پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

آپارتمان استودیو چیست؟

آپارتمان استودیو چیست؟

اگر به دنبال آپارتمان هستید و بودجه محدودی دارید ، احتمال زیادی وجود دارد که با واژه “آپارتمان استودیو” روبرو شوید. در مورد اندازه و تعداد اتاق هایی که در این واحدهای اجاره ای پیدا خواهید کرد ، ابهامات زیادی وجود دارد ، با این حال محبوبیت آنها همچنان در بین اجاره دهندگان که به دنبال راه حل های ارزان تر هستند افزایش یافته است. این مهم است که بدانید آپارتمان های استودیویی چیست و در مورد عواملی مانند اجاره و خدمات آنها چه انتظاری باید داشته باشید.

آپارتمان استودیو چیست؟

آپارتمان استودیویی چیست؟ یک آپارتمان استودیویی واحدی است که دارای یک اتاق مرکزی اصلی است که به عنوان اتاق خواب، نشیمن و آشپزخانه عمل می کند. حمام با یک دیوار از اتاق اصلی جدا شده است. آپارتمان های استودیویی انتخاب مناسبی برای دانشجویان، مجردها و افرادی است که دور از خانه کار می کنند و به مکانی برای خواب، اقامت و استراحت نیاز دارند.

 

برخی استثنائات در آپارتمان های استودیو وجود دارد به این صورت که در ساختار خود دارای یک فرورفتگی هستند که می توانند به عنوان یک اتاق خواب استفاده شوند- اما آپارتمان های استودیویی عمدتاً فاقد اتاق خواب هستند.

 

آپارتمان های استودیویی به دلیل ابعاد کوچک، نسبت به آپارتمان های یک خوابه دارای هزینه اجاره و خدمات ماهانه به طور کلی ارزان تری هستند. این واحدها در کلان شهرها رایج تر هستند زیرا به مسافران، مهمانان و مستاجران اجازه می دهند در مکانهای عالی با قیمت مناسب اقامت کنند.آپارتمانهای استودیویی در اصل واحدهای مستقل هستند که همه چیز را در یک اتاق به جز حمام دارند.

 

در داخل این اتاق اصلی، می توانید از بخش های مختلف برای اهداف مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال، گوشه ای از اتاق که ممکن است دارای سینک ظرفشویی، میزهای پیشخوان و کابینت باشد، همچنین آشپزخانه ، در حالی که گوشه دیگر اتاق ممکن است به عنوان اتاق خواب تعیین شده باشد. بقیه فضای باقی مانده ممکن است به عنوان منطقه نشیمن استفاده شود.

آپارتمان استودیو چیست؟

مجموعه تهران سوئیت برای شما مهمانان و مسافران عزیز که قصد سفری کوتاه به تهران و یا دیگر شهرها را دارید امکان اجاره سوئیت های مبله با متراژهای متفاوت را فراهم نموده که می توانید جهت اطلاع از شرایط اجاره سوئیت در تهران برای چند روز به سایت این مجموعه با آدرس tehransuite.com مراجعه نمایید.

 

اگر قصد اجاره یک آپارتمان استودیویی را دارید ، نکات زیر را باید در نظر داشته باشید:

 

1- هزینه اجاره:

اجاره یک آپارتمان استودیویی به طور کلی ارزان تر از اجاره یک واحد یک خوابه است. در کلانشهر تهران، متوسط ​​اجاره یک آپارتمان یک خوابه کمی بیشتر از یک آپارتمان استودیویی است، اما به خاطر داشته باشید که قیمت ها با توجه به موقعیت واحد اجاره تغییر می کند. در برخی موقعیت های جغرافیایی متفاوت، تفاوت اجاره ماهانه یک اتاق خواب و یک استودیو ممکن است چندان زیاد نباشد.

 

2- هزینه خدمات آب و برق:

هزینه خدمات شهری در آپارتمانهای استودیویی در مقایسه با واحدهای اجاره ای بزرگتر مقرون به صرفه تر است. با این حال، به غیر از اندازه ، عواملی مانند میزان مصرف، شهر مقصد که در آن اقامت می کنید، عمر ساخت آپارتمان نیز ممکن است بر مبلغی که برای خدمات ماهانه پرداخت می کنید تأثیر بگذارد. با فرض اینکه شما در یک آپارتمان استودیویی زندگی می کنید، موارد زیر می تواند در هزینه ماهانه چنین خدماتی تاثیر گذار باشد:

 

تهویه مطبوع: استفاده مکرر از دستگاه تهویه مطبوع معمولاً تأثیر قابل توجهی در قبض برق دارد.

