پارس ناز پورتال

اخذ ویزای تحصیلی

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند 

استعداد یعنی ویژگی که فقط یک فرد در اختیار دارد و بقیه از آن بی بهره میباشند مثل افراد زیر که استعدادهای عجیبی در خود دارند.تعداد زیادی از افراد قابلیت و استعدادهای طبیعی و ذاتی دارند برای مثال در یک رشته ي ورزشی یا آواز خواندن. اما بعضی از افراد می‌توانند از این استعدادهای نسبتاً معمولی فراتر رفته

 

و حتی بعضی از آنها توانایی نظارت کردن این قابلیت هاي خارق العاده را ندارند. در ادامه شما را با بعضی از این افراد و استعدادهای غیرطبیعی شان آشنا خواهیم کرد.

 

10- اورلاندو سرل مردی با حافظه ي بی نظیر

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

آسیب مغزی برای هر شخصی بسیار ناراحت کننده خواهد بود اما درصد کمی از افرادی که چنین آسیبی را تحربه کرده اند در نهایت با یک توانایی اخیر در خود روبرو میشوند. افرادی که به خاطر آسیب هاي مغزی قابلیت هاي جدیدی را به دست می آورند را دانایان اکتسابی acquired savantsمی نامند. در کل این افراد ممکن هست توانایی بی نظیر اي در محاسبات ریاضی پیدا کنند یا بتوانند نقشه ي یک شهر را با جزییات خارق العاده اي ترسیم کنند.

 

در سال ۱۹۷۹ اورلاندو سرل در حال بازی بسکتبال در مدرسه ي ابتدایی بود که توپ به شدت به یک طرف سر او برخورد کرد. با این وجود ضربه ي فوق مشکل خاصی را برای وی ایجاد نکرده و وی توانست به بازی خود ادامه دهد. بعد از این حادثه و به مدت یک سال سِرِل سردردهای طولانی را تجربه کرد. در پایان سال دریافت که او میتواند

 

محاسبات مربوط به تاریخ را به صورت غیر قابل باوری به راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام دهد، برای مثال وی می توانست تعداد دوشنبه هاي سال 1980 را به راحتی بگوید.اضافه بر این استعداد بی نظیر وی می توانست اتفاقات روزمره ي خود را با کوچک ترین جزییات به یاد بیاورد. در مورد سِرِل آسیب مغزی بسیار خفیف بود اما به هر ترتیب در زمره ي ضربات مغزی قرار میگیرد.

 

افراد معمولی همواره به استعدادهای این افراد غبطه میخورند. در واقع علت اینکه دانایان اکتسابی چنین مغزهای توانمندی دارند این هست که مغزشان تقریبا هر چیزی را ثبت می‌کند و فرد کوچکترین جزییات را نیز در نظر می‌گیرد، جزییاتی که افراد معمولی توجهی به آنها ندارند. به همین علت این افراد در پاسخگویی به سوالات تستی مشکل دارند زیرا معمولا این سوالات بسیار کلی میباشند و با ساختار فکری متمرکز و دقیق دانایان اکتسابی همخوانی ندارند.

 

9- تای انگوک مردی که نمیخوابد

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

تای انگوک یک کشاورز ویتنامی هست که در سال ۱۹۷۳ به یک تب شدید مبتلا شد که در ابتدا یک تب ساده به نظر میرسید. بعد از اینکه تب برطرف شد او به بی خوابی دچار شده بود. ابتدا فکر میکرد که این مشکل بعد از چند روز یا نهایتاً یک هفته برطرف خواهد شد بنابراین عمده به بی خوابی خود اهمیت نداد.

