پارس ناز پورتال

افراد معروفی که پدر و مادر ناتنی داشته اند

افراد معروفی که پدر و مادر ناتنی داشته اند

افراد معروفی که پدر و مادر ناتنی داشته اند 

تعداد زیادی از افراد مشهور در جهان، با وضعیت بسیار بغرنجی کار خود را شروع کردند تا جایی که بعضی از انها در کنار خانواده حقیقی خود نیز نبودند. در سراسر تاریخ، همۀ وقت} افراد متمول و مشهور در انجام امور خیریه پیشگام بوده و به طور مستمر به نیازمندان کمک کرده اند.

 

این روند پسندیده هنوز هم در زندگی امروزه بشر جاریست. از جمله کارهای ارزشمندی که چنین افرادی انجام می‌دهند، میتوان به پذیرفتن سرپرستی کودکان یتیم و فقیر اشاره کرد که به حمایت معنوی و مالی نیازمند میباشند.مقوله فرزندخواندگی در بین تعداد زیادی از هنرمندان رواج دارد. اما شاید دیدنی باشید بدانید

 

که بعضی از هنرمندان پیروز و افراد مشهور و معروف جهان، خود به فرزندخواندگی گرفته شده اند و در خانواده هایي غیر از خانواده هاي بیولوژیکی خود رشد کرده اند.از جمله میتوان به استیو جابز اشاره کرد که با وجود این که والدینش او را به یتیم منزل سپرده بودند، اما این مانع از مثبت اندیشی وی نشده و راه هاي پیشرفت و ترقی را طی کرده و با شهرتی جهانی چشم از جهان فرو بست.

 

پیرو این مساله، در ادامه به معرفی ۶ هنرمند مشهور پرداخته ایم که به فرزندی پذیرفته شده اند و در حال حاضر زندگی سرشار از موفقیتی را سپری میکنند. با روزیاتو همراه باشید.

 

استیو جابز و پدر بیولوژیکی وی، عبدالفتاح جندلی

استیو جابز، در بیست و چهارم فوریه سال 1955 میلادی در یک کلینیک خصوصی در سان فرانسیسکو به جهان آمد. مادر بیولوژیکی وی، جوئَن شیبل به علت فشار خانواده مجبور به واگذاری فرزند خود شد. شیبل و پدر بیولوژیکی جابز یعنی عبدالفتاح جندلی که سوری و مسلمان بود در آن زمان هنوز با هم ازدواج نکرده‌ بودند و نمی‌ توانستند

 

فرزندشان را بزرگ کنند. جوئن شیبل از یک خانواده مسیحی بود و نمی‌ توانست خانواده‌ اش را متقاعد کند که با یک عرب مسلمان ازدواج کند. پدرخوانده ي استیو جابز، «پاول رینهولد جابز» بود که او را بزرگ کرده و هزینه تحصیلش را پرداخت نمود. علاقه به علم الکترونیک را نیز پل که یک مکانیک ماهر کارخانه تولید لیزر بود در دل استیو جابز ایجاد کرد. استیو جابز در همۀ گفت و گو هایش تاکید داشت که پل و کلارا هاگوپیان، 1000 درصد پدر مادر حقیقی او میباشند.
افراد معروفی که پدر و مادر ناتنی داشته اند

نیکول ریچی و پدر بیولوژیکی وی، پیتر مایکل اسکوودو

والدین نیکول ریچی او را تا سن 3 سالگی بزرگ کردند اما پس از آن، به علت فشارهای مالی و نداشتن موقعیت مناسب، نگه داری از او را به دوستشان، لیونل ریچی سپردند. 6 سال بعد، لیونل ریچی و همسرش، برندا هاروی ریچی، به صورت رسمی نیکول را به فرزندخواندگی پذیرفتند و مایکل جکسون، سلطان موسیقی پاپ نیز پدرخوانده وی شد.

 

وی در گفت و گو هاي خود در این ارتباط بیان داشته: «پدر و مادر من از دوستان لیونل بودند و می دانستند که وی بهتر از خودشان می‌تواند مرا بزرگ کند. از این مسوولیت پرورش مرا به وی سپردند.» او همین طور متذکر شده که با مادر بیولوژیکی خود در ارتباط هست.
افراد معروفی که پدر و مادر ناتنی داشته اندجیمی فاکس

جیمی فاکس، هنرپیشه مشهور آمریکایی در تگزاس و از پدر و مادری به نام لوئیس دیکسون و دارل بیشاپ متولد شد. کمی پس از تولد، والدینش، او را به فرزندخواندگی به مارک و استر مری تالی سپردند. او در محله آفریقایی-آمریکایی رشد کرده و مادربزرگش تاثیر بسیاری روی فاکس داشت.

 

او بود که بذر علاقه به هنر و نواختن پیانو را در دل جیمی کاشت و او را تشویق کرد تا در این اساس پیشرفت کند. بعد از پایان دوران دبیرستان پیروز به دریافت بورسیه برای دانشگاه بین‌ المللی ایالات متحده شد و در آنجا در رشته موسیقی کلاسیک و آهنگسازی شروع به تحصیل کرد. جیمی همه ي وقت ار تأثیرات مادربزرگش در کسب موفقیت‌ هایش تقدیر کرده هست.
افراد معروفی که پدر و مادر ناتنی داشته اندری لیوتا

والدین بیولوژیکی ریموند آلن لیوتا از قبول وی سر باززده و او را به خانواده دیگری سپردند. ری توسط یک زوج ثروتمند ایتالیایی به فرزندخواندگی پذیرفته شد. انها همین طور دختر دیگری موسوم به لیندا را نیز به فرزندخواندگی گرفتند. به این ترتیب، لیوتا اضافه بر یک خانواده دوست داشتنی، یک خواهر نیز دارد.
افراد معروفی که پدر و مادر ناتنی داشته اندکوکو شانل

معروف ترین زن فعال در عرصه مد که به وی لقب افسانه مد را داده اند، در سال 1883 در سائومور متولد شده هست. والدین وی توانایی بزرگ کردن او را نداشتند و اضافه بر کوکو، 45 فرزند دیگر هم داشتند. به همین خاصر او اکثر عمر خود را در کنار فامیل و دوستان سپری می‌کرد. هنگامی که کوکو به سن 12 سالگی رسید،

 

پدرش خانواده را ترک کرد و مادرش نیز او را به یتیم منزل فرستاد. سپس به کلیسای کاتولیک و در آخر به پانسیون شبانه روزی سپرده شد. به گفته کوکو شانل، همین امر باعث شد تا شغل آینده خود را گزینش کند: اجبار برای پوشیدن یک لباس توسی رنگ برای تمام عمر باعث شد تا وی دوست داشته باشد

 

تا همه ي زنان جهان لباسهای شیک و لوکس به تن کنند. او بنیان گذار شرکت مشهور شانل هست و نفوذ و تاثیر بسیار چندان شانل در عرصه مد به حدی بود که نام وی، بعنوان تنها فرد فعال در اساس خیاطی و دوزندگی، در لیست یکصد نفر از مهم‌ ترین افراد جهان در قرن بیستم ثبت شده هست.
افراد معروفی که پدر و مادر ناتنی داشته اندجان لنون

بلافاصله پس از تولد لنون، والدین وی از هم جدا شدند. مادرش با مرد دیگری آشنا شد و مسوولیت بزرگ کردن جان به خاله و شوهر خاله اش سپرده شد. به گفته لنون، مادرخوانده اش بسیار سختگیر بود و نمی توانست علاقه او به گیتار را درک کند. او در خاطراتش بیان داشته که خاله اش همه ي وقت می گفته: «گیتار وسیله خوبی هست اما نمی توانیبا آن امرار معاش کنی.»

افراد معروفی که پدر و مادر ناتنی داشته اند

فرزند خوانده هاي مشهور،استیو جابز فرزند خوانده،فرزند خوانده هاي مشهور و پیروز در جهان،فرزند خوانده هاي پیروز

افراد معروفی که پدر و مادر ناتنی داشته اند