 

گرمایش: بسته به محل زندگی شما، گرم کردن واحد برای گرم ماندن یک ضرورت است. از آنجا که فضای استودیو کوچک است، گرمای زیادی برای گرم کردن آن لازم نیست.

 

برق: به استثنای تهویه مطبوع و گرمایش، هزینه های شامل روشنایی و استفاده از وسایل الکترونیکی نیز در هزینه قبض محاسبه می شود. البته مبلغی که پرداخت می کنید بستگی زیادی به مصرف شما و بهره وری انرژی وسایل و چراغ های روشنایی شما دارد.

 

آب: هزینه مصرف آب.

 

اینترنت: اینترنت به یک ضرورت تبدیل شده است و به عنوان بخشی از خدمات آب و برق گنجانده شده است.

 

گاز آشپزی: هزینه گاز مصرفی.

 

3- محل اقامت :

هزینه اجاره آپارتمان استودیویی بسته به موقعیت آن بسیار متفاوت است. یک آپارتمان استودیویی واقع در حومه شهر ارزانتر از یک آپارتمان نزدیک مرکز شهر با همان اندازه و طرح است. این بدان معنا نیست که هیچ آپارتمان استودیویی مقرون به صرفه ای در شهر وجود ندارد-آنها ممکن است فقط در مکان ایده آل قرار نداشته باشند. شهری که در آن زندگی می کنید نیز نقش مهمی در میزان پرداخت شما دارد. برای مثال متوسط اجاره ماهانه واحد اقامتی در شمال تهران با مرکز تهران متفاوت خواهد بود.

 

مزایای زندگی در آپارتمان استودیو

دلایل زیادی وجود دارد که چرا آپارتمان های استودیویی با وجود اندازه کوچک مورد استقبال مستاجران قرار می گیرند:

 

اجاره و امکانات شهری مقرون به صرفه : بسته به موقعیت مکانی، اجاره آپارتمانهای استودیویی به طور کلی مقرون به صرفه تر از واحدهای یک خوابه است. به دلیل ابعاد کوچکتر ، امکانات استودیوها نیز ارزان تر است، اگرچه این به میزان مصرف شما بستگی دارد.

 

تمیز کردن آنها آسان است : تمیز کردن آسان تر است وقتی واحد شما فقط یک اتاق اصلی و حمام دارد که بزرگ نیست. از آنجا که مساحت واحد شما کوچک است، مرتب کردن خانه شما زیاد طول نمی کشد. علاوه بر این ، اگر به طور مرتب آپارتمان استودیوی خود را تمیز کنید ، زمان بسیار کمتری صرف خواهید کرد.

 

بسیاری از آنها در مکان های اصلی هستند : از آنجا که فضای زیادی را اشغال نمی کنند، بسیاری از آپارتمان های استودیویی واقع در شهرهای بزرگ مانند تهران قرار دارند. به احتمال زیاد شما در نزدیکی محل کار خود یا در خارج از محوطه دانشگاه خود، نمونه این واحدها را پیدا خواهید کرد. این امر باعث می شود رفت و آمد از مکانی به مکان دیگر قابل کنترل تر باشد.

 

مبلمان کمتر : یک آپارتمان استودیویی فضای کافی برای قرار دادن چندین مبلمان را ندارد. این یک امتیاز است، به خصوص اگر نمی خواهید بیش از حد پول خود را برای خرید مبلمان خرج کنید. شما فقط مبل ها و بخش هایی از مبلمان را که به آنها نیاز دارید تهیه خواهید کرد.

 

در خانه شما بی نظمی کمتری وجود خواهد داشت : هنگامی که در یک آپارتمان استودیویی زندگی می کنید، به احتمال زیاد بی نظمی و شلوغی کمتر دیده می شود زیرا فضای شما محدود است. اگر شما فرد بی نظمی هستید و همیشه وسایل را در گوشه و کنار خانه پخش میکنید، زندگی در یک فضای کوچک مانند یک استودیو شما را مجبور می کند که به نظم و ترتیب اهمیت بیشتری دهید.

 

زندگی در استودیو انجام همزمان کارها را آسان تر می کند : از آنجا که یک آپارتمان استودیویی دارای یک اتاق اصلی با بخش های مختلف است، انجام بیش از یک کار به طور همزمان آسان تر است. شما به راحتی می توانید در حین تماشای تلویزیون و همصحبتی با دوستان خود در منطقه نشیمن، در حال آشپزی کردن هم باشید.

 

معایب آپارتمان استودیویی

وقتی در یک واحد استودیویی زندگی می کنید، مسائلی که با آنها روبرو خواهید شد عبارتند از:

 

نگهداری برخی از وسایل خود در انبار : به دلیل فضای کم، اگر نمیخواهید از شر برخی وسایل خود خلاص شوید مجبور خواهید بود که آنها را در انبار نگهداری کنید، این بدان معناست که باید هزینه مجزا برای استفاده از انبار خود را بپردازید که طبیعتا اگر در واحد بزرگتری زندگی می کردید نیازی به آن نداشتید.