 

اکنون بعد از 40 سال وی هنوز نتوانسته هست بعد از شبی که تب کرد بخوابد. شاید فکر کنید که بعد از ۱۲٫۰۰۰ شب بی خوابی وی باید می مرد اما بعد از آزمایشات متعدد تنها یک اختلال ناچیز در کبد وی تشخیص داده شد.تنها چیزی که در این ۴۰ سال به خاطر بی خوابی در انگوک به وجود آمده کمی ترشرویی هست. وی تاکنون صدها روش درمانی

 

خانگی را تجربه کرده و حتی یکبار سعی کرد با مقادیر زیادی مشروبات الکلی به خواب برود اما هیچ کدام موثر نبودند. اما علت اینکه وی چنین مدت طولانی را نتوانسته بخوابد چیست؟!یکی از توضیحاتی که برای این حالت وجود دارد پدیده اي به نام مایکرواسلیپ microsleep هست. چُرت هاي کوتاه زمانی اتفاق می افتند

 

که یک قسمت از مغز شما خسته شده و تصمیم میگیرد که چندین ثانیه استراحت داشته باشد. بیشتر افراد چنین حالتی را در هنگام خستگی شدید حس کرده اند. در این حالت مغز ما برای مدت کوتاهی از فعالیت باز می‌ماند و بعد از مدت کوتاهی دوباره به کار میوفتد. خواب رفتن در هنگام رانندگی کردن یکی از بارزترین مشابه هاي مایکرواسلیپ هست. شاید مغز انگوک نیز با بهره گیری از همین روش توانسته باشد این همه ي مدت را با بی خوابی بسر ببرد.

 

8- تبتی هایي که در قلب هاي قدرتمندی دارند

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

به راهنمایان بومی نواحی کوهستانی تبت که کوهنوردان را در هنگام صعود به قله هاي کوهستان هیمالیا و به ویژه قله ي اورست همراهی می‌کنند «شِرپا» (Sherpa) گفته می‌شود. شرپاهای نپالی و تعداد زیادی از ساکنان تبت قابلیت هایي دارند که به آنها اجازه میدهد به مدت طولانی در ارتفاعات بالای ۱۳٫۰۰۰ پایی (۴ کیلومتر) بالاتر از سطح دریا زنده بمانند.

 

تا چند سال گذشته دانشمندان علت وجود این توانایی خارق العاده در بین تبتی ها را نمی دانستند اما امروزه مشخص شده هست که بیش از ۸۷ درصد تبتی ها یک ژن خاص را در بدن خود دارند که به انها اجازه میدهد اکسیژن مصرفی خود را به میزان ۴۰ درصد کمتر از اکسیژن مصرفی یک شخص معمولی در ارتفاعات برسانند.

 

این ژن خاص که «ایپاس ۱» (EPAS1) نام دارد باعث شده که تبتی ها بتوانند در چنین ارتفاعات بلندی برای مدت هاي طولانی زندگی کنند. در یک انسان معمولی رفتن به ارتفاعی برابر با ۱۰٫۰۰۰ پا (۳ کیلومتر) باعث می‌شود که سطح هموگلوبین خون فرد به شدت افزایش پیدا کند. هموگلوبین ها سلول هاي خونی میباشند که وظیفه ي حمل اکسیژن

 

و انتقال آن به تمامی اعضای بدن را بر عهده دارند. ژن ایپاس ۱ باعث می‌شود که میزان هموگلوبین خون تبتی ها از مقدار خاصی بیشتر نشود که از به وجود آمدن مشکلات قلبی که انسان هاي معمولی در چنین شرایطی تجربه می‌کنند پیشگیري میکند.

 

بر اساس مطالعات انجام گرفته، تبتی ها این قابلیت را از انسان تبارهای دنیسوان Denisovans که نسلشان منقرض شده هست گرفته اند. دنیسوان ها هزاران سال پیش در همین نقاط زندگی می‌کردند و فسیل هاي یافت شده از انها نیز حاوی همین ژن بوده هست. به نظر می‌رسد تبتی ها و بعضی از ساکنان جزایر اقیانوس آرام تنها انسان هایي باشند

 

که این ژن را در بدن خود دارند زیرا دنیسوان ها تنها با هم نوعان خود ازدواج کرده و این ژن در بین آنها باقی ماند تا نسلشان منقرض شد.

 

7- الیزابت سولسر زنی که مزه ي صداها را درک می‌کند

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

امروزه افراد بسیاری با واژه ي «احساس متقارن» (synesthesia) به معنای «احساس یا درد یک اندام در اثر تحریک اندام یا بخش دیگری از بدن» آشنایی دارند. برای مثال وقتی که یک شکلات قرمز رنگ میخورند ممکن هست برای آنها مزه ي آلبالو بدهد در صورتی که در واقع مزه ي آلبالو ندارد. بعضی ها میتوانند با چشمانی بسته نیز رنگ ها را تشخیص دهند.

