جستجو در پارس ناز

اخذ ویزای استارتاپ انگلیس در سال 2024 چگونه است؟

اخذ ویزای استارتاپ انگلیس در سال 2024 چگونه است؟

یکی از آسان‌ترین روش‌های اخذ اقامت کشور انگلستان اقدام از طریق ویزای استارتاپ انگلیس است. شاید بپرسید ویزای استارتاپ چیست و چه مزایایی دارد. درحقیقت شما از طریق ویزای استارتاپ می‌توانید با راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید اقامت آن کشور را به دست آورید.

 

نوع دیگری از ویزا وجود دارد که ویزای کارآفرینی نامیده می‌شود. بین ویزای کارآفرینی و ویزای استارتاپ تفاوت‌هایی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. مهاجرت از طریق استارتاپ به کشور انگلیس، به سرمایه و سطح بالای زبان نیاز ندارد و می‌توان با سطح زبان آیلتس 5 جنرال، ویزای استارتاپ انگلیس را دریافت کرد.

 

از مزایای ویزای استارتاپی می‌توان به این اشاره کرد که متقاضی این نوع ویزا می‌تواند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزا داده و از مزایای اقامت در انگلستان همچون تحصیل رایگان فرزندان سود ببرد.

 

ویزای کارآفرینی و ویزای استارتاپ

برای درک بهتر تفاوت ویزای استارتاپ و ویزای کارآفرینی بهتر است تعریفی جداگانه از هرکدام ارائه دهیم. منظور از استارتاپ، کسب‌وکاری است که در اولین مراحل پایه‌ریزی و آغاز کار خود قرار دارد. استارتاپ‌ها اغلب توسط یک یا چند نفر تأسیس می‌شوند تا محصول یا خدماتی منحصربه‌فرد را برای اولین‌بار به بازار ارائه دهند.

 

به‌عبارت‌دیگر خلاقیت و نوآوری، شالوده اصلی شرکت‌های استارتاپی و اولین قدم برای دریافت ویزای استارتاپ است. از طرف دیگر منظور از کارآفرینی این است که فردی با سرمایه‌گذاری، استفاده از منابع در دسترس و زمان لازم نوع جدیدی از یک کسب‌وکار موجود را عرضه کند.

 

برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس، متقاضی باید یک ایده خلاقانه و منحصربه‌فرد داشته باشد. برای آگاهی از چگونگی و شرایط اخذ ویزای استارتاپ با مؤسسات معتبر که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید. اپلای 4، بهترین مرجع تخصصی ویزای استارتاپ است که می‌تواند با تیم حرفه‌ای خود بهترین اطلاعات و راهنمایی‌های مربوط به اخذ ویزای استارتاپ در اختیار شما قرار دهد.

ویزای استارتاپ انگلیس

ویزای استارتاپ انگلیس

یکی از انواع ویزاها که در حال حاضر هم متقاضیان زیادی دارد ویزای استارتاپ است. ویزای استارتاپ انگلیس برای هر دو طرف یعنی متقاضی و کشور انگلیس، یک معامله سودآور است.

 

مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ به انگلستان به سیستم اقتصادی این کشور کمک کرده و در شکوفایی اقتصاد انگلیس نقش دارد. از طرف دیگر متقاضی در یک فضای تجاری پیشرفته و منصفانه مشغول به کار می‌شود. همچنین با توسعه کسب‌وکار استارتاپی فرد می‌تواند اقامت انگلستان را اخذ کند.