 

محدودیت در مورد رفت و آمد با افراد زیاد : میزبانی از دوستان و خانواده در آپارتمان استودیوی شما ممکن است منجر به ازدحام بیش از حد و عدم راحتی عمومی شود. علاوه بر این، از آنجا که استودیوی شما دری ندارد که محل خواب شما را شخصی و پوشیده نگه دارد ، مجبور خواهید شد از بین افرادی که به ملاقات شما می آیند با تعداد افراد کمتری ارتباط داشته باشید.

 

شما یک کمد لباس را از دست خواهید داد : بسیاری از آپارتمانهای استودیویی به دلیل مساحت محدود، کمد دیواری ندارند. در نتیجه، شما باید راههای دیگری برای ذخیره لباس خود پیدا کنید.

 

نمی تواند بیش از دو نفر را در خانه خود جای دهید : آپارتمان های استودیویی برای حداکثر یک یا دو نفر ایده آل هستند. آنها بیشتر مورد علاقه زوج ها، مجردها یا دو هم اتاقی هستند که از حضور مداوم در کنار یکدیگر ناراحت نیستند. در غیر این صورت، فضای استودیو می تواند واقعاً ناراحت کننده باشد.

 

ممکن است برای برخی احساس کلاستروفوبیک ایجاد شود : برخی از افراد ممکن است آپارتمان های استودیویی را به اندازه دلخواه خود کوچک و مناسب بدانند. اگر کلاستروفوبیک هستید (تنگنا هراسی) ، زندگی در استودیو برای شما مناسب نیست.

 

در مورد دکوراسیون شما محدود هستید: ممکن است هنگام چیدمان و دکوراسیون واحد استودیوی خود محدودیت ایجاد شود زیرا نمی توانید قطعات تزئینی زیادی در چنین فضای کوچکی داشته باشید.

 

به حداکثر رساندن فضا در یک آپارتمان استودیویی

آپارتمان استودیو چیست؟

در اینجا نکاتی درباره نحوه استفاده بیشتر از فضای محدود استودیو وجود دارد:

 

1- ذخیره سازی عمودی

افزایش فضای ذخیره سازی به قسمت های بالاتر به شما امکان می دهد از فضای معمولاً استفاده نشده استفاده کنید. برای مثال:

 

– قفسه ای را در بالای حمام قرار دهید و در آن می توانید حوله و لوازم بهداشتی خود را قرار دهید. فقط مطمئن شوید که صاحبخانه شما با اضافه کردن قفسه مشکلی نداشته باشد.

 

– اگر سقف بلندی دارید، برای وسایلی که زیاد از آنها استفاده نمی کنید فضای ذخیره سازی بلند ایجاد کنید.

 

– ماهیتابه ها و قابلمه های خود را از یک میله فلزی که به سقف زنجیر شده است آویزان کنید.

 

– لباس های خود را روی قفسه ها و کمدهای لباس قرار دهید.

 

2- مبلمان و وسایل دو یا چندکاره

یکی از بهترین ویژگی های صرفه جویی در فضا، هنگامی که در یک آپارتمان استودیویی زندگی می کنید، مبلمان و وسایل دو یا چندکاره است. برخی از ایده هایی که باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

 

– از جزیره موجود در آشپزخانه خود به عنوان میز کار استفاده کنید.

 

– روی تختی سرمایه گذاری کنید که بتواند به یک مبل تبدیل شود.

 

– به دنبال باکس هایی باشید که دارای فضای ذخیره سازی داخلی باشد و بتواند به عنوان میز قهوه یا صندلی عمل کند.

 

3- تقسیم عاقلانه

پارتیشن بندی یک راه عالی برای ایجاد “اتاق” در یک آپارتمان استودیویی است ، اما وقتی بیش از حد از آن استفاده کنید، فضای شما حتی کوچکتر به نظر می رسد.

 

4- سازماندهی یک اصل مهم

روی هم رفته، مهم است که وقتی آپارتمان استودیویی دارید منظم باشید. در اینجا نکاتی درباره نحوه کنترل بی نظمی وجود دارد:

 

– شستن و خشک کردن لباس های خود را به طور مرتب انجام دهید

 

– محل آشپزخانه را به صورت روزانه تمیز کنید

 

– برای جلوگیری از تجمع اقلام قابل بازیافت مانند کاغذ یا وسایل در آشپزخانه، روزانه بازیافت کنید

 

– به محض اتمام کار، محل کار خود را تمیز کنید.