پارس ناز پورتال

استاد موفقیت ایران

استاد موفقیت ایران

مراحل رشد و پیشرفت چگونه است؟

امروزه تمامی انسان ها درحال بهبود و رشد موفقیت خود هستند و برای دستیابی به این امر اقدامات بسیاری میکنند. برای مثال کتاب های زیادی میخوانند، سعی میکنند اخبار را دنبال کنند و از آن عقب نمانند و….

 

تا به بهترین شکل ممکن با سرعت زیاد زمان پیش بروند و پیشرفت کنند امّا عموم مردم دانش و آگاهی لازم برای دستیابی به این امر را ندارند و نمیتوانند به اهداف دلخواه خود دست پیدا کنند.

 

استاد فراز قورچیان از برجسته ترین اساتید و مدرّسان حوزه روانشناسی است که میتواند به بهترین شکل ممکن شما را در رسیدن به نتایج دلخواه کمک کند همچنین او مؤسّس و بنیانگذار مجموعه من حقیقی نیز هست.

 

خوشبختانه با تلاش های بسیار زیاد، موفّق به برقراری مصاحبه با استاد فراز قورچیان شدیم که نکات بسیار خوبی را درباره خودشان و مسیر پیشرفتی که طی کرده اند به ما ارائه دادند. در ادامه بخش هایی از این مصاحبه را برای شما فراهم کرده ایم.

 

اولین درآمد استاد فراز قورچیان

از استاد فراز قورچیان سؤال کردیم که اولین درآمد خود را در چه سنی کسب کردید و اولین بار در چه زمانی شروع به کار کردید؟

 

– فکر میکنم اولین کاری که در زندگی کردم در سن هشت سالگی‌ام بود، اما بطور حرفه ای از سیزده یا چهارده سالگی مشغول کارکردن بودم و این شغلی هم که الان مشغول به آن هستم یعنی سخنرانی کردن و روی صحنه رفتن را از سن بیست یا بیست و یک سالگی شروع کردم.

 

وقتی در دانشگاه تحصیل میکردم، عوامل دانشگاه نیاز به سخنران داشتند، یک سری کلاس های خاصی رو در آنجا شرکت کردم و یک سری دوره های خیلی جذّابی رو در آنجا طی کردم و بعد از آن موفّق شدم که برای اولین بار به روی صحنه بروم.

 

– چه توصیۀ شغلی برای خود جوانترتان در زمانی که اینکار را شروع کردید، دارید؟

 

– به خود جوانترم میگویم که تمام تمرکزت را روی بیشتر خواندن و بیشتر دانستن و بیشتر مطالعه کردن بگذار، چرا که در آن زمان بیشتر تمرکزم را روی انجام کارهای دیگر میگذاشتم پس اصلی ترین توصیه ام بیشتر مطالعه کردن درباره موضوعات مورد نظر است.

 

نقطه قوت استاد فراز قورچیان

– از استاد فراز قورچیان پرسیدیم: اصلی ترین نقطه قوت شما چیست؟

 

– استاد در جواب گفتند: فکر میکنم بزرگترین نقطه قوّت من همان بزرگترین نقطه ضعف من است که دیگران به راحتی و بدون زحمت خیلی چیزها را از من دریافت میکنند و یاد میگیرند به همین دلیل ممکن است خیلی از اوقات قدر آنها را ندانند که فکر میکنم این بزرگترین نقطه ضعف من هم هست.

 

– دوست دارید به عنوان یک کار آفرین چطور عمل کنید؟

 

– دوست دارم به عنوان یک رهبر رفتار کنم، رهبری که بتواند استعدادهای دیگر انسان ها را به بهترین شکل شناسایی کند و بهترین و مناسب ترین جایگاهی را که آنها میتوانند در آن فعّالیت کنند را برای آنها مشخص کنم .

 

چون خیلی از اوقات آدم ها فکر میکنند که برای یک سری از موقعیّت ها ساخته شده‌اند که اصلاً اینطور نیست. از آنجایی که خداوند این استعداد را به من داده است تا بتوانم استعدادهای خودم را کشف کنم، میتوانم استعدادهای دیگران را نیز کشف کنم و به آنها بگویم که در کدام موقعیّت میتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

 

– موفقیت از نظر شما به چه معناست؟

 

– فکر میکنم سیزده یا چهارده سال داشتم که مدیر مسئول مجله موفّقیت ایران به مدرسۀ ما می‌آمد و صحبت های جالبی راجع به مسائل انگیزشی میکرد.

 

– به یاد می‌آورم که یک روز بیرون از مدرسه جلوی آنها را گرفتم و به آنها گفتم که یکی از مجله‌ها را به من بدهند، آنها هم مجله را بصورت رایگان به من دادند و دو تا مجله هم اضافی برای خانواده‌ام به من دادند من همۀ آن مجله‌ها را خواندم.

 

در آن زمان فکر میکردم موفّق شدن یعنی پولدار شدن، فکر میکردم موفّقیت یعنی چند تا ماشین داشتن یا روابط زیادی داشتن امّا امروز با دانشی که به دست آوردم میدانم که وقتی قدرت درونی من برای مواجه شدن با مشکلات و چالش های بیرونی به اندازه کافی است من آدم موفّقی هستم.

فکر میکنید راز موفقیت شما چیست؟

– فکر میکنید راز موفقیت شما چیست؟

 

– بزرگترین و اصلی ترین راز موفّقیت من توکّل به خداوند است که موجب شده است تا امروز به موفّقیت برسم، آن اعتمادی که به خداوند دارم و میدانم که در کنار چالش‌ها و اتّفاقات به ظاهر بدی که رخ میدهد همیشه یک دستاورد بسیار بزرگ در حال رخ دادن است.

 

– بسیار عالی استاد سؤالات ما به اتمام رسید، خیلی ممنون از اینکه وقت با ارزشتان را در اختیار ما قرار دادید امیدواریم که بهترینها برای شما و مجموعۀ من حقیقی رقم بخورد.

 

شما مخاطبان محترم میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تماشای ویدئوهای رایگان و منحصر به فرد استاد فراز قورچیان به سایت مجموعه من حقیقی مراجعه کنید