پارس ناز پورتال

فیلم و سریال

قاصدک 24

بچه های آسمان

افزایش فروش در اینستاگرام

افزایش فروش در اینستاگرام

اینستاگرام با داشتن بیش از چندین میلیون کاربر فعال به یکی از بهترین پلتفرم ها و بسترهای مجازی برای توسعه کسب و کار تبدیل شده است و کسب و کار آنلاین را آسان تر از گذشته کرده است. در این مطلب به راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام می پردازیم.

 

اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی

برخلاف یوتیوب ، پلتفرمی که در آن می توانید با به اشتراک گذاشتن ویدیوها و محتوای تولید شده خود از گوگل هزینه ایی دریافت کنید ، اینستاگرام به کاربران خود بابت تولید محتوا هزینه ایی ارائه نمی کند اما به جای ان می توان به صورت مستقل از این پلتفرم درآمدزایی داشت که البته نیاز به زمان و اراده نسبتا قوی دارد !

 

پس از توسعه و استقبال بی نظیر از اینستاگرام شرکت فیسبوک اینستاگرام را خریداری کرد ، بنابراین می توان انتظار داشت که فیس بوک تبلیغات فیس بوک را در قالب پست های اینستاگرام در معرض دید کاربران قرار می دهد به همین ترتیب ، اینفلوئنسرها و برند های اینستاگرام در صورت تصمیم به همکاری با یکدیگر واسطه یا نرخ مشخصی ندارند. برندها با اینفلوئنسرها معامله می کنند و بسته به شرایط می توانند نرخ ها به طور قابل توجهی متفاوت باشند.

 

 با این حال ، تقریباً در همه موارد یک موضوع ثابت است – تأثیرگذاران اگر هم از میزان تعامل بالا و هم از تعداد دنبال کنندگان بالایی برخوردار شوند ، هزینه بیشتری دریافت می کنند. برندها معمولا علاقه بیشتری به همکاری با اینفلوئنسرهایی هستند که فالوورهای واقعی دارند و همچنین فالوورهایی که با پست های شما ارتباط برقرار می کنند.

 

در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی ، پیج های اینستاگرام سطح تعامل نسبتاً بالایی دارند. نرخ تعامل متوسط ​​کاربر فیس بوک یا توییتر حدود 2 درصد بیشتر از تعامل ​​پیج اینستاگرامی است. هر چقدر که میزان تعامل پیج اینستاگرام شما بالاتر ، همراه با تعداد زیادی از دنبال کنندگان ، نشان می دهد که شما در بین رقبای خود تأثیرگذارتر هستید. البته این میزان می تواند ارتباط مستقیمی هم با حوزه کاری شما داشته باشد و طبیعتا میزان تعامل در برخی از حوزه های کاری می تواند توجه و تعامل بیشتری با کاربران ایجاد کند.

 

اینستاگرام و کسب درآمد : پلتفرمی درآمدزا اما چالش برانگیز !

 

اهمیت پست های اسپانسری اینستاگرام در افزایش درآمد

افراد تأثیرگذار و اینفلوئنسرها معمولا روش پست های تبلیغاتی و اسپانسری به عنوان یک راه درآمدزایی متداول در نظر می گیرند. در واقع ، برندها به دنبال آن هستند که محتوای تبلیغاتی خود را در قالب های مختلف به مخاطبان اینفلوئنسرها به نحوی نمایش دهند که بتواند آن ها را به پیج های اینستاگرامی مورد نظر هدایت کند و در آخر سودی برای کسب و کار داشته باشد بنابراین تعداد فالوور و همچنین میزان و نرخ درگیری با کاربران یکی از معیارهای اصلی اسپانسرها خواهد بود.

 

کسب درآمد از ارائه خدمات مختلف به فالوورهای خود

تعداد زیادی پیج در اینستاگرام وجود دارد که خدمات مختلفی مانند آموزش عکاسی ، جلسات آموزش شخصی ، کاشت مژه و آرایش به کاربران ارائه می کنند. اکثر این مشاغل کوچک از خانه اداره می شوند بنابراین ممکن است وب سایت شرکتی نداشته باشند . در این صورت ، اینستاگرام یکی از بهترین راه برای ارتباط با مردم و جذب مشتری است که می تواند باعث توسعه کسب و کارهای مختلف از جمله کسب و کارهای کوچک شود. حتی کسب و کارهایی که به عنوان کسب و کارهای برند شناخته می شوند هم می توانند با پیج اینستاگرام فروش خود را چندین برابر کنند.

افزایش فروش در اینستاگرام

با چه راهکارهایی می توان شاهد فروش محصولات در اینستاگرام و همچنین درآمد بیشتر از این شبکه اجتماعی باشیم ؟

 

خرید فالوور اینستاگرام

خرید فالوور اینستاگرام معمولا از روش های بازاریابی و یا دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها محسوب می شود که می توانند پست های خود را با تعداد فالوور بیشتر در رتبه های بالاتری نسبت به سایر رقبای خود در اکسپلور کاربران داشته باشند.

 

خدمات پس از فروش !

به طور کلی باید مدتی از زمان خود را برای ارتباط و تعامل بیشتر با مخاطبان و فالوورهای خود در شبکه های اجتماعی اختصاص دهید. اگر کسب و کار اینستاگرامی شما در مورد فروش محصولات باشد حتی می توان از دایرکت اینستاگرام برای ارائه پشتیبانی محصولات استفاده کرد و آن را در قسمت های مختلف پیج اینستاگرامی خود با سایر کاربران به اشتراک گذاشت.

 

سرگرم کردن مخاطبان و جلب نظر الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام از هوشمندی نسبتا بالایی برخوردار است و هنگامی که الگوریتم اینستاگرام متوجه شد که پیج اینستاگرام شما در حال ایجاد محتوایی هستید که مورد پسند و لایک مخاطبان قرار می گیرد ، شما و پست هایتان را در موقعیت بهتر و در مقابل مخاطبان جدید قرار می دهد.

 

به این ترتیب اگر توجه ویژه ایی به موضوع تولید محتوای خود داشته باشید می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید. در صورت نداشتن تجربه کافی در زمینه تولید محتوا ندارید می توانید مانند بسیاری از مارک ها و مشاغل با اینفلوئنسرهای اینستاگرام و وبلاگ نویسان برای ایجاد محتوای وب سایت یا حساب اینستاگرام خود همکاری کنید.

 

کلاب هاوس و فیسبوک : دو پلتفرم برای توسعه بیشتر کسب و کار

بر اساس گزارش ها و تحقیقات صورت گرفته در مورد کلاب هاوس می تونا به این نتیجه رسید که این شبکه اجتماعی بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری می تواند باعث تبدیل مخاطب به مشتری شود. تبدیل مخاطب به مشتری و همچنین حفظ این وضعیت از مهمترین گام ها و اصول بازاریابی محسوب می شود بنابراین استفاده از کلاب هاوس به صورت استراتژیک و هدفمند می تواند

 

نه تنها موجب افزایش تعداد کاربران کسب و کار شما شود بلکه می تواند مشتری های کسب و کار شما را هم افزایش دهد و در نتیجه توسعه کسب و کار دنباله فعالیت های شما در کلاب هاوس خواهد بود. خرید فالوور کلاب هاوس به بیشتر دیده شدن تجارت شما برای افزایش تعداد مخاطب کمک خواهد کرد که به دنبال آن می توانید کاربران بیشتری در فیسبوک و یا سایر شبکه های اجتماعی داشته باشید

 

تلگرام و یوتوب و کسب و کارها

تلگرام از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسانی است که امنیت بالایی برای کاربران خود به دنبال دارد. برخلاف پیام رسان واتس اپ ، می توانید تلگرام را در چندین دستگاه راه اندازی کنید و پیام ها به راحتی در همه مشاهده کنید.

 

کانال های تلگرامی

کانال های تلگرامی دارای همان ویژگی های گروه ها هستند اما فقط مدیران قادر به ارسال پیام هستند. آنها همچنین محدودیتی در تعداد کاربر ندارند که پخش اطلاعات را آسان می کند. امروزه بسیاری از ارگان های مختلف از کانال های تلگرامی برای ارسال اخبار و نکات به مردم استفاده می کنند. طبق آمار منتشر شده خود تلگرام ، این برنامه در آوریل 2020 به 400 میلیون کاربر فعال ماهانه (MAU) رسیده است که 200 میلیون نفر از سال 2018 رشد داشته است.

 

واتس اپ تعداد  اعضای گروه ها را به چند صد نفر محدود کرده است ، که به طور قابل توجهی فرصت های بازاریابی را کاهش می دهد. برخی از گروه های محبوب در تلگرام بیش از 1 میلیون دنبال کننده دارند. استفاده از این گروه ها می تواند باعث افزایش دسترسی به نام تجاری یا رخدادهای جدیدی شود که تجارت شما می خواهد راه اندازی کند. بنابراین استفاده از یوتیوب و خرید ممبر تلگرام برای رشد کسب و کار از اصول اولیه فعالیت در شبکه های اجتماعی خواهد بود.