 

مزایای اخذ ویزای استارتاپ کشور انگلیس

مهاجرت از طریق استارتاپ، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است که اخذ آن مزایای زیادی برای فرد دارد. اولین شرط دریافت ویزای استارتاپ، داشتن ایده‌ای خلاقانه و منحصربه‌فرد است که قابلیت اجرایی بالایی نیز داشته باشد. افرادی که بتوانند ویزای استارتاپ انگلیس را اخذ کنند از مزایای زیادی برخوردار خواهند شد. مزایای دریافت ویزای استارتاپ کشور انگلیس عبارت‌اند از:

 

 • ورود به بازار کار کشور انگلستان
 • اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده (فرزندان زیر 18 سال)
 • رفت‌وآمد به انگلستان بدون محدودیت
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان و اشتغال به کار همسر
 • امکان درخواست اقامت دائم بعد از چند سال
 • اشتغال به کار دیگر در کنار استارتاپ (به جز مشاغل ورزشی)

 

دقت داشته باشید که برای مهاجرت از طریق استارتاپ، باید ایده شما کاملاً منحصربه‌فرد باشد. برای موفقیت در اخذ ویزای استارتاپ تنها مؤسسات باتجربه و موفق در این زمینه می‌توانند مشاوران خوبی برای شما باشند.

 

مؤسسه اپلای 4 با همکاری گروهی از بهترین کارشناسان و متخصصان با بررسی ایده‌های استارتاپی و ارزیابی میزان موفقیت آن‌ها، بهترین خدمات از جمله ویزای استارتاپ و ویزای اینورتور انگلیس را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

 

شرایط اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

اگر تصمیم گرفته‌اید از طریق ویزای استارتاپ انگلیس به این کشور مهاجرت کنید باید از تمام شرایط مهاجرت از طریق استارتاپ اطلاع داشته باشید. برای مهاجرت به انگلیس از طریق استارتاپ، متقاضی باید برای اولین‌بار به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار در انگلیس باشد.

 

یعنی اگر قبل از این برای راه‌اندازی کسب‌وکاری اقدام کرده دیگر نمی‌تواند برای ویزای استارتاپ اقدام کند. مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای استارتاپ شامل موارد زیر است:

 

 • داشتن حداقل سن 18 سال
 • نوآوری و منحصربه‌فرد بودن ایده
 • قابلیت اجرایی و شکوفایی در بازار
 • تسلط به زبان انگلیس (حداقل آیلتس 5.5-5)
 • ارائه گواهی تمکن مالی برای اقامت و زندگی پیش از کسب درآمد از استارتاپ
 • اخذ تأییدیه (Endorsement Letter) از سازمان‌ها، نهادهای آموزش عالی یا مؤسسات حامی کسب‌وکارهای جدید
 • اثبات وجود شخصیت حقوقی برای شرکت استارتاپی معرفی‌شده
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی

 

ویزای بیزینس

علاوه بر ویزای استارتاپ و ویزای کارآفرینی، نوع دیگری از ویزا وجود دارد که ویزای تجاری یا ویزای بیزینس نامیده می‌شود. این نوع ویزا نیز کاملاً متفاوت از ویزای استارتاپ انگلیس و کلاً ویزای استارتاپی هر کشور دیگری است. ویزای بیزینس مخصوص افرادی است که قصد دارند در کشور مقصد تجارت انجام داده یا کسب‌وکاری راه‌اندازی کنند.

 

این کسب‌وکار صرفاً استارتاپی نیست و می‌تواند از طریق سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار معمول با کارایی و بهره‌وری بالاتر باشد. مدارک لازم برای دریافت ویزای بیزینس عبارت‌اند از:

 

 • پاسپورت معتبر
 • بیمه مسافرتی
 • اسناد و مدارک مالی
 • ارائه برنامه سفر
 • گواهی اشتغال به کار
 • دعوت‌نامه برای ویزای تجاری
 • فرم درخواست اخذ ویزای بیزینس
 • دو قطعه عکس در اندازه 4.5×3.5
 • اثبات محل اقامت در کشور مقصد
 • رزرو بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما

 

مراحل اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

مراحل اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

برای اخذ ویزای استارتاپ انگلیس ابتدا باید ایده‌ای ناب و منحصربه‌فرد با قابلیت اجرایی و بازدهی بالا داشته باشید. اخذ ویزای استارتاپ 4 مرحله کلی و مهم دارد که عبارت‌اند از:

 

1. ارائه ایده خلاقانه

اولین مرحله در دریافت ویزای استارتاپ انگلیس، ارائه یک ایده خلاقانه و یک بیزینس پلن اصولی و جامع است. اصلی‌ترین شرط برای مهاجرت از طریق استارتاپ، خلاقانه‌بودن ایده کسب‌وکار و قابلیت سودآوری و رشد است. بیزینس پلن یا همان طرح تجاری باید متناسب با اقتصاد انگلستان باشد.

