جستجو در پارس ناز

انواع قهوه و طرز تهیه ی آن ها

انواع قهوه و طرز تهیه ی آن ها

چکیده : ما همه چیز را به درستی لمس کرده ایم، از تفاوت های بین دانه های قهوه روبوستا و عربیکا تا اینکه چگونه می توانید فنجان شادی مورد علاقه خود را تهیه کنید. اندکی صبر پیشه کنید که ما در حال بررسی نوشیدنی انتخابی صبحگاهی شما هستیم.

 

انواع قهوه و طرز تهیه ی آنها

ما همه چیز را به درستی لمس کرده ایم، از تفاوت های بین دانه های قهوه روبوستا و عربیکا تا اینکه چگونه می توانید فنجان شادی مورد علاقه خود را تهیه کنید. اندکی صبر پیشه کنید که ما در حال بررسی نوشیدنی انتخابی صبحگاهی شما هستیم.

 

آنچه باید در مورد انواع قهوه بدانید

بیایید با اصول اولیه انواع قهوه ها از جمله قهوه عربیکا، قهوه روبوستا، قهوه فوری، اسپرسو، لیبریکا، فرانسه و قهوه های قدرتمند جهان مبحث را شروع کنیم. اینها انواع قهوه هایی هستند که احتمالاً از قبل با آنها آشنا هستید.ما در مورد قهوه سیاه و قهوه اسپرسو و همچنین ویژگی های قهوه عربیکا با کمی شکر یا شیر صحبت می کنیم.

 

اسپرسو

اسپرسو شبیه قهوه سیاه است، زیرا دانه ‌های آن قبل از خرد و له شدن در آسیاب ریزتر می شوند و برای تهیه ی قهوه فوری بسیار قوی، بر خلاف طعم ملایم ‌تر، قهوه سیاه بهترین گزینه می باشد و شما می توانید با برشته کردن این نوع قهوه از نوشیدنش لذت ببرید.

 

قهوه مشکی سرو می شود

قهوه در خالص ترین شکل آن سیاه است. دانه های قهوه قبل از آسیاب و دم کردن در دستگاه دلخواه شما انتخاب می شوند و سپس در قسمت فراوری، برشته می شوند و آماده صرف می باشند. بعد از اینکه این کار را انجام دادید، فقط قهوه در فنجان شما باقی می ماند.

 

قهوه شکر شده و یا شیردوشی

اگر قهوه سیاه را دوست ندارید زیرا برای شما کمی خشن، تیره یا قدرتمند است (یا به دلایل دیگر)، می توانید کمی خامه یا شیر یا حتی شکر یا شیرین کننده مصنوعی اضافه کنید. از طرف دیگر، هر ترکیبی از موارد فوق ممکن است برای ایجاد طعمی متفاوت استفاده شود.

انواع قهوه و طرز تهیه آنها

انواع دانه های قهوه

وقتی به دنبال بهترین طعم قهوه هستید، با چهار نوع مختلف از دانه های قهوه مواجه می شوید. با این حال، اکثریت تنها تحت دو گونه از آن چهار گونه قرار می گیرند: عربیکا و روبوستا. با این حال، چندین مورد وجود دارد که به عنوان Liberica یا Excelsa طبقه بندی می شوند، بنابراین ما در مورد آنها نیز بحث خواهیم کرد.

 

1.Excelsa و Liberica

از آنجایی که آنها وارداتی نیستند، هیچ یک از اینها در ایالات متحده بصورت فراوان وجود ندارند. فیلیپین تنها جایی است که لیبریکا در آن تولید می شود، در حالی که آسیای جنوب شرقی تنها جایی است که Excelsa در آن رشد می کند.

 

لیبریکا رایحه ای گلی یا حتی میوه ای و همچنین بدنی قابل توجه دارد. آنها همچنین طعم دودی یا حتی چوبی منحصر به فردی دارند. همانطور که دانه عربیکا در دهه 1890 در میان مصرف کنندگان نسبتا محبوب شد و با این حال، با توقف تجارت با ایالات متحده، محبوبیت آنها در ایالات متحده نیز کاهش یافت.

 

لوبیا از جنس Excelsa کمی بیشتر است، اما نه زیاد. آنها روی درختان 30 فوتی رشد می کنند و طعم ترش تر و میوه ای تر از انواع دیگر دارند. در بیشتر موارد، این ها به عنوان بخشی از ترکیب قهوه به جای قهوه مستقل استفاده می شوند.

 

هر دوی این قهوه‌ها معمولاً کمی برشته می‌ شوند تا طعم ‌های ملایم و اصیل را حفظ کنند، اما رست‌های تیره ‌تر نیز طعم را حفظ می‌کنند.

 

2. ویژگی های قهوه عربیکا

اکثریت قریب به اتفاق، قهوه هایی که کشف می کنید در این دسته قرار می گیرند و تقریباً 60٪ از کل فروش را تشکیل می دهند. کیفیت خوبی دارد و بیشتر در آمریکای لاتین موجود می باشند. دلیلی وجود دارد که مردم این نوع قهوه را دوست دارند و به مصرف مقادیر زیادی از آن ادامه می دهند.

 

دانه های قهوه عربیکا اغلب در ارتفاعات بالا با سایه و باران فراوان تولید می شوند. آنها کمی حساس هستند، به این معنی که در برابر بیماری و تغییرات محیطی آسیب پذیرتر هستند. از طرف دیگر، آنها پر جنب و جوش، با طعم و عطر پیچیده هستند و برای دم کردن گرم و سیاه عالی هستند.

 

3. قهوه روبوستا

قهوه روبوستا دومین گونه محبوب قهوه است که در مقایسه با دانه های عربیکا، طعمی قوی و کمی تلخ دارد. به دلیل ویژگی طعم آن، معمولاً برای قهوه قوی و اسپرسو استفاده می شود. نه تنها این، بلکه به طور کلی محتوای کافئین بیشتری دارد.

 

آنها به طور کلی مقاوم هستند (همانطور که از نام آن مشخص است) و می توانند تغییرات آب و هوایی و ارتفاع و همچنین بیماری را تحمل کنند. آنها برای مناطق وسیع زراعی عالی هستند و سطح اسیدی پایینی دارند. با این حال، طعم قوی تری دارند و با نوشیدنی های قهوه ای که نیاز به خامه یا شکر دارند، به خوبی ست می شوند.

 

برای تهیه ی قهوه فوری یک لیوان آب را به مدت 1-2 دقیقه در مایکروویو گرم کنید.

 

1 یا دو قاشق چایخوری (2-4 گرم) قهوه فوری را به لیوان اضافه کنید.

 

 برای قهوه‌های قوی‌تر، بیشتر یا برای قهوه‌های ضعیف‌تر، کمتر استفاده کنید.

 

قهوه را هم بزنید تا کاملا در آب حل شود.

 

اگر می خواهید نوشیدنی شیرین یا غنی تری داشته باشید، شکر یا خامه را اضافه کنید.

 

قهوه فرانسه  چیست؟

به‌طور پیش‌فرض، un café به معنای واقعی کلمه، یک قهوه در فرانسه است که همیشه یک شات اسپرسو یا یک کافه اما با آب داغ اضافه شده، به شما می‌دهد. درست است، این به معنای واقعی کلمه به “قهوه آمریکایی” ترجمه می شود.

 

 قهوه فرانسه را سفارش دهید و نزدیک ترین چیزی را که می توانید به قهوه استاندارد در ایالات متحده یا قهوه فیلتر شده پیدا کنید، خواهید داشت. بنابراین اگر بیش از یک فنجان سفارش دهید، هیچ کس تعجب نمی کند چون یک نوشیدنی عالی و دست داشتنی می باشد.