 

در مورد الیزابت سولسر حس بینایی، شنوایی و چشایی او با هم ترکیب شده اند که به او اجازه می‌دهد رنگ ها را ببیند و مزه ي موسیقی را درک کند.وی بیشتر عمر خود را فکر می‌کرد که این استعداد کاملا عادی بوده و تمامی افراد توانایی مزه کردن و مشاهده موسیقی و صداها را دارند.

 

بدین ترتیب وقتی که سولسر دریافت که هیچ کسی غیر از او چنین قابلیتی ندارد احساس تنهایی کرد زیرا کسی وجود نداشت که وی بتواند این احساسات را با او شریک شود. با این وجود احساس متقارن عمده هم خوشایند نیست. افرادی که میتوانند صداها را ببینند در مناطق پر صر وصدا همواره تمرکز خود را از دست می‌دهند و همانگونه که میتوانید حدس بزنید همواره دچار سردرد می‌شوند.

 

خوشبختانه سولسر موسیقی دان هست بنابراین این قابلیت به وی کمک بسیاری در این اساس کرده و به وی اجازه داده که سمفونی ها و ملودی هاي زیبایی را از رنگ ها ساخت کند. هر چند علت این استعداد ذاتی سولسر مشخص نشده هست اما این قابلیت تاثیرات منفی برای وی ندارد زیرا تنها نت هاي موسیقی را میبیند نه صداهای معمولی را.

 

6- اس ام زنی که از هیچ چیز نمی ترسد

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

این زن مرموز که همه ي جا با نام اس ام (SM) شناخته میشود به یک ناهنجاری نادر مبتلا هست که باعث شده عضو بادامی شکل مغز (amygdala) او که در نظارت ترس فعالیت دارد کاملا عملکرد نرمال خود را از دست بدهد. وی که مادر 3 فرزند هست دیگر هیچ ترسی را احساس نمی‌کند هر چقدر که شرایط وحشتناک و بغرنج باشد.

 

در آزمایشاتی که بر روی او انجام گرفت وحشتناک ترین فیلم ها به وی نشان داده شد و حتی با زبان مار لمس شد ولی وی هیچ احساس ترسی نداشت.با این وجود اس ام به یاد دارد که در دوران کودکی از تاریکی ترس داشته هست اما بعد از رسیدن به دوران نوجوانی دیگر بخش بادامی مغز او از کار افتاده بود.

 

حتی او تعریف میکند که در هنگام شب در یک پارک با مردی مواجه شده هست که به وی حمله کرده و چاقویی را زیر گلوی وی قرار داده بود. اس ام به جای ترسیدن با آرامش به او میگوید که او باید ابتدا فرشته ي نگهبان او را بکشد. این خونسردی باعث شده بود که مرد ترسیده و او را رها کند.

 

5- دین کارنازس مردی که هیچ گاه خسته نمی‌شود

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

هر شخصی که در دوهای ماراتن شرکت کرده باشد میداند که در مراحلی از مسابقه برای کاستن از خستگی خود باید دقایقی استراحت داشته باشد. اما ماهیچه هاي دین کارنازس قابلیت عجیبی دارند که به وی اجازه میدهند بدون توقف به دویدن ادامه دهد.

 

در حالت نرمال بدن انسان انرژی خود را از طریق سوزاندن گلوکز به دست می آورد که ساخت لاکتات (ترکیبی از اسید لاکتیک) را نیز در پی دارد. اگر میزان لاکتات افزایش یابد ماهیچه ها اسید لاکتیک ساخت می‌کنند که باعث می‌شود ماهیچه دچار خستگی مفرط گردد. بدن دین کارنازس در مقابل افزایش میزان لاکتات در بدن کاملاً مصون هست و این موضوع باعث شده که وی هیچ وقت احساس خستگی نکند.