 

2. اخذ تأییدیه

مرحله دوم اخذ ویزای استارتاپ انگلیس، اخذ Endorsement Letter یا همان نامه حمایتی از سازمان‌های منتخب است. متقاضی ویزای استارتاپ باید بتواند حمایت یکی از سازمان‌های منتخب دولت را کسب کند. نامه تأیید تنها 3 ماه اعتبار دارد و متقاضی باید بتواند در این بازه زمانی برای ویزا درخواست دهد.

 

3. بررسی مدارک

بعد از دریافت نامه تأییدیه ویزای استارتاپ انگلیس، تمام مدارک و اسناد لازم باید ارائه شوند. این اسناد به طور دقیق بررسی می‌شوند تا درمورد صلاحیت یا عدم صلاحیت متقاضی برای دریافت ویزای استارتاپ تصمیم‌گیری شود.

 

4. درخواست ویزای استارتاپ

بعد از طی‌کردن موفقیت‌آمیز 3 مرحله قبلی و دریافت نامه تأیید و تأیید مدارک و اسناد، متقاضی می‌تواند برای ویزای استارتاپ انگلیس درخواست دهد. متقاضیان ویزای استارتاپ ساکن در خارج از انگلیس باید از طریق سفارت این کشور اقدام کنند؛ اگر متقاضی از داخل کشور انگلیس قصد اخذ ویزای استارتاپ داشته باشد (به‌عنوان مثال دانشجوی خارجی در انگلیس) باید به اداره مهاجرت مراجعه کند.

 

کارشناسان مؤسسه اپلای 4 متشکل از مشاوران حقوقی باتجربه، بهترین مشاور تخصصی ویزای استارتاپ است که می‌تواند با تیم حرفه‌ای خود اطلاعات کامل و خدمات مربوط به اخذ ویزای استارتاپ در اختیار شما قرار دهد.

 

جمع‌بندی

اخذ ویزای استارتاپ انگلیس یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی و اخذ اقامت دائم انگلستان است. برای مهاجرت از طریق استارتاپ به کشور انگلستان، متقاضی باید یک ایده‌ کاملاً خلاقانه با قابلیت اجرایی و سوددهی بالا داشته باشد. از جمله شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق استارتاپ و ویزای استارتاپی حداقل سن 18 سال، سطح زبان متوسط، خلاقانه بوده ایده و تمکن مالی است.

 

در مجموع دریافت ویزای استارتاپ 4 مرحله مهم دارد که عبارت‌اند از: ارائه ایده خلاقانه و بیزینس پلن، دریافت نامه تأییدیه، بررس مدارک و اقدام برای درخواست ویزا. دو نوع دیگر ویزا وجود دارد که شامل ویزای کارآفرینی و ویزای بیزینس یا همان ویزای تجاری است.

 

در ویزای کارآفرینی متقاضی با سرمایه‌گذاری، استفاده از منابع در دسترس و زمان لازم نوع جدیدی از یک کسب‌وکار موجود را عرضه کند. ویزای تجاری نیز مخصوص افرادی است که قصد تجارت و معامله با کشور مقصد را دارند.

 

مؤسسه حقوقی اپلای 4 متخصص در اخذ ویزای استارتاپی، با تیم حقوقی و مشاوران باتجربه خود، بهترین اطلاعات و خدمات را در این زمینه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.