پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

آیا جراحی پروتز سینه راحت است؟

آیا جراحی پروتز سینه راحت است؟

پروتز سینه، یکی از جراحی‌های زیبایی است که در چند سال گذشته، طرفداران زیادی پیدا کرده است. این عمل نیز مانند تمام جراحی‌های زیبایی، به بیهوشی عمومی و باز شدن بافت محل مورد نظر نیاز دارد. در دوره نقاهت نیز ملاحظات زیادی را باید رعایت کنید. تمام این عوامل در کنار هم، ممکن است استرس شما برای جراحی پروتز سینه را زیاد کند. حتما شما هم از خودتان می پرسید که آیا جراحی پروتز سینه راحت است یا نه؟ پاسخ این سوال به عوامل بسیار گسترده‌ای مانند شرایط جسمانی، بافت سینه، مهارت پزشک متخصص و… وابسته بوده و در همه افراد یکسان نیست. در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که تصمیم‌گیری را در مورد جراحی پروتز سینه راحت‌تر می‌کند. با ما همراه باشید.

 

جراحی پروتز سینه چند ساعت طول می‌کشد؟

یکی از نکات مهم در جراحی پروتز سینه، مدت زمان عمل است. این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود، البته در برخی موارد خاص، بی‌حسی موضعی نیز امکان پذیر است. اکثر مردم فکر می‌کنند عمل پروتز سینه، طولانی مدت بوده و باید زمان زیادی را در بیمارستان بستری باشند. اما خوشبختانه، این جراحی زیبایی نهایتا 1 الی 2 ساعت زمان لازم دارد. بیمار پس از به دست آوردن هوشیاری کامل و با نظر پزشک، می‌تواند ترخیص شود. مراقبت‌های پس از عمل پروتز سینه از اهمیت زیادی برخوردار است و تاثیر زیادی در نتیجه جراحی خواهد داشت. بهتر است دستورات جراح را به طور کامل اجرا کنید تا بهبودی کامل، زودتر حاصل شود.

 

آیا بعد از جراحی پروتز سینه درد زیادی حس می‌کنیم؟

با توجه به اینکه بافت سینه در این جراحی باز می شود، درد و التهاب در هفته‌های اول دور از انتظار نیست. در روزهای ابتدایی عمل با درد، تورم و کبودی نسبتا زیادی مواجه می‌شوید که کاملا طبیعی هستند. پزشک برای راحتی بیمار، داروهای مختلفی مانند مسکن و داروهای ضد التهاب را تجویز می‌کند تا درد به حداقل ممکن برسد. استفاده از کمپرس آب گرم نیز تا حدودی درد را کاهش خواهد داد. یکی از تجربه‌های بیماران پس از جراحی پروتز سینه، حس سوزن سوزن شدن در سینه‌ها بوده که با درد همراه نیست. این حالت به دلیل فعال شدن اعصاب سینه و از بین رفتن بی‌حسی ایجاد می‌شود. در چنین شرایطی به مسکن نیاز ندارید اما لازم است که کارهای سنگین انجام ندهید.

به طور کلی، درد پس از جراحی پروتز سینه در همه بیماران اتفاق می‌افتد، اما اگر مراقبت‌های لازم پس از جراحی را به درستی انجام دهید، خیلی اذیت نمی‌شوید.

 

مراقبت‌های بعد از عمل پروتز سینه

برای اینکه درد کمتری را پس از جراحی پروتز سینه تجربه کنید، لازم است نکات مراقبتی و ملاحظات را به طور کامل اجرا کنید. از مهم‌ترین نکات مراقبتی پس از عمل پروتز سینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای اینکه درد کمتری احساس کنید، لازم است که از سوتین‌های مخصوص کمک بگیرید تا فشار زیادی به پروتزها وارد نشود. این سوتین‌ها به بهبود گردش خون و کاهش دوران نقاهت کمک می‌کنند.

روزهای ابتدایی عمل، از اهمیت زیادی برخوردار است. در هفته اول نباید فعالیت خاصی داشته باشید تا احتمال عفونت یا چروک شدن پروتز به حداقل برسد.

خوابیدن پس از جراحی پروتز سینه بسیار مهم است. سر و بالا تنه باید زاویه 45 درجه داشته باشند. حتما به پشت بخوابید و از چند بالش نرم استفاده کنید.

ورزش و حرکات سنگین پس از جراحی تا دو هفته اول کاملا ممنوع است. چنین فعالیت‌هایی به پروتز فشار وارد می‌کند و احتمال دفرمه شدن را افزایش می‌دهد.

هرگونه استعمال دخانیات، الکل و مواد مخدر پس از جراحی پروتز سینه ممنوع است و سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند.

فرآیند جراحی پروتز سینه

فرآیند جراحی پروتز سینه

اولین قدم، جلسه مشاوره است. در این جلسه پزشک معاینات فیزیکی را انجام می‌دهد و سپس آزمایشات مختلف برای بررسی بافت سینه انجام می‌شود. پیش از شروع عمل، بیهوشی عمومی انجام شده و بر اساس صلاحدید پزشک، تزریق چربی به سینه انجام شده یا ایمپلنت‌های سیلیکونی در سینه قرار می‌گیرد. پروتز سیلیکونی نسبت به سایر روش‌ها، رایج‌تر است. این پروتز از سیلیکون مقاوم ساخته شده و ظاهری ژل مانند دارد. مدت زمان ریکاوری پس از عمل به شرایط جسمانی بیمار و نوع عمل وابسته است اما معمولا بین 1 تا 3 ساعت زمان می‌برد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله با کلیات جراحی پروتز سینه آشنا شدیم. در کنار شرایط جسمانی، اگر در انتخاب پزشک دقت کنید، دوران نقاهت پس از عمل بسیار ساده‌تر می شود. ‌البته رعایت نکات ذکر شده توسط پزشک نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و در نتیجه جراحی بسیار موثر خواهد بود.

 

منبع:

https://drnadafkermani.com/عمل-پروتز-سینه/

دکتر مجید نداف کرمانی