 

دین دویدن را از دوران دبیرستان شروع کرد و به تیم دوومیدانی مدرسه پیوست. در حالیکه هم تیمی هاي وی تنها بعد از ۱۵ دور دویدن به دور زمین خسته شدند وی بعد از ۱۰۵ دور به درخواست مربی شان از دویدن دست کشید. از آن زمان به بعد و تا سن ۳۰ سالگی وی دوومیدانی را کنار گذاشت.

 

تعدادی از محققان دانشگاه کلرادو از این قابلیت شگفت انگیز وی حیرت زده شده و توان خارق العاده ي او را مورد بررسی قرار دادند. آنها گفتند که آزمایشات شان تنها ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید اما وی به مدت بیش از یک ساعت با سرعت تمام به دویدن بر روی دستگاه تردمیل ادامه داد. به علت این قابلیت خارق العاده وی در ۵۰ مسابقه ي ماراتن در ۵۰ روز شرکت کرده هست.

 

4-راهبان تبتی که متابولیسم بدن خود را به کمترین حد ممکن میرسانند

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

در شرق آسیا و به ویژه در تبت، راهبان بودایی ادعا میکنند که یاد گرفته اند چطور دمای بدنشان را با بهره گیری از یک تکنیک باستانی به نام «توم-مو» (Tum-mo) بازرسی کنند. بر اساس آموزه هاي بوداییان، زندگی ما تنها به این جهان و شرایط کنونی محدود نمیشود و در واقع یک نوع واقعیت تناوبی و متغیر وجود دارد.

 

با انجام تمرینات «توم-مو» در واقع این راهبان به دنیای دیگر وارد می‌شوند. آنها در هنگام انجام این تمرینات مقدار زیادی گرما ساخت میکنند.بعد از اینکه دانشمندان دمای نوک انگشت هاي دست و پای این راهبان را در هنگام تمرین «توم-مو» اندازه گیری کردند در کمال ناباوری دریافتند که دمای این اعضا ۸ درجه ي سانتیگراد افزایش یافته هست.

 

تکنیک «توم-مو» تنها تمرینی نیست که راهبان بودایی انجام میدهند. تمرینات دیگری وجود دارد که به راهبان اجازه می‌دهد متابولیسم بدن خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.افرادی که متابولیسم بدنشان پایین تر باشد خیلی زود چاق می‌شوند زیرا بدنشان قادر نیست کالری هاي دریافتی را در زمان طبیعی مصرف کند.

 

از طریق تمرینات مدیتیشن این راهبان قادرند که متابولیسم بدن خود را تا ۶۴ درصد کاهش دهند. این توانایی آنها را قادر می سازد که انرژی بدن خود را حفظ کنند، توانایی که مردم عادی از انجام آن عاجز میباشند. برای مقایسه باید بدانید که یک انسان عادی تنها در زمان خواب می‌تواند متابولیسم بدن خود را ۱۵ درصد کاهش دهد.

 

3- کریس رابینسون مردی که آینده را می‌بیند

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

یک روز صبح کریس رابینسون بعد از اینکه یک خواب بسیار واضح در مورد برخورد دو سیاره در آسمان دید از خواب بیدار شد. از آن تاریخ به بعد ادعا می‌کند که میتواند آینده را در خواب ببیند. اضافه بر این وی میتواند هر ساعتی که خواست بیدار شود و بعد از آن خوابش را در دفترچه اي که به ثبت خواب هایش اختصاص داده یادداشت کند.

 

در آزمایشی که بر روی رابینسون انجام گرفت به وی گفتند که روز بعد همراه با دو نفر دیگر به ۱۰ مکان برده خواهد شد و او باید در مورد این ۱۰ مکانی که برای وی مشخص نشده بود خواب دیده و نتیجه را به انها بگوید. روز بعد رابینسون اسم مکان ها و هر چه که در مورد انها را در خواب دیده بود یادداشت کرد و انها را در پاکت هایي جداگانه گذاشت.

