پارس ناز پورتال

قاصدک 24

ارائه راهکار مفید برای بیدار شدن صبح زود

ارائه راهکار مفید برای بیدار شدن صبح زود

ارائه راهکار مفید برای بیدار شدن صبح زود 

دیر بیدار شدن در صبح می تواند زندگی کاری ما را مختل کند و وقت برای انجام کارهای روزمره خود نداشته باشیم. سحر خیز بودن هم معمولا برای افراد سخت است.  اعتقاد بسیاری از قدیم بر این بوده که زود بخواب و زود بیدار شو تا سالم و ثروتمند و عاقل باشی؛ بر همین اساس، ضرب‌المثل سحرخیز باش تا کامروا شوی معروفیت زیادی دارد. با این حال بسیارند کسانی که با مشکل دیر بیدار شدن از خواب صبحگاهی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 

افزایش انرژی یا به بیان دیگر سرحالی اول صبح فواید بسیاری از نظر سلامتی جسمی و روانی دارد؛ بویژه آن‌که باعث می‌شود فعالیتی سازنده و موفق در زندگی خود داشته باشید.به گزارش اسلیپ‌تیپز، اگرچه ممکن است رسیدن به این وضعیت برای بسیاری افراد سخت باشد، در ادامه چند ترفند مفید به منظور کمک به زود بیدار شدن از خواب ارائه می‌شود:

 

* برای زود بیدار شدن برنامه‌ریزی کنید. اگر برنامه‌ای مثل شروع کلاس‌های مدرسه و مانند اینها در پیش دارید حداقل یک هفته قبل از آن با تنظیم زنگ ساعت برای بیدار شدن و شروع به کار تمرین کنید.

 

* هر روز زنگ ساعت را طوری جلوتر بکشید که نسبت به زمان قبلی حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زودتر زنگ بزند. این کار بآسانی شما را قادر خواهد ساخت زمانبندی جدیدی برای بدنتان تعریف کنید.

 

* اگر همچنان با مشکل بیدار شدن از طریق زنگ ساعت مواجه بودید، از دیگر اعضای خانواده برای بیدار کردن شما کمک بگیرید.

 

* سعی کنید برنامه‌ای منظم و مداوم را برای اصلاح زمان بیدار شدنتان در پیش بگیرید که حتی در هنگام تعطیلات یا روزهای بیکاری هم آن را پی بیگیرید. این کار باعث می‌شود بستر و سازوکار لازم برای زود بیدار شدن از خواب راحت‌تر فراهم شود و ادامه یابد.

 

* بر اساس این که به چه مقدار خواب برای استراحت و و تجدید انرژی از دست رفته نیاز دارید (حدود ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه برای اغلب افراد لازم است)، ساعت خواب و بیداری خود را مشخص کنید و به محض این که زنگ ساعت به صدا درآمد بیدار و از تخت خارج شوید. این کار در روزهای اولیه سخت خواهد بود؛

 

بنابراین بهترین راهکار این است که بلافاصله از حالت خوابیده به حالت نشسته درآمده، از تخت خارج شده و در دقایق بعدی به انجام برخی حرکات و تمرین‌های ورزشی سبک بپردازید.به خاطر بسپارید که بر اساس مطالعات مشخص شده کسانی که صبح زود بیدار می‌شوند و فعالیت روزانه را آغاز می‌کنند شادتر از کسانی هستند که تا دیروقت بیدار می‌مانند.