پارس ناز پورتال

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی خوب می شود؟

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی خوب می شود؟

جراحی بینی گوشتی با توجه به ساختار و آناتومی بینی گوشتی دشوارتر از بینی استخوانی است و برخی از زیباجویان که عمل بینی انجام داده‌اند نگران این مسئله هستند که آیا نتیجه عمل خوب می‌شود یا خیر؟

 

در این مقاله قصد داریم در خصوص نتیجه عمل بینی گوشتی و اینکه آیا امکان دارد نتیجه بعد از عمل تغییراتی داشته باشد اطلاعاتی را خدمت شما عزیزان ارائه کنم تا در صورتی که از عمل خود راضی نبودید بدانید باید چه روندی را اتخاذ کنید. با ما همراه باشید.

 

آیا ممکن است نتیجه بدست آمده از عمل بینی گوشتی تغییر پیدا کند؟

 

همانطور که می‌دانید هدف از عمل بینی گوشتی، کوچک کردن پره‌های بینی و نوک بینی است، از طرفی بینی گوشتی دارای غضروف ضعیف و پوست ضخیم است و همین مسئله جراحی آن را سخت می‌کند و با توجه به اینکه غضروف ضعیف است .

 

امکان اینکه بعد از عمل و گذشت چند ماه به علت سنگینی بافت نرم، دوباره نوک بینی دچار افتادگی شود وجود دارد. البته با توجه به اینکه بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و بعد از عمل ورم زیادی دارد تغییرات نهایی در آن حدود یکسال طول می‌کشد، در اکثر مواقع 6 ماه بعد از عمل می‌تواند نتیجه عمل را تا حد زیادی مشخص کند. اگر تا این مدت نتایج رضایت بخش باشد امکان برگشت آن بسیار کم است.

 

چند عاملی که می‌تواند باعث شود تا نتیجه بدست آمده از جراحی بینی گوشتی تغییر پیدا کند از قرار زیر است:

 

  • یکی از عوامل تاثیرگذار در نتیجه عمل بینی گوشتی، روند جراحی و مهارت و تجربه جراح است. اگر جراح برای اعمال تغییرات، غضروف بینی را زیاد بتراشد یا برای کوچک کردن نوک بینی چربی زیر پوست را بیش‌ از حد معمول خالی کند، با توجه به ضعیف بودن غضروف این بینی‌ها، امکان تغییر در نتایج وجود دارد ولی اگر جراح غضروف بینی گوشتی را تقویت کند، با غضروف‌گذاری می‌تواند امکان برگشت نتایج را به حداقل برساند. روش غضروف‌گذاری در حال حاضر بیش‌تر مورد توجه است چرا که با تقویت غضروف بینی، نتایج بهتر و غیر قابل برگشت می‌شود.

 

  • مورد دیگری که تاثیر زیادی در نتایج بعد از جراحی دارد، مراقبت‌های دوران بعد از عمل است. در مورد مراقبت‌های بعد از عمل نیز باید حتما توجه داشته باشید و توصیه‌های پزشک را به خوبی رعایت کنید تا دوران نقاهت را به خوبی پشت سر بگذارید تا بتوانید نتیجه مطلوبی از عمل خود بگیرید.

 

  • مسئله دیگری که می‌تواند باعث تغییر بینی گوشتی بعد از عمل شود سن متقاضیان است. معقوله سن  در عمل بینی گوشتی اهمیت زیادی دارد چرا که اگر این عمل در سنین پایین‌تر انجام شود ممکن است بعد از عمل دچار تغییراتی شود چون این افراد  در سن رشد هستند و باید حتما این مسئله با توجه به جنسیت افراد لحاظ شود.

 

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که عزیزانی که بینی گوشتی دارند بهتر است انتظارات واقع بینانه از نتایج عمل جراحی بینی گوشتی داشته باشند.    

نتیجه جراحی بینی گوشتی

در صورت عدم رضایت از نتیجه جراحی بینی گوشتی، چه روندی را می‌توان اتخاذ کرد؟

 

گاهی اوقات ممکن است زیباجویان از نتیجه عمل بینی خود راضی نباشند. این مسئله زمانی رخ می‌دهد که پزشک مهارت لازم را برای جراحی نداشته یا زیاده روی کرده و یا اینکه تغییرات را به اندازه کافی انجام نداده و به قولی کم کاری کرده است.

 

حتی ممکن است هیچ کدام از این موارد نباشد و مشکل از ساختار ضعیف بینی باشد که نتیجه رضایت بخش نشده است. هر کدام از این موارد می‌تواند نتیجه عمل را برگرداند و سبب نارضایتی شما شود. در این شرایط باید چه کاری انجام داد؟

 

یکی از کارهایی که شما می‌توانید انجام دهید این است که عمل ترمیمی انجام دهید تا تغییرات مورد نظرتان اعمال شود. در اکثر موارد نارضایتی‌های بعد از جراحی بینی گوشتی را می‌توان با عمل ترمیمی بینی رفع کرد.

 

https://dr-hosnani.com/%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C/

 

چرا نتیجه جراحی بینی گوشتی در میان افراد مختلف، متفاوت است؟

 

اینکه چرا نتیجه جراحی بینی گوشتی در میان افراد مختلف متفاوت است به موارد متعددی بستگی دارد که در ادامه مطلب با هم بررسی می‌کنیم:

 

1- ساختار و آناتومی بینی هر شخص

در بینی گوشتی به علت ساختار بینی یعنی غضروف ضعیف و پوست کلفت ، تغییرات کم‌تر است و میزان برگشت به حالت قبل از عمل تا حدودی بیش از بینی استخوانی است. بینی‌های گوشتی نیز با هم تفاوت‌هایی دارند. هر چه بینی شما غضروف و بافت ضعیف‌‌تری داشته باشد در نتیجه عمل نیز موثر خواهد بود.

 

2- میزان مشکلات بینی

اگر ایرادات بینی متقاضی زیاد باشد نتایج با حالتی که ایرادات کم است متفاوت خواهد بود.

 

3- مدل عمل بینی

با توجه به محدودیت‌هایی که مدل بینی گوشتی دارد نتیجه جراحی برای مدل‌های مختلف متفاوت خواهد بود.

 

4- نحوه جراحی

برای عمل بینی گوشتی به دو صورت باز و بسته می‌توان جراحی را انجام داد که هر کدام شرایط خاص خود را دارد. هر کدام از این دو روش می‌تواند تاثیراتی را روی نتیجه عمل بگذارد.

 

5- پزشک

اینکه مهارت و تجربه پزشک در چه حدی باشد در نتیجه نهایی عمل بسیار موثر است.

 

6- مراقبت‌های بعد از عمل

هر چه افراد بعد از عمل بینی مراقبت‌های لازم را داشته باشند و تمام توصیه‌های پزشک را عملی کنند به همان اندازه تاثیرات آن را خواهند دید. مراقبت‌ها بخش مهمی در نتیجه نهایی است و بعد از عمل نباید کوتاهی کنید.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

کلام آخر

نتیجه جراحی بینی گوشتی زمانی خوب و رضایت بخش است که شما تمام مواردی که برای عمل بینی اهمیت دارد را رعایت کنید. اگر فاکتورهای اصلی را رعایت کنید و بینی شما نیز قابلیت تغییرات مد نظر شما را داشته باشد در اکثر مواقع نتایج رضایت بخش است و مطمئن باشید که نتیجه خوب خواهد شد.