 

انها به هر مکانی که می رفتند پاکت مربوط به آن مکان را باز می‌کردند و در کمال تعجب دیدند که رابینسون همۀ ي جزییات آن مکان را به درستی در خواب دیده و یادداشت کرده هست.این نتایج برای محققان باورکردنی نبود و به این توانایی مشکوک شدند. در نتیجه آزمایشات خود را تکرار کردند. این بار از وی خواسته شد

 

که حدس بزند درون جعبه ي روبرویش چه چیزی قرار داده شده هست. درمدت ۱۲ روز رابینسون ۱۲ حدس گوناگون زد که تنها ۲ مورد از انها درست بود و این درصد پایین برای ثابت قدرت بی نظیر ي رابینسون کافی نبود.

 

2- اسکیل رونینگزباکن بدلکاری که کارهای خارق العاده انجام میدهد

این افراد استعدادهای عجیب و ترسناکی دارند

یکی از خارق العاده ترین و عجیب ترین مهارت ها در عملیات بندبازی و بدلکاری مربوط به شخصی به نام اسکیل رونینگزباکن هست که در سن ۵ سالگی وارد حرفه ي بند بازی و حفظ تعادل شد. وی زمانی که یک شخص را در تلویزیون در حال بندبازی دید به اینکار علاقمند گردید. وقتی که رونینگزباکن ۱۸ ساله بود به یک سیرک رفت و به مدت ۱۱ سال در این سیرک به اجرای برنامه پرداخت. او دقیقا می دانست که کار او بندبازی خواهد بود.

 

اکنون که رونینگزباکن در اوایل سومین دهه از زندگی خود به سر میبرد می‌تواند به صورت وارونه سوار دوچرخه اي شود که روی یک طناب و بر روی یک دره ي عمیق قرار دارد یا روی یک میله که از یک بالن در حال پرواز آویزان شده هست حرکات نمایش انجام دهد. در ویدیوی فوق میتوانید او را در حالیکه به صورت برعکس سوار دوچرخه شده در حال حرکت در یکی از پر پیچ و خم ترین جاده هاي جهان در نروژ مشاهده نمایید.

 

 به گزارش پارس ناز با این وجود رونینگزباکن اعتراف کرده که گذشته از انجام بعضی بدلکاری ها کمی می ترسد و نگران عواقب کارش می‌شود. وی بر این باور هست که ترس جزیی از وجود انسانی ماست و اگر روزی حس ترس خود را از دست بدهد به طور کلی دست از این کارها خواهد کشید زیرا ممکن هست در آن صورت دیگر نشانی از انسان بوده نداشته باشد.

 

1- ناتالیا دمکینا دختری که درون بدن انسان را میبیند

در شهر سارانسکا در روسیه یک دختر نوجوان به نام ناتالیا دمکینا در کمال تعجب متوجه شد که می‌تواند درون بدن افراد را ببیند. از دوران کودکی افراد زیادی به آپارتمان والدین ناتالیا می آمدند و از وی میخواستند که با نگاه کردن به بدنشان مریضی آنها را تشخیص دهد. بدین ترتیب به وی لقب دختر دستگاه اشعه ي ایکس X-ray girl داده شد.

 

به همین علت یک محقق آمریکایی به نام پزشک رَي هایمن تصمیم گرفت که با انتقال ناتالیا به نیویورک آزمایشاتی را روی او انجام دهد. در یکی از این آزمایشات ناتالیا با شش بیمار روبرو شد که هر کدام شرایط خاصی داشتند برای مثال در یکی غده ي آپاندیس برداشته شده بود یا در جمجمه ي یکی دیگر به خاطر وجود تومور مغزی صفحه اي فلزی قرار داشت.

 

انها ۶ کارت که روی هر کدام مشکل بیمار نوشته شده بود را به ناتالیا دادند و سپس هر کدام از بیماران را یکی یکی نزد وی بردند. در کمال تعجب وی در چهار مورد کاملا دقیق نارسایی بیمار را تشخیص داد که بسیار شگفت انگیز بود هر چند وی ادعا می‌کرد که ساختار سلولی بدن این افراد را نیز می‌تواند ببیند.

 

نکته ي دیدنی این بود که وی مریضی که آپاندیس وی برداشته شده بود را با مریضی که در مغز او صفحه ي فلزی قرار داشت اشتباه گرفت در حالیکه چنین اشتباه فاحشی برای کسی که ادعا می‌کند درون بدن افراد را میبیند کمی عجیب به نظر میرسد.