.

 

* اگر به هر دلیلی نتوانستید عطری با ماندگاری بالا تهیه کنید، عطرتان را درست قبل از ورود به مراسم بزنید.