پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

اطرافیان را جذب و عاشق لبخند خودتان کنید

اطرافیان را جذب و عاشق لبخند خودتان کنید

اطرافیان را جذب و عاشق لبخند خودتان کنید 

یک لبخند خوشگل و جذاب میتواند کلی روی دیگران تاثیرگذار باشد و حسابی مایه جذابیت را برای دیگران فراهم کند، به شما انواع لبخندهای جذاب را در این مقاله معرفی میکنیم. معمولاً تبسم انسانها را مثبت و دوستانه نشان میدهد. تبسم زدن باعث می‌شود دیگران سطح جذابیت شما را درک کرده و یک واکنش عاطفی و اغلب ناخودآگاه در برابر شما از خود نشان بدهند.

 

اما آیا همه ي لبخندها چنین تاثیری دارند؟ آیا یک تبسم ساده هم شما را جذاب می‌کند؟ گرچه تمام این‌ها بستگی به نوع تبسم و موقعیتی دارد که در آن قرا دارید. و تمام این عوامل باعث میشوند دیگران تفاسیر متفاوتی از تبسم شما داشته باشند.

 

تبسم می‌تواند شما را انسان غیرقابل اعتمادی نشان بدهد
بله تحقیقات نشان داده هست افرادی که اکثر میخندند جذاب تر و دوست داشتنی تر میباشند و در برابر افرادی که همه ي وقت چهره ناراحت و ناراحت دارند چندان دوستانه به نظر نمی‌رسند. هنگامی که آگاهانه به تبسم فکر نمیکنیم یا در درون ناراحت هستیم صورتمان به دیگران این سیگنال را ارسال میکند

 

که از شما دوری کنند. و در برابر اگر در برخی شرایط مانند جلسه کاری چندان تبسم بزنید دیگران شما را انسان غیرقابل اعتمادی میبینند. پس چطور و در چه زمانی باید تبسم بزنیم تا برترین تاثیر را روی دیگران بگذاریم؟ذهن انسان اغلب اوقات نمیتواند یک تبسم حقیقی را از تبسم مصنوعی تشخیص بدهد

 

در موقعیت هاي اجتماعی نباید زیاده از حد تبسم بزنید. زیرا هدف شما این هست که خودباوری و مثبت گرایی تان را به دیگران نشان دهید. تبسم نوعی برقراری رابطه با دیگران و ایجاد فعل و انفعالات هست. اگر دائما خشمگین، ناراحت یا گوشه گیر هستید این احساسات حتی زمانی که ناراحت یا خشمگین نیستید

 

هم در شما می‌ماند. راهکار شما تمرین تبسم مصنوعی هست. احتمالاً اینکار به نظر شما احمقانه بیاید اما دیگران هرگز نمیتوانند این تبسم را از یک تبسم حقیقی تشخیص دهند.محققان دریافته اند تبسم مصنوعی قسمتی از ذهن راکه با شادی و آزاد کردن اندورفین در رابطه هست گول میزند. مغز توانایی تشخیص تبسم مصنوعی از حقیقی را ندارد.

 

برای مغز شما هر دو یک معنی دارد. پس زمانی که تبسم مصنوعی تمرین می‌کنید مغز تصور میکند که شاد هستید و اگر دائم اینکار را انجام دهید به خوشحالی حقیقی می‌رسید. و حقیقی تبسم می‌زنید.

 

مردها معمولاً تبسم زنان را بعنوان شوخ طبعی درک می‌کنند
تبسم زنان در جذابیت بسیار کارساز هست. از نظر مردها شوخ طبعی در جذابیت زنان ضروری هست و اگر بتواند زنی را بخنداند احساس موفقیت میکند. پس اگر مردی را دوست دارید و کوشش در جذب او دارید در پاسخ لطیفه هاي کوچک او تبسم بزنید. پس با تبسم زدن در برابر مردان شوخ طبع بودنتان را نشان میدهید. به عبارتی برای شوخ طبعی در برابر مردها نیاز نیست جوک و لطیفه هاي طنز بگویید همین که به لطیفه هاي او تبسم بزنید کافی هست.

 

انواع لبخندها و تاثیرات آنها
همۀ ما دوست داریم در موقعیت هاي گوناگون دوست داشته شویم و یکی از راه ها برای رسیدن به این هدف تبسم زدن هست. پس چطور میتوانیم از تبسم زدن نتایج مثبت و خوبی بگیریم.

 

تبسم با نگاه یک طرفه به بالا هم برای مردان و هم برای زنان جذاب هست
این نوع تبسم جذاب ترین تبسم هم برای مردان و هم برای زنان هست. برای مردان اینکار حس مردانه پشتیبانی را القا میکند در حالی‌که زنان صمیمیت بیشتری را نسبت به شما احساس میکنند.

 

چرا؟ چون این نوع فردی که این نوع تبسم را می‌زند حالت بچگانه، بازیگوش و مرموزانه به خود می‌گیرد. برای مردها این تبسم شما احساس بزرگی مردانه و حس مراقبت و محافظت از شما در او ایجاد می‌کند. و این باعث جذب اکثر دو طرف میشود. به همین علت هست که شاهدخت دیانا با این سبک تبسم روی چهره در قلب خیلی از مردم جا داشت.

 

دیگران را با تبسم جذب کنیم

اگر می‌خواهید خودمانی و دوستانه به نظر برسید از تبسم با دهان بسته جلوگیري کنید،گاهی اوقات فرم تبسم شما ناآرامی و پریشانی شما را نشان میدهد. مانند حالت تبسم زدن با دهان بسته در حالیکه لب ها و دندان ها را مخفی می‌کنید. این نوع تبسم در مردها و زنها متفاوت تفسیر می‌شود. زنان اکثر از این نوع تبسم به کار می‌برند

 

و نشان می‌دهد که نمی‌خواهند احساس حقیقی و منفی خود را بروز دهند. برخی از زنان نیز این نوع تبسم را به علامت منع و امتناع تعبیر میکنند و باعث می‌شود محتاط تر عمل کنند.اگر میخواهید کمی مرموز به نظر برسید و در دیگران حس کنجکاوی را برانگیزید به این شکل تبسم بزنید. مردم زمانی نسبت به شما احساس صمیمیت و نزدیکی بیشتری میکنند که دندان هایتان هنگام تبسم مشخص باشد.

 

تبسم با فک پایین شما را بازیگوش نشان می‌دهد
این نوع تبسم چندان طبیعی به نظر نمی‌رسد اما اگر آن را درست انجام دهید از دید دیگران بازیگوش به نظر میرسید. این نوع تبسم در برخی شرایط مفید هست. بعنوان مثال زمانی که میخواهید خودمانی تر باشید. اما در شرایط رسمی تر هرگز اینکار را نکنید چون دیگران تصور میکنند آن قدر که باید جدی نیستید.

 

پس مراقب تبسم زدنتان باشید. از خودتان این سوال را بپرسید: آیا من به اندازه کافی تبسم می‌زنم؟ تبسم مصنوعی را تمرین کنید. به موقعیتی که در آن هستید فکر کنید و تعبیری که دیگران از تبسم شما خواهند کرد. در زمان مناسب تبسم مناسبی داشته باشید تا به اهداف احساسی، اجتماعی و شغلی تان برسید.