جستجو در پارس ناز

از سیر تا پیاز دیجیتال مارکتینگ اینجاست !

از سیر تا پیاز دیجیتال مارکتینگ اینجاست !

مقدمه

امروزه دیجیتال مارکتینگ در اصفهان ، نقش بسیار مهمی در بازار کار همه ی کسب و کارها دارد. منظور ما از همه ی کسب و کارها، کسب و کارهای کوچک، بزرگ و حتی کسب و کارهای خانگی می باشد. بسیاری از کسب و کارها برای توسعه دادن خود و تبلیغ کردن برندشان به حوزه ی دیجیتال مارکتینگ مراجعه می کنند. اگر شما نیز به دنبال تبلیغ برند و یا رشد کسب و کارتان هستید، می توانید از مجموعه یا تیم آریو کمک بگیرید. این مجموعه سابقه ی چندساله ای در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ اصفهان داشته و دارای کادری حرفه ای می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا به طور کلی دیجیتال مارکتینگ و نکات مهم آن را مورد بررسی قرار دهیم. توصیه می کنیم شما نیز برای کسب دانش و افزایش آگاهی خود درباره ی این موضوعات در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید. 

 

 

تعریف دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ را با نام دیگری تحت عنوان بازاریابی دیجیتالی نیز می شناسند. امروزه گسترش تکنولوژی و افزایش میزان استفاده از اینترنت، باعث شده است که عده ی زیادی از مردم به دیجیتال مارکتینگ روی آورند. دیجیتال مارکتینگ به نوعی یک روش بازاریابی است که از طریق برقراری ارتباط مثبت و سازنده با مخاطبان، آن هم در زمان و مکانی مناسب، باعث توسعه و رشد یک کسب و کار می شود.

 امروزه اغلب افراد، بیشتر زمان روزانه ی خود را در اینترنت سپری می کنند؛ بنابراین بهتر است برای تبلیغ یا معرفی کسب و کارتان از فضای اینترنت و بازاریابی دیجیتالی به جای تبلیغات آفلاین و سنتی، استفاده کنید. می توان گفت که به بیانی دیگر دیجیتال مارکتینگ، روش بازاریابی محصولات و خدمات از طریق دستگاه های الکترونیکی می باشد. لازم به ذکر است که این نوع بازاریابی، مفهوم جدید و نوپایی نیست. در واقع بهتر است بدانید که با به وجود آمدن تبلیغات، دیجیتال مارکتینگ نیز پا به جهان گذاشت و متولد شد.

 

همه چیز در مورد تعریف دیجیتال مارکتینگ

همه چیز در مورد تعریف دیجیتال مارکتینگ

 

تفاوت های دیجیتال مارکتینگ با بازاریابی سنتی

امروزه استفاده کردن از دیجیتال مارکتینگ، بیشتر از گذشته رواج یافته است. این امر دلایلی دارد که شما می توانید با مقایسه کردن بازاریابی دیجیتالی با بازاریابی سنتی به آن ها دست یابید. همان طور که پیش تر گفتیم، بازاریابی اینترنتی یا دیجیتالی از طریق دستگاه ها و ابزارهای الکترونیکی انجام می گردد. این در حالی است که بازاریابی سنتی به کمک نصب بیلبوردها، پخش کردن آگهی ها، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی، تبلیغات چاپی و… صورت می گرفت. این امر نشان می دهد که هزینه ی تبلیغ کردن یا معرفی خدمات و محصولات از طریق بازاریابی اینترنتی، صرفه ی اقتصادی بیشتری دارد. همچنین اندازه گیری نتایج و بازدهی به دست آمده از بازاریابی سنتی، بسیار دشوار است. روش بازاریابی دیجیتالی نسبت به بازاریابی سنتی، گزینه ی مناسب تری برای برند سازی می باشد؛ چون در بازاریابی سنتی، جامعه ی هدف به صورت کامل و واضح مشخص نیست.

 

 این در حالی است که در بازاریابی دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ، محصولات و خدمات را به کمک روش های مدرن تری مانند: سئو، تبلیغات کلیکی یا PPC، تبلیغات در موتورهای جست و جو مانند گوگل و….  تبلیغ و معرفی می نمایند. در واقع می توان گفت که اندازه گیری بازدهی بازاریابی دیجیتال به کمک ابزارهای تحلیلی، بسیار راحت تر خواهد بود. نکته ی مهم در مورد تفاوت های بین بازاریابی دیجیتال و سنتی، این است که نمی توان گفت که یک روش در تمام مواقع بر دیگری ارجحیت دارد. ممکن است بازاریابی دیجیتالی برای یک کسب و کار و بازاریابی سنتی برای کسب و کار دیگر، بهترین و مناسب ترین گزینه باشد. بهتر است روش بازاریابی خود را بر اساس مخاطبان، جامعه ی هدف، نوع محصولات یا خدمات، نوع کسب و کار و… تعیین و انتخاب کنید.

 

تعریف دیجیتال مارکتینگ

تعریف دیجیتال مارکتینگ

 

ابزارهای کاربردی در دنیای دیجیتال مارکتینگ کدام اند؟

دیجیتال مارکتینگ، روشی نوین برای معرفی و تبلیغ محصولات و خدمات است. نوین به معنی نوپا بودن این روش نیست؛ یعنی دیجیتال مارکتینگ در گذشته نیز وجود داشته است. بهتر است بدانید که در روش بازاریابی دیجیتالی ، برای افزایش میزان بازدهی، این روش از یک سری ابزارهای کاربردی استفاده می نماید. این ابزارهای کاربردی، شامل موارد زیر هستند:

 • آنالیز کردن و تحلیل کردن داده ها
 • بهینه سازی موتورهای جست و جو یا همان سئو
 • مدیریت کردن شبکه های اجتماعی مختلف
 • ساخت و ارائه ی تبلیغات در شبکه های اجتماعی مختلف
 • انجام دادن تبلیغات کلیکی
 • رجوع به ایمیل مارکتینگ
 • رپورتاژ آگهی
 • چت آنلاین و….

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

 

بررسی تأثیرات دیجیتال مارکتینگ در بیزینس ها یا کسب و کارهای مختلف

دیجیتال مارکتینگ، نوعی بازاریابی مدرن است که امروزه محبوبیت بسیار زیادی کسب کرده است. ما در این قسمت، برخی از تأثیرات مثبت بازاریابی دیجیتالی در انواع کسب و کارها یا بیزینس ها را ذکر کرده ایم:

 • افرایش آگاهی در مورد یک برند
 • ایجاد شدن فرصت های تجاری بیشتر و بهتر
 • داشتن صرفه ی اقتصادی
 • ایجاد امکان جمع آوری داده های ارزشمند.

 

علاوه بر تأثیرات مثبتی که در بالا به آن ها اشاره شد، بازاریابی دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ به دلایلی، اهمیت بسیار زیادی دارد. این دلایل به شرح زیر هستند:

 • نرخ صعودی و رو به رشد بازارهای دیجیتالی
 • ایجاد شدن فرصت های شغلی متنوع
 • امکان شروع یک کسب و کار به شیوه ای خلاقانه به کمک این روش آسان بازاریابی
 • آسان و سریع پیشرفت کردن در قیف فروش دیجیتال
 • جذب سریع و آسان مخاطبان زیاد در بسترهای اینترنتی
 • ایجاد توانایی تطبیق پذیری
 • امکان رقابت کردن به روشی سالم با سایر رقبا و….

 

دیجیتال مارکتینگ چیست

دیجیتال مارکتینگ چیست

 

نحوه ی انجام دادن بازاریابی دیجیتالی

برای این که بتوانید در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ موفق شوید و همچنین بیشترین میزان بازدهی را از بازاریابی دیجیتالی داشته باشید، بهتر است ابتدا با اصول و مراحل این روش، آشنا شوید. برای درست انجام دادن بازاریابی دیجیتالی ، باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 

 • مشخص کردن اهداف خود: برای تعیین استراتژی بازاریابی خود، باید ابتدا اهداف بازاریابی خودتان را مشخص کنید. برای مثال، اگر می خواهید آگاهی دیگران از برندتان را افزایش دهید، باید روی جذب مخاطبان در شبکه های اجتماعی مختلف متمرکز شوید.
 • مشخص کردن مخاطبان یا بازار هدف: برای تعیین نوع و روش بازاریابی خودتان، ابتدا بهتر است مخاطبان هدفتان را به خوبی شناسایی کنید. این کار باعث می شود که بتوانید، محتواهای جذاب و مناسبی را طراحی و تولید نمایید.
 • تعیین بودجه برای هر کدام از کانال های دیجیتالی خود: مانند هر کسب و کار دیگری برای دیجیتال مارکتینگ نیز، ابتدا باید بودجه ی مورد نیازتان را محاسبه و تهیه کنید. این بودجه بر اساس عوامل و عناصری که در بازاریابی دیجیتالی خود به کار می برید، تعیین می شود.
 • برقراری تعادل بین استراتژی های پولی و رایگان: بهتر است برای دریافت بهترین نتایج از بازاریابی دیجیتالی در کنار تمرکز بر روی تبلیغات پولی به تبلیغات رایگان نیز به همان اندازه توجه کنید.
 • بهینه ساختن منابع دیجیتالی خود برای موبایل: بازاریابی موبایل، یکی از مولفه های اصلی دیجیتال مارکتینگ است. امروزه مردم، زمان بسیار زیادی را در طول روز به استفاده کردن از تلفن های همراهشان اختصاص می دهند.
 • انجام دادن تحقیقات کلمات کلیدی: انجام تحقیقات در رابطه با کلمات کلیدی، برای بهینه سازی و سئوی محتوای شما، اهمیت دارد. شما می توانید به کمک کلمات کلیدی مرتبط با محتوای خودتان، مخاطبان بیشتری را از طریق شبکه های اجتماعی مختلف، جذب کنید.

 

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

 

سخن آخر

ما در این مقاله به بررسی روش بازاریابی دیجیتالی یا همان دیجیتال مارکتینگ پرداختیم. ملاحظه کردید که کاربردها و مزایای دیجیتال مارکتینگ چه قدر زیاد هستند. همچنین پی بردید که این روش بازاریابی امروزه، نسبت به سایر روش ها، برتری داشته و بسیار محبوب تر است. اگر شما نیز به دنبال معرفی و تبلیغ محصولات و خدماتتان به دنبال روشی مطمئن هستید، بهتر است به سایت شرکت دیجیتال مارکتینگ در اصفهان  مراجعه کرده و از خدمات این آژانس، بهره مند شوید. این آژانس، خدماتی همچون: تولید محتوا، طراحی سایت،ویدئو مارکتینگ،اینستاگرام مارکتینگ و سئو را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید به بهترین شکل به کمک بازاریابی دیجیتالی برند و کسب و کارتان را گسترش دهید.