پارس ناز پورتال

فیلم و سریال

قاصدک 24

بچه های آسمان

اتصالات لوله دوجداره کاروگیت در ایران

اتصالات لوله دوجداره کاروگیت در ایران

نحوه اتصال لوله کاروگیت شامل چند روش مختلف است. لوله دوجداره پلی اتیلن دارای انواع گوناگونی هستند. این لوله ها در اندازه و ابعاد مختلف تولید می شوند. لوله های کاروگیت معمولا به صورت تکی به کار
نمی روند؛ بلکه تعدادی از آن ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند. لوله ها باید به شیوه صحیح، در کنار هم وصل شوند. عوامل مختلفی سبب تعیین نحوه اتصال لوله کاروگیت می شود.

 

لوله های کاروگیت  پس از اتصال صحیح، آماده انتقال مایعات می شوند. اتصال لوله های مختلف به یکدیگر، کار سخت تری از اتصال لوله های مشابه است. اتصالات کاروگیت، باید توسط افراد متخصص انجام شود. اتصال صحیح این لوله ها، بسیار زیاد اهمیت دارد.

 

اشتباه در نحوه اتصال لوله کاروگیت، خسارت های مالی و جانی زیادی را پیش می آورد. روش های جدیدی، برای اتصال لوله های کاروگیت به وجود آمدند.اما با وجود شیوه های جدید، در بعضی‌ شرایط از روش های قدیمی برای اتصال لوله های کاروگیت استفاده می شود. هر کدام از روش های اتصال لوله دوجداره پلی اتیلن کاروگیت، دارای مزیت های مخصوص به خود است.

اتصالات لوله دوجداره کاروگیت در ایران

پارامترهای مختلفی، در نحوه اتصال لوله کاروگیت دخیل هستند. متخصصین و کارشناسان شرکت نشاگسترپردیس با در نظر گرفتن این عوامل، شیوه اتصال لوله های کاروگیت را به یکدیگر تعیین می کنند. فشار یکی از پارامترهای تعیین کننده در شیوه نصب اتصالات کاروگیت می باشد. مقدار فشار وارده به لوله دوجداره پلی اتیلن، بسیار زیاد اهمیت دارد.

 

در اندازه گیری فشار وارد شده به لوله، هم فشار داخلی و هم فشار خارجی محاسبه می شود. فشار داخلی ناشی از ماده جریان یافته در لوله می باشد. فشار خارجی، ناشی از فشار خاک و وزنی است که؛ به لوله ها وارد می شود. حداکثر مقدار فشار احتمالی وارد شده به لوله ها باید محاسبه شود.

 

به غیر از میزان فشار، مقاومت و استحکام لوله ها در برابر فشار های وارده نیز مهم است. تولید لوله دوجداره پلی اتیلن کاروگیت در اندازه ها و کیفیت های مختلفی انجام می شود. مقدار مقاومت و استحکام لوله ها در برابر فشار های طولی و عرضی، با یکدیگر برابر نیست.

 

برای اتصال صحیح لوله ها باید مقاومت آن ها بررسی شود. متخصصین شرکت نشاگسترپردیس با در نظر داشتن این عوامل بهترین شیوه اتصال را برای لوله های کاروگیت انتخاب می کنند. همچنین با توجه به قیمت پلی اتیلن هر نوع از روش های اتصال لوله دوجداره پلی اتیلن ، می تواند در قیمت نهایی محصول و پروژه مورد نظر تاثیرگذار باشد.

اتصالات لوله دوجداره کاروگیت در ایران

جوش لبه به لبه

در بررسی اتصالات کاروگیت، جوش لبه به لبه اولین شیوه ای است؛ که مورد بررسی قرار می گیرد. این روش بسیار ساده است. می توان آن را جز روش های قدیمی اتصال لوله های کاروگیت دانست. در روش لبه به لبه، اتصال لوله های کاروگیت به کمک گرما انجام می شود. لوله های دو جداره کاروگیت از جنس  پلی اتیلن هستند.

 

پلیمر ها با وجود مقاومت زیاد در برابر حرارت، دارای دمای ذوب مشخص هستند. در نقطه ذوب پلی اتیلن این ماده شکل خود را از دست می دهد. در روش جوش لبه به لبه از این ویژگی پلیمر های پلی اتیلنی استفاده می شود. زمانی که لوله های پلی اتیلنی حرارت ببیند، شکل خود را از دست می دهند.

 

لوله ها در دمای ذوب به یکدیگر متصل می شوند. پس از اتصال، این لوله ها سرد شده و شکل خود را به دست می آورند.پلی اتیلن یک ماده نسوز است. این ترموپلاستیک آتش نمی گیرد. به دلیل این خاصیت پلی اتیلن، در روش جوش لبه به لبه لوله های کاروگیت، احتمال آتش سوزی وجود ندارد. اما در هنگام عملیات جوش، آسیب هایی افراد را تهدید می کند.

 

اگر حرارت دادن لوله های پلی اتیلنی کاروگیت به درستی انجام نشود، این لوله ها دچار آسیب های جدی خواهند شد. در روش جوش لبه به لبه برای حرارت دادن از صفحه داغ استفاده می شود. این صفحه باید در مکان درستی، بین دو لوله قرار بگیرد. برای اتصال لوله ها به دمای نسبتا بالایی نیاز است.

اتصالات لوله دوجداره کاروگیت در ایران

برای انجام جوش لبه به لبه نکاتی وجود دارد. لوله های پلی اتیلنی کاروگیت، به دماهای زیر 200 درجه مقاوم هستند. شروع نقطه ذوب پلی اتیلنی از دمای 200 درجه سانتی گراد شروع می شود. به همین دلیل دمای صفحه داغ باید بیشتر از 200 درجه سانتی گراد باشد.

 

بعد از رسیدن لوله ها به این دما، اتصال بین دو لوله کاروگیت انجام می شود. در صورت بالا رفتن بیش از حد دما، در نحوه اتصال لوله دوجداره پلی اتیلن مشکلاتی به وجود می آید. روش های جدید تری جایگزین این شیوه شده اند که در ادامه بیان می شود.

 

جوش الکتروفیوژن

جوش الکتروفیوژن نمونه ای دیگر، از نحوه اتصال لوله کاروگیت است. استفاده از جوش الکتروفیوژن، دارای مزیت های قابل توجهی نسبت به شیوه های قدیمی است. در جوش الکتروفیوژن، لوله ها با روش ایمن تر به یکدیگر متصل می شوند. در این روش نیز، مانند جوش لبه به لبه از خاصیت مواد ترموپلاستیک استفاده می شود.

 

پلی اتیلن  نوعی ترموپلاستیک است. این ماده، با حرارت دیدن نرم می شود. زمانی که دو لوله حرارت دیده و نرم شدند؛ به راحتی به یکدیگر متصل می شوند. شیوه حرارت دادن در جوش الکتروفیوژن، با جوش لبه به لبه بسیار متفاوت است.

 

یکی از مهم ترین مزیت های روش جوش الکتروفیوژن نسبت به جوش لبه به لبه، سریع تر بودن آن است. در پروژه های عمرانی، زمان عامل بسیار مهمی می باشد. در پروژه های بزرگ، زمان انجام کارها، باید به حداقل میزان ممکن برسد. به همین دلیل برای پروژه های عمرانی بزرگ روش جوش الکتروفیوژن مناسب تر از جوش لبه به لبه است.

اتصالات لوله دوجداره کاروگیت در ایران

در نحوه اتصال لوله کاروگیت به کمک جوش الکتروفیوژن، حرارت از داخل به لوله ها داده می شود. در این شیوه، از صفحه الکتروفیوژن استفاده می شود. الکتروفیوژن دور تا دور لوله های پلی اتیلن کاروگیت را از بیرون لوله ها می پوشاند. درون لوله ها نیز، وسیله ای به نام سیم پیچ بویین قرار می گیرد. به کمک جریان برق، این سیم پیچ داغ می شود.

 

با داغ شدن سیم پیچ، لوله کاروگیت ذوب می شوند. بویین دمای لوله های کاروگیت را به 200 درجه سانتی گراد می رساند. در این روش، به علت استفاده از جریان برق برای ذوب کردن خطراتی وجود دارد. افراد متخصص، باید اتصال لوله های کاروگیت به شیوه جوش الکتروفیوژن را انجام دهند.

 

خطراتی در هنگام اجرای پروژه و اتصال لوله های کاروگیت با روش جوش الکتروفیوژن وجود دارد. یکی از اصلی ترین خطرات، وجود الکتریسیته است. به دلیل استفاده از جریان برق در روش الکتروفیوژن خطرهایی مانند برق گرفتگی برای کارکنان وجود دارد.

 

جوش اکستروژن

جوش اکستروژن یکی  از شیوه های اتصال دو لوله کاروگیت است. این روش، برای اتصال لوله های بزرگ تر از 800 میلی متری انجام می شود. اتصال لوله های پلی اتیلنی با کمک جوش اکستروژن در دو مرحله انجام می شود. انجام این کار، باید به دست افراد متخصص و با تجربه سپرده شود؛ در غیر این صورت مشکل ها و خسارت های فراوانی به وجود می آید. در مرحله اول این روش، لبه های دو لوله کاروگیت داغ می شوند. علت داغ کردن لبه لوله ها، اتصال بهتر آن ها به یکدیگر است.

 

در مرحله دوم، پلی اتیلن ذوب شده تزریق می شود. برای انجام صحیح مرحله دوم باید دو لوله کاروگیت در کنار یکدیگر باشند. در صورتی که دو لبه لوله های کاروگیت در کنار هم قرار نگیرند، اتصال لوله ها به درستی انجام نمی شود.

 

پلی اتیلن مذاب مانند چسب عمل می کند. تزریق پلی اتیلن های مذاب، به کمک دستگاه مخصوصی، انجام می شود. تزریق پلی اتیلن ها، توسط وسیله ای به نام  اکسترودر صورت می گیرد. شیوه صحیح  تزریق پلی اتیلن بسیار اهمیت دارد.

 

متخصص ها، پلی اتیلن را به صورت مفتول به لوله ها تزریق می کنند. پلی اتیلن های مذاب، شکل پذیری خوبی دارند. در هنگام تزریق، متخصص ها به لوله های پلی اتیلنی شکل می دهند. همچنین از این نوع اتصال علاوه بر متصل کردن لوله ها و اتصالات کاروگیت در پروژه، در ساخت محصولات جانبی کارخانه تولید لوله دوجداره نظیر تولید سپتیک تانک و تولید مخازن دوجداره استفاده می شود.

 

در تولید سپتیک تانک با استفاده از جوشکاری اکستروژن تمامی قطعات از جمله درپوش های محدب دو سر مخزن، آدم روها، پایه های مخزن و ورق های تقسیم کننده به هم متصل شده و بسیار آب بند و مقاوم خواهد شد.

اتصالات لوله دوجداره کاروگیت در ایران

سپتیک تانک

سپتیک تانک از واحدهای اولیه فرآیند تصفیه فاضلاب پس از تولید آن می باشد که ایجاد شرایط مناسب برای ته نشینی و جمع آوری مواد جامد معلق به سمت پایین و شناورسازی مواد روغنی و کف به سمت سطح فاضلاب، مهمترین عملکرد آن می باشد.

 

بر اساس نوع فاضلاب و میزان مجاز تصفیه، سپتیک تانک دارای ظرفیت های مختلف و اجزای متفاوتی می باشد. بنابراین واحد های موجود در این مخزن می تواند شامل واحد ته نشینی، شناورسازی، تصفیه بی هوازی، تصفیه هوازی، هضم و جمع آوری لجن باشد.

اتصالات لوله دوجداره کاروگیت در ایران

اتصال مکانیکی

یکی دیگر از شیوه های اتصال لوله کاروگیت، اتصالات مکانیکی این لوله ها است. اتصال مکانیکی، پرطرفدارترین نحوه اتصال لوله کاروگیت است. اتصال مکانیکی  لوله های کاروگیت مزیت ها و ویژگی ها مثبت فراوانی دارد. یکی از مهم ترین ویژگی ها اتصال مکانیکی لوله های کاروگیت، سهولت انجام کار است.

 

در روش های دیگر اتصال لوله های کاروگیت، باید با ذوب این لوله ها همراه باشد. ذوب کردن لوله ها و اتصال آن ها کار سخت و پیچیده ای است. اما در اتصال مکانیکی، نیازی به ذوب لوله ها وجود ندارد. در روش های دیگر اتصال، لوله کاروگیت باید حرارت می دید. زمان رسیدن  لوله های کاروگیت به دمای ذوب خود، یعنی 200 درجه سانتی گراد طولانی است.

 

لوله های کاروگیت کوپلر دار، برای اتصالات مکانیکی تولید می شوند. استاندارد طول لوله های کوپلردار 6 متر است. اتصال مکانیکی لوله های کاروگیت، به شیوه نر و مادگی انجام می شود. اتصال لوله های کاروگیت، با هر روشی  ممکن است. اما آن چه در مورد اتصال لوله اهمیت دارد؛ انجام صحیح روش انتخابی است. در صورت اتصال لوله ها به شیوه صحیح، این لوله های دو جداره، طول عمر بالایی خواهند داشت.

اتصالات لوله دوجداره کاروگیت در ایران

اتصالات کاروگیت شامل سه راهی و زانویی در زوایای مختلف نیز در کارخانه تولید لوله دوجداره ساخته شده و توسط انواع اتصال که بیان شد می توانند به یکدیگر جوش شده و مورد استفاده قرار گیرند.شرکت نشاگستر پردیس بعنوان یکی از باسابقه ترین و اولین تولیدکننده های لوله کاروگیت و لوله دوجداره در ایران آماده ارائه خدمات و ارسال محصولات تولیدی به سراسر ایران میباشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد محصولات و خدمات این شرکت از وبسایت شرکت نشاگستر با آدرس neshagostar.com دیدن فرمایید ویا برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی باشماره مستقیم 09127899920  تماس حاصل فرمایید.