پارس ناز پورتال

بچه های آسمان
قاصدک 24

بچه های آسمان

اهمیت دوره ttc در یاددهی زبان

اهمیت دوره ttc در یاددهی زبان

دوره ttc از جمله دوره‎‌های با ارزشی است که به منظور آماده‌سازی مدرسین زبان در آموزشگاه‎‌های مختلف انجام می‌شود. در این دوره به افراد آموخته می‌شود که داشتن اطلاعات جامع و کامل در حیطه‎‌ی زبان کافی نبوده و یک مدرس می‌بایست بتواند کلیه‎‌ی این اطلاعات را از طریق روش‎‌های مؤثر به دانش آموزان خود منتقل کند تا بتواند در افزایش اطلاعات آن‎‌ها سهم بزرگی داشته باشد.

 

 دوره ttc با ضمن یادآوی مراحل آغاز تا پایان کلاس و چگونگی انجام آن به پرورش اساتیدی خلاق و حرفه‌‎ای پرداخته و آن‌‎ها را در جهت پرورش دانش آموزانی پربار هدایت می‌کند. بنابراین می‌توان گفت که لازم است کلیه‌‎ی افرادی که از میزان اطلاعات خوبی در حوزه زبان برخوردار هستند و قصد آموزش زبان به دیگران را دارند از طریق شرکت در این دوره‌‎ها به مهارت و توانایی‎‌های خود بیافزایند.

اهمیت دوره ttc در یاددهی زبان

تدریس زبان دیگر به افرادی که هیچ‌گونه شناختی از مسائلی که قرار است عنوان شود ندارند کار بسیار حساس و پر مسئولیتی می‌‎باشد. چرا که ذکر نکات اشتباه و یا حتی نحوه بیان اشتباه جملات منجر به سردرگمی شدید دانش آموزان شده  و آن‎‌ها را با مشکلات مختلفی در حین پاسخ گویی به سؤالات رو به رو می‌کند.

 

با توجه به این امر یک مدرس می‎‌بایست بتواند گنجینه‎‌ی اطلاعات خود را به آرامی و با حوصله و از طریق شیوه‌‎‎‌‌‎های مختلف به آن‎‌ها القا کرده و از طریق تمرین و تکرار آن را در ذهن دانش آموزان نهادینه کند. اما القای مفاهیم هر چند ساده باشد ممکن است با مشکلات متعددی رو به رو شود که این امر به عدم آموزش صحیح مدرس و یا عدم شرکت در دوره‎‌های مخصوصی چون دوره ttc که برای این امر طراحی شده  بر می‌گردد.

 

چه افرادی مجاز به شرکت در کلاس‌های ttc هستند؟

به طور کلی کلیه‎‌ی افرادی که از سطح دانش بالایی در زبان خارجه برخوردار هستند و علاقمند به انتقال دانش خود و تدریس به دیگران هستند می‎‌توانند در دوره ttc شرکت نموده و بعد از یادگیری مطالب مختلف و مباحث گوناگون به آموزش زبان بپردازند.

 

پس می‌توان گفت که افرادی که دوره‎‌های آموزش زبان خود را به خوبی به اتمام رسانده و از میزان اطلاعات بالایی برخوردار هستند و البته افرادی که چند سال تدریس نموده و اکنون مشتاق آشنایی با متدها جدید آموزشی و تغییر شیوه‎‌ی آموزش خود یا افزایش بازدهی آن هستند می‌توانند در این دوره‌‎‌ها شرکت نموده و از مزایای آن استفاده نمایند.

 

اهمیت و مزایای شرکت در دوره‎‌های ttc

یکی از مسائلی که باعث می‌شود تا شاهد مدرسین بی‌تجربه و ناکارآمد در مؤسسات آموزشی باشیم عدم درک تأثیرگذاری دوره‌‎‌‎ تربیت مدرس می‌‎باشد. در حقیقت عدم آشنایی با مزایای این دوره‎‌ها باعث می‌شود تا افراد با اعتماد به نفس پایینی و بدون بهرمندی از تجربه به آموزش کودکان و دیگر داوطلبان آموزش زبان پرداخته و در نتیجه شاهد کاهش داوطلبان ثبت نام در آموزشگاه و یا انصراف آن‎‌ها خواهیم بود. بنابراین لازم دانستیم که در این بخش به بررسی مزایایی که شرکت در چنین دوره‎‌هایی می‌تواند برای مدرسین به همراه داشته باشد بپردازیم.

اهمیت دوره ttc در یاددهی زبان

آشنایی با متدهای مختلف روز دنیا؛ دوره ttc مدرسین با متدهای جدید تدریس در دنیا آشنا شده و می‌توانند با مقایسه‎‌ی روش‌های پیشین و متدهای روز دنیا به شکل مؤثرتری به آموزش دانش آموزان خود بپردازند. در حقیقت می‌توانند در کلیه‌‎ی ابعاد یادگیری زبان و یا ابعاد مخصوصی، از این متدها آموزشی استفاده کرده و نتیجه‌‎ی بهتری را از آموزش به دانش آموزان خود حاصل نمایند.

 

آشنایی با روش‎‌های مؤثر یادگیری افراد؛ اگر چه شناخت متدهای روز دنیا در ایجاد تدریسی موفق مؤثر خواهد بود اما ممکن است این روش روی برخی دانش آموزان و در سنین خاص جوابگو نباشد و روش‌‎های قدیمی‎‌تر، گویاتر باشد. از این‌رو نیاز است تا مدرسین در دوره ttc با کلیه‎‌ی روش‌‎های مؤثر در یادگیری افراد آشنایی پیدا کنند تا بتوانند بر اساس هوش دانش آموزان و تلاش و ممارستی که دارند بهترین شیوه را برگزینند.

 

آشنایی با طریقه‎‌ی آموزش به گروه سنی متفاوت؛ به طور کلی یک مدرس می‌‎‎‌بایست توانایی آموزش به کلیه‎‌ی سنین را داشته باشد. چرا که در یک آموزشگاه ممکن است گاه با کمبود مدرس مواجه شده و به فرد کلاس‎‌های مختلفی را پیشنهاد دهند. شرط موفقیت در کلاس‌های مختلف آشنایی با شیوه‎‌ی تدریس گروه‎‌های سنی مختلف می‌‎باشد. در حقیقت علاوه بر مباحث آموزشی حتی نوع بیان افراد نیز می‎‌بایست متناسب با گروه سنی مخصوص بوده تا افراد به خوبی بتوانند به تسلط کافی در این امر دست‌ ‎یابند.

 

آشنایی با تدریس کتاب‎‌های آموزشی مختلف؛ در آموزشگاه‎‌های مختلف علاوه بر شیوه‎‌های متفاوت در آموزش زبان، کتاب‌‎های متفاوتی نیز تدریس می‌شود. از این‌رو یک مدرس افزون بر آشنایی با شیوه‎‌های آموزشی مختلف می‌‎بایست با کتاب‎‌های آموزشی متفاوت نیز آشنایی داشته باشد تا بتواند با تسلط بیشتری به تدریس در آموزشگاه‎‌های مختلف بپردازد.

 

افزایش اعتماد به نفس مدرسین؛ به دنبال آشنایی با مباحث مختلف در دوره ttc و تسلط به شیوه‌‎ی آغاز کلاس و آموزش بخش‎‌های مختلف هر کتابی مدرس اعتماد به نفس بیشتری کسب کرده و با خیال آسوده‎‌تر و با اطمینان بیشتری می‌تواند به آموزش بپردازد. در واقع اعتماد به نفسی که به دنبال کسب علم  و مهارت بوده بسیار مؤثر بوده و زمینه‎‌ی موفقیت را در شغل به وجود خواهد آورد.

 

ایجاد جذابیت بیشتر در کلاس؛ روش‎‌های تکراری و خسته کننده، اتکا به کتاب آموزشی معمولاً برای دانش آموزان جذاب نیست چرا که آن‎‌ها به دنبال هیجان و نوآوری هستند. به دنبال شرکت در دوره ttc مدرسین می‌‎آموزند که چگونه از طریق روش‎‌های مؤثر در یادگیری بر جذابیت کلاس‎‌های خود بیافزایند.

 

بعد از اتمام کلاس‌های ttc چه مدارکی دریافت می‌شود؟

نوع مدرک بسته به آموزشگاه متفاوت می‎‌باشد. اما از معتبرترین مدارکی که در حال حاضر وجود دارد می‌توان به CELTA و TESOL اشاره نمود.

اهمیت دوره ttc در یاددهی زبان

دوره‎‌های TTC  معمولاً چه قدر طول می‎‌کشد؟

یکی از سؤالاتی که معمولا جهت شرکت در این  دوره مطرح می‌شود و برای افراد مختلف و شاغل از جمله مدرسینی که در آموزشگاه خاصی مشغول به کار هستند اهمیت دارد، مدت زمانی‎‌ است که این دوره به طول می‎‌انجامد.

 

در خصوص این موضوع باید عرض کنیم که به طور کلی طول دوره ttc بیست ساعت و شامل دوره‎‌های تئوری وعملی می‎‌باشد و این بیست ساعت بسته به نوع برنامه ریزی آموزشگاه معمولاً در جلسات یک ساعت و نیمه برگزار می‌شود.

 

در صورتی که علاقمند به شرکت در دوره آنلاین زبان هستید می‌توانید به سایت آموزشگاه زبان آفاق، که یکی از بهترین مراکز آموزشگاه زبان در سطح تهران می‎‌باشد مراجعه نمایید. این آموزشگاه زبان در سال 1386 با شعار کلیدی شعار ارتقای مهارت‌‎های کلیدی آغاز به کار کرده است.

 

از جمله اهدافی که توسط آموزشگاه آفاق دنبال می‌شود می‌توان به آموزش تخصصی زبان، ارائه سرویس‎‌های تحصیلی کاربردی هم راستا با پیشرفت‎‌های روز دنیا اشاره نمود. جهت بهرمندی از خدمت این آموزشگاه و آموزش از طریق سیستم استاندارد و شناخته شده آکادمی اکسفورد می‌توانید از آدرس afaq-lc.com استفاده